Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ZAX » 15 Юли 2013, 21:16

1. Не знам къде как ги делят, но на слъша проблема не му е в това как ги отчита, а че след последното вдигане на трудноста, както си беше сладурче с някакви блокчета по минутки и изведнъж няма намерен блок под 5 часа... А трудноста се е вдигнала с 30% не с 1000%... Не знам и при другите пулове ли е такова трагично положението... Все пак нали трябва да се намира блок на всеки 10-20 минути, а колко са големите пулове, кой ги смуче монетките?! Чак пък толкова асици да има вече на соло примерно?

2. Фаста е много готин наситина, седи си стабилен, с най-ниска трудност и най-висок доход от всички. Но това не е ли само заради трудноста и реално с толкова много загуби не идва ли съвсем друга сметката?

3. WDC за сега ми е фаворита на мен. И то не за друго, а просто защото няма никакви загуби и не съм виждал монетки с по-бързо потвърждение! Седи си в топа и смятам че също е много обещаваща валута. Но още не мога да разбера защо играе така всяка вечер скача дохода до над $10 и после пак пада до 3-4, това пак ли е от трудноста, понеже не виждам значително да се променя цената му...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот 2GOOD » 15 Юли 2013, 22:07

1. Пак не си разбрал цялата идея... на всеки 10 минути се намират всички блокове от всички басейни, колкото по-голяма скоростта на басейна, толкова по-малки ще са вариациите - т.е. те пак ще ги има но просто периода за усредняване ще е по-къс. Нали се разбрахме, че на теория slush може никога повече да не намери блок :D
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ZAX » 15 Юли 2013, 23:29

Ние се разбрахме, но аз не разбрах как така слъша на 21М рядко имаше блок над час, а на 26М са му по ~5 часа... И какво общо има това с блоковете през 10 минути, макар че ги гледах през cgminer оня ден, хич не бяха на 10 минути, но както и да е...

Явно много яко го ддосват в момента, не мога по друг начин да си обясня случващото, но докато си задавам тези въпроси вече имам 5-6 вида scrypt монетки ископани и се чудя дали някоя от тях няма някой ден също да се качи на $100-200 : ]
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот yHuKaT » 16 Юли 2013, 17:45

ZAX написа:вече имам 5-6 вида scrypt монетки ископани и се чудя дали някоя от тях няма някой ден също да се качи на $100-200 : ]


Разбира се след време, ще имат антикварна стойност :D
yHuKaT
 
Мнения: 21
Регистриран на: 14 Юни 2013, 14:10
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ZAX » 16 Юли 2013, 18:57

Антикварната стойност си е хубаво нещо : ]
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ZAX » 28 Юли 2013, 22:07

Въртя го... суча го... но все ми излиза че няма смисъл да копая BTC solo ако имам по-малко от 100GH/s

Верни ли са ми сметките?

П.П. Базират се единствено на най-добрия ми шер за днес (16326), направен само с 500MH/s, но и по калкулатор излиза някъде толкова, а именно че ще намирам блок от 10 до 45 дни, което не знам точно на какъв принцип осредняват на 1 път на 2 седмици... А 2 пъти в месеца си е ОК :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот ZAX » 09 Авг 2013, 01:37

Ами аз реших проблема (т.е. смятам да го реша, още не съм пробвал) с виртуалка там където ще копае само флашка с единия драйвър. Пък където ще е флашка с карта ще си е с другия на основната ОС и така. Утре ще видим дали ще стане.

П.П. Ти си прав, защото 1 ще се избие също толкова труно или лесно колко 1000 или произволен друг брой флашки, ако са в пул. Но изпускаш една подробност, поради която и аз съм прав. Т.е. ако съм сметнал правилно 1000 флашки биха се справили доста добре на соло и биха се избили много по-бързо отколкот в пул! Или искам да кажа че има смисъл само достатъчно голяма бройка за соло. Например 1000 флашки може и за по-малко от месец да се избият на соло.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот ZAX » 09 Авг 2013, 08:44

2GOOD написа:Трябва да пробваш да копаеш соло ей така за спорта 1-2 седмици и като видиш че за това време нищо не си изкарал не е особено приятно ;)
Да, не ми беше никак приятно на XPM, като не изкопах нищо за 1 месец, та цял свят разбра :mrgreen:

Но редовно го правя при разни нови монетки. Например цяла нощ съм копал ZET и въпреки че флашката нещо се е бъгнала и май не е копала с картата пак съм намерил 14 блока. Дори преди това бях пуснал само флашка и още първите часове намери блок вечерта, а вчера беше дори на по висока трудно. Копал съм дузина монетки и до сега няма монетка при която да не съм намирал блок. Освен разбира се едни десетина часа BTC. Та мисълта ми е, че предвид трудността и според калкулаторите 1TH/s (при сегашната трудност) е напълно достатъчен за да намираш блок през ден (това са 3000 флашки нали така?), а според моята лична статистика и скромният ми опит до сега в копането на соло, всъщност винаги намирам повече блокове от предвиденото от калкулаторите! И на база на това, аз вярвам че калкулатора примерно дава най-лошия вариант. Т.е. едни 1000 флашки ми отиват на минимум 1 блок всяка седмица и то при следващата трудност (зверското покачване на 47М което се очаква...). И простата сметка показва че ще се избият за по-малко от половин година, ако са на цена 0.63 но тук има и един друг момент, когато за 3000 флашки вероятно ще ми дадат цена поне на половина на това и така отиваме на 3 месеца ;)

И в този ред на мисли, аз смятам че 3000 флашки биха се избили в рамките на само 1 месец, само трябва да имаш едни 150 000 лева за да си ги купиш...

Докато една флашка се избива в най-добрия случай за повече от 10 години... Според мен никога... Разбира се и с нея можеш да хванеш блок още първия ден : ]

Проблемът е че няма как да хванеш само 1/50 от блока, че да се избие и тя само за няколко месеца... Затова нека да бъдем макс оптимисти и да сметнем флашки купени на 0.4 (60 флашки за 25 BTC, заедно с доставката). Една съвсем нормална и поносима цифра, заедно с хъбовете само 4 000 лева. Калкулатора казва че ако си ибаси каръка ще ти трябват поне 9 месеца за блок, ако си късметлия само 2, но по-скоро 3 (усреднено уж). Вярно че само след месец трудноста може и да е двойна, но какво да се прави... И така, въпросът според мен, за каквито и да е асици е само един! А именно, колко GH/s са необходими, за да има смисъл да копаеш на соло. Ако си купил по-малко от това, значи нищо не правиш... Забрави за адекватна възвращаемост в пул.

Греша ли някъде в сметките?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Предишна

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin