Lucid Virtu и "копане"?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Lucid Virtu и "копане"?

Мнениеот LuckyBG » 29 Яну 2014, 21:22

Здравейте, искам да попитам има ли надежда да си настроя системата да работи с вграденото видео в процесора i5-2500K (HD Graphics 3000), а дискретната карта HD6950 да се натовари само с "копане"?

Търся начин да натоваря HD6950 картата, без системата да става тромава и да лагва, т.е. да може докато картата копае, компютъра да се ползва нормално за офис работа? Сега за да мога да ползвам компа съм намалил интензитета на cgmainer-a на i 13 и пак се усеща леко забавяне. Мислех си, че технологията Lucid Virtu в режим Mode-i ще свърши работа, но явно греша за възможностите и приложението на тази технология. Май е само маркетингов трик и откакто имам компютъра, повече от 2 години, аз реално приложение от тази технология досега не намерих.

Четох по въпроса в Интернет и май решение няма или поне аз не открих.

Някой друг сблъсквал ли се е с този проблем и намерил ли е решение?


Конфигурацията е следната:
Дънна платка: ASROCK Z68 Extreme4 Gen3, Socket 1155
Процесор: Intel Core i5-2500K (3.30GHz, 6MB Cache, Socket LGA1155)
Видео карта: SAPPHIRE HD6950 2048MB DDR5 PCI-E FULL, (отключена до HD6970 и сменено стоково охлаждане с Arctic Accelero Xtreme Plus)
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Lucid Virtu и "копане"?

Мнениеот Flex » 29 Яну 2014, 21:49

Немаш проблем. Забраняваш тея глупости, връзваш на монитора дви към вграденото видео, 6950 към същия монитор, но към вга порта, превключваш монитора да работи на дви и си в джаза. Ще виждаш 2 монитора като резултат.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Lucid Virtu и "копане"?

Мнениеот LuckyBG » 29 Яну 2014, 23:19

Flex написа:Немаш проблем. Забраняваш тея глупости, връзваш на монитора дви към вграденото видео, 6950 към същия монитор, но към вга порта, превключваш монитора да работи на дви и си в джаза. Ще виждаш 2 монитора като резултат.


Това ще го пробвам, може и да стане, но възниква друг проблем?

Ако трябва да се пусне някоя игра на компютъра, какво правим?
Превключвам на D-SUB и HD6950 и дали ще е добра картината с този аналогов сигнал на 24" екран?
Мислех си друго, тъй като монитора ми има 2 DVI входа (Dell U2410), възможно ли ще бъде и от двете видеокарти да ползвам DVI сигнал, като вграденото видео ще задам за основно, а когато искам да играя игра, ще спирам миньора и ще минавам на дискретната карта като избирам сигнал през втория DVI вход от менюто на монитора?
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Lucid Virtu и "копане"?

Мнениеот Flex » 29 Яну 2014, 23:23

Аз съм с такъв монитор, що не съм забелязал, че има 2 дви :)
Така де, действай, става, важното е картата да вижда монитора, че се сърди иначе и само превключваш от единия вход на другия и си пушка. Аз съм така (ама с вга-та) на работа (познай кой е боднал дискретно една картичка да топли стаята там) :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Lucid Virtu и "копане"?

Мнениеот LuckyBG » 30 Яну 2014, 00:01

Ще пробвам, но през почивните дни.

Но да те питам, щом работиш по този начин, усеща ли се някакво "присъствие" на дискретната карта (натоварена максимално с копане) при ежедневни задачи - работа в офиса ти с вградената карта, има ли лаг?

Миньора мога ли да го стартирам без да превключвам между картите, т.е. докато съм на вградената да го пускам, а той да си ползва външната без да ми товари вградената?
Когато се пуска игра трябва ли първо да превключа между картите, т.е. избирам сигнал от външната и тогава пускам играта или трябва някъде нещо да се задава, за да могат игрите да ползват по-бързата външна карта, а не вграденото видео?
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Lucid Virtu и "копане"?

Мнениеот Flex » 30 Яну 2014, 00:07

За работа няма проблеми никакви, не се усеща, че картата е там. Всъщност има някакво забавяне от 1 секунда като ънлоквам уиндоуса, но след това няма нищо друго, върви си все едно я няма. Цгмайнъра се пуска директно, той си засича другата и почва да копа на нея, и с това нямаш проблеми. Игрите обаче... не съм играл на работа, но игрите тръгват на който монитор (и с която карта) е обявен за основен. Та освн превключването на дисплея на другия дви ще трябва и да го смениш на основен преди да пуснеш нещо...
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Lucid Virtu и "копане"?

Мнениеот LuckyBG » 30 Яну 2014, 20:47

Тази вечер ми остана време и поразместих кабелите на видеото. Взе че всичко сработи както исках :)
Картата се пече с миньора на максимално натоварване, а компютъра си се ползва с вграденото видео без да се усеща никакъв лаг (докато преди при конкуренции над 13 ставаше дори невъзможно да се работи нормално).

Сега достигнах резултат с миньора до около 460-470kH/s, а преди през d-Mode до 330kH/s (но с голям лаг), а иначе при конкуренция 13, до към 280kH/s.
Сега проблема е, че се вдигна температурата на картата - до към 78С, но мисля че е поносимо. Между другото за HD6950 какви са оптималните температури, до които да я държа и коя е критичната, над която да не я оставям да работи?
Изображение
и близо 1 час по-късно:
Изображение

П.П. Да обясня с две думи какво съм направил, да знаят колегите, които искат да ползват тази "екстра" - Lucid Virtu.
Вързах монитора към вградената карта (беше към HD6950), т.е. в режим i-Mode, освен това добавих cgminer.exe в панела на приложенията, за които да се прилага технологията Lucid Virtu, в приложенията които поддържа - Virtu Control Panel / Applications.

С две думи, постигнах това което исках, явно технологията работи .... ще видим в игрите как ще се държи (по-късно, ще тествам).
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Lucid Virtu и "копане"?

Мнениеот ivanoff » 16 Фев 2014, 13:02

Колеги да питам дали има някакъв друг подобен софтуер Lucid Virtu понеже дъното ми не го поддържа.
Като ползвам монитора на вграденото видео пак има лаг , не като е включен на външната карта но е дразнещо.
Дъното е ASRock B85М Pro4 + G3220
ivanoff
 
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Яну 2014, 17:15


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], ionicle, Kartoff, Sando_83, UserX1XO, viniamin