Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Да си е*а късмета

Мнениеот ZAX » 09 Юли 2013, 10:26

Гледам блок като този:

http://blockchain.info/block/0000000000 ... site=slush

Решен за 49 секунди с около ~20GH/s и се чудя колко половин час само ще ми отнеме за да си намеря сам такъв = 25 BTC. Правилно ли разсъждавам? Най бавните блокове са по 6 часа, което трябва да значи 10 дни с моите мизерни 500MH/s, защо тогава калкулаторите показват години, какво пропускам?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Да си е*а късмета

Мнениеот angelche1973 » 09 Юли 2013, 10:53

Повечето хора твърдят, че не е далавера да копаеш соло в момента. Може би зависи от хардуера който имаш :?
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Да си е*а късмета

Мнениеот ZAX » 09 Юли 2013, 11:54

Ми щом клъстъра на пула в който копая не надхвърля 20GH/s а повечето сериозни копачи имат подобни скорости. Явно нещо много важно пропускам... Т.е. ако имам ХХGH/s за какво ми е пул?

Въобще от какво зависи дали ще приема заявка и каква ще е тя ако съм соло, съответно какво става ако я откажа? Понеже гледам пула че доста точно прогнозира за колко време ще се намери даден блок. И в крайна сметка излиза че само като видя на колко %-та е за колко време и ми е ясно дали този блок ще се намери за час или за 5... Така всеки който пожелае, стига да знае как да получи подобна статистика, може да си копае само лесни блокове, щом се знаят предварително, въпросът е просто да му се паднат такива...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Да си е*а късмета

Мнениеот 2GOOD » 09 Юли 2013, 12:39

ZAX написа:Ми щом клъстъра на пула в който копая не надхвърля 20GH/s а повечето сериозни копачи имат подобни скорости. Явно нещо много важно пропускам... Т.е. ако имам ХХGH/s за какво ми е пул?

Въобще от какво зависи дали ще приема заявка и каква ще е тя ако съм соло, съответно какво става ако я откажа? Понеже гледам пула че доста точно прогнозира за колко време ще се намери даден блок. И в крайна сметка излиза че само като видя на колко %-та е за колко време и ми е ясно дали този блок ще се намери за час или за 5... Така всеки който пожелае, стига да знае как да получи подобна статистика, може да си копае само лесни блокове, щом се знаят предварително, въпросът е просто да му се паднат такива...


Няма такова нещо като лесни или трудни блокове, всичко е късмет - теория на вероятностите.

Ще се опитам да обясня на по разбираем език... когато копаеш соло или в басейн ти получаваш един hash, който "разбиваш" и се получава някакво "число" дали това число ще е "над" трудността или не, не знаеш преди да си го сметнал - това е т.н. "share"
Много важно е да разбереш, че всяка свършена работа "share" има еднакъв шанс за намирането на блок, т.е. чисто теоретично ако копаеш соло дори и с 300MH/s можеш всеки ден да намираш блок, но по-вероятно е никога да не намериш :)

Аз лично копая от около 2 години и досега не съм намирал блок, както споменах по-рано мой приятел си пусна картата и в първия ден още намери блок с трудност около 17 милиона - това е късмет :)

Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Да си е*а късмета

Мнениеот angelche1973 » 09 Юли 2013, 13:26

Ако намериш такъв блок сам - колко ще спечелиш от него? Не били трябвало да има някакъв срок за смятане на този блок?
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Да си е*а късмета

Мнениеот 2GOOD » 09 Юли 2013, 13:33

angelche1973 написа:Ако намериш такъв блок сам - колко ще спечелиш от него? Не били трябвало да има някакъв срок за смятане на този блок?


Няма срок за смятане, това е като да търсиш злато на полето - копаш си и това е - не знаеш дали си много близо до златото или много далече. Иначе наградата за блок в момента е 25 BTC + таксите от транзакции - около 0.10 - 0.30 BTC
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Да си е*а късмета

Мнениеот ZAX » 09 Юли 2013, 13:59

Е аз също не съм намирал блок, просто ми се иска някъде да прочета на български подробно обяснено всичко, точно как се случва, понеже все още имам някакви неясни моменти.

Колкото до прогнозирането, защо слъша прогнозира толкова точно кога ще бъде завършен блока, щом всичко е случайно?!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Да си е*а късмета

Мнениеот 2GOOD » 09 Юли 2013, 14:08

По теория на вероятностите и според алгоритъма на биткойн блок се намира на всеки 10 мин.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Да си е*а късмета

Мнениеот angelche1973 » 09 Юли 2013, 15:17

25BTC никога няма да направя :lol: Предполагам същото важи и за LTC? 2седмици преди да пусна кепенците да пробвам соло :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Да си е*а късмета

Мнениеот ZAX » 09 Юли 2013, 22:49

Не виждам проблем да не пробваш на LTC, много по-голяма е вероятноста. Освен това не забравяй че 1% понякога е повече от 99%. Нали няма нужда да обяснявам принципа на шанса? Ти може да имаш 99.99% шанс и никога да не уцелиш, а някой си с 0.01% винаги да цели... Това разбира се е на теория. На практика мисля че не съм виждал чак такива каръци, но пък съм виждал и по-големи късметлии, като не мога да обясня този дисбаланс. Някой по запознат с теория на вероятностите ако може да се включи : ]
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, viniamin