Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ZAX » 12 Юли 2013, 13:11

Еми... Дава ми го и в портфейла този 1, в смисъл "Number of transactions: 1", обаче никъде няма транзакция... Дали наистина ще се оправи след време?

За сметка на това вече има 5 stale, значи има напредък :lol:

Да не би нещо да съм объркал?

@2GOOD, вече имам над 300 поста и съм сигурен че поне в 100 от тях съм споменал че НЕ СЪМ УСПЯЛ ДА ПОДКАРАМ НИКАКЪВ cgminer, а да не говорим че 99% от линковете от където трябва да може да се свали, всъщност просто не може... Но точно тук попадаме в този >1% където под guiminer-scrypt всъщност съм със cgminer 3.1.0 ако не греша. Но продължавам да не разбирам как това ми помага и ми дава по-добра статистика. А което е най-големият т*шак: не мога да пусна само cgminer-а дори този който иначе работи под йу майнъра. Или както казваше един приятел "усещам че тука ще ядем х*я, докато се опекат м*дете".

П.П. Слъша обаче продължава да лети стремглаво надолу с някакви блокове за по 6-8 часа, вече е на 30% лък... Та имам чувството че на соло нищо не правя, което е нормално. Но и в пула вече съм на загуба, така че по-добре да вдигам залога : ]
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот angelche1973 » 12 Юли 2013, 16:25

Пробвах да поработя в малък басейн. В момента няма открит блок, си сайта си брои неплатените шерове. Дали се плаща нещо в такъв случай или да се спасявам от този басейн?
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ZAX » 12 Юли 2013, 17:12

Някой се хвалят че ги плащат, което по силата на логиката трябва да води до там че по принцип не се плаща, ако не пише нищо по въпросът :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ZAX » 13 Юли 2013, 04:08

ekrem написа:
ZAX написа:1 изхабен още докато настройвах и час по-късно и 1 осиротял, прекрасно начало...

П.П. Добре си беше оригиналната тема "Да си е*а късмета" :mrgreen:

immature след време ще мине на comfirmed споко

За съжаление не са immature, а наистина са orphan... Immature щях да ги виждам като непотвърдени транзакции в портфейла.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот 2GOOD » 13 Юли 2013, 11:05

За да избегнете orphan блокове, ви трябва пак казвам, пренасочен порт и бърз Upload на интернета, ако позлвате "флашка" от мобилен оператор няма как да стане.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ZAX » 13 Юли 2013, 14:37

1. Ползвам флашка, но не от мобилен оператор (разбира се). Макстелеком - MAX FREE (до 8Mbps). Това "до", никак не ме кефи, но при условие че "неограниченият" им интернет бил "колкото им позволява мрежата", а никъде не пише колко е това... Затова си взех най-евтиното и то когато беше на промоция, така че няколко Mbps се надявам да стигат, разбира се те не са 8... и разбира се работи 10-20 часа и трябва да го рестартираш, даже аз като стана си го рестартирам профилактично и нямам ядове. За сравнение стационарният нет, който е 3 пъти по-скъп и не плащам аз иначе отдавна да съм го сменил, е 10 пъти по-скапан... И за капак друг доставчик тук май няма, т.е. просто нямам избор... И все пак колко е препоръчителният минимум?

2. Снощи ми писна от сираци и загубеняци при FST (там вярно "бързата кучка слепи ги ражда" всичките) и какво да видя LKY скокнало над $10. Пуснах картичката там и си легнах рано сутрин : ]

Ставам преди малко и гледам в 10:38 и в 13:23 съм намерил по едно блокче, но преди да бъдат потвърдени вече цената се е сринала с 80%, а трудноста се е качила с 400%, което не е много забавно, така че оставям ги тези монетки там и ще чакам курса да им се вдигне отново, но пак и при това положение е 5 пъти повече отколкото щях да изкопая в слъша за същото време...

3. Иначе фаста си държи позициите, но като ЛЪЖЕ, какво да направя...

4. И в PXC се оглеждам от снощи...

5. Паралелно от вчера си копая XPM с процесора и вече имам 4 намерени блока и там, но май и там няма да ги бъде...

П.П. Пренасочен порт е термин който не разбирам.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ZAX » 13 Юли 2013, 19:09

Кога стана 26М трудноста... Но какво са 5М отгоре... чак пък по 100 часа всеки блок... стига... На нищо не прилича вече слъш пула...

Не мог ада си харесам нещо от scrypt, след като всички варират безобразно много и реално стабилност там няма никаква, освен това не мог ада разбера защо там трудноста се променя и в двете посоки?!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот cnerd » 14 Юли 2013, 14:51

мчи ,тя и в биткойните трудността се променя и в двете посоки
пропорцията между хашрейта и трудността трява да се поддържа.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ZAX » 14 Юли 2013, 15:21

Ясно, просто никой не се отказва от BTC ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ekrem » 15 Юли 2013, 09:13

ZAX написа:1.3. Иначе фаста си държи позициите, но като ЛЪЖЕ, какво да направя...

.

пускай фаст и да не ти дреме, вярно има доса загуби за което и мен ме е яд но какво да се прави нема на кой да се оплачем :D все пак фаста си държи средно 180 процента понякога и повече и когато ги продаваш недей ги пуска директно на цена купува,приммерно ако курса е 0.000015 аз пускам на около 0.00001998 и суринта са заминали иначе в момента и кругеркойн е доста на далавера снощи курса му беше 0.000007 пускам 3000 на 0.000013 а то ударило 0.00003 :lol: и пак заминали
а слъш го заебавай от доста време не бех копал там снощи пуснах флашките там за тест на 12ч ми е дало около 0.05бтк което е наполовина в сравнение с другите пулове просто вече май няма далавера на пропорционал поне пай пер шаре е почти фикс.
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin