Защо? Какво? Къде? Как? - Баш начинаещ!

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Защо? Какво? Къде? Как? - Баш начинаещ!

Мнениеот Besitor » 23 Яну 2014, 11:24

Здравейте,
от една седмица се разитам из доста форуми и малко схванах какво трябва се прави но възникнаха много въпроси като:

1. Какво е LTC?
2. Какво e BTC
3. Kаква е разликата между LTC и BTC и кой е по-добър ?
4. Какво точно представлява басейна и кой е най-добър ?
5. Къде трябва да се регистрирам за да започно и после какво да правя ?
6. Какви програми да ползвам и как да ги настроя ?
7. Какво предствавлява block и за какво е ?
8. Какво представлява точно Mining-а (Аз го разбрах - така земаш код изчислява се и после връща някакви стойности и ти дават BitCoins) ?
9. Изчесленията видеокартата ли ползват само ?
10. Какви машинки препоръчвати за изчесления до 1000лв ?
11. За колко време си избивате вие парите ако изобщо сте ги избили ?
12. И колко мога да печеля г/д (на ден, на седмица) ?
13. Как да рабера колко е лесен / труден кода ?
14. Мога ли да запазвам лесните кодове докато дойде новата машина (кято ми препоръчате от 9 въпрос)

Доста се заполих от 1 седмица и мисля да почна сериозно но всичко ми се струва като тъмна индия и колкото повече чета толкова повече се оплитам и немога да разбера за каквко става навъпрос и какво точно трябва да се прави за да получа едно bitCoin. Ще съм ви много благодарен ако ми обесните.


Ако не ви се обеснява не пишете отговори като: намери си има има google и т.н. За да питам явно не съм разбрал и искам да ми се обесни.
Последна промяна Besitor на 23 Яну 2014, 11:47, променена общо 1 път
Besitor
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Яну 2014, 10:26

Re: Защо? Какво? Къде? Как? - Баш начинаещ!

Мнениеот crab » 23 Яну 2014, 11:46

1. Намираш познат който да се занимава с това.
2. питаш него.

За една седмица не си намерил отговори на които е писано много и бат гуглю може да ти го покаже. Не очакваш някой да седне да ти обяснява няколко часа и накрая да кажеш "абе май не е за мен".
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Защо? Какво? Къде? Как? - Баш начинаещ!

Мнениеот Besitor » 23 Яну 2014, 11:48

crab написа:1. Намираш познат който да се занимава с това.
2. питаш него.

За една седмица не си намерил отговори на които е писано много и бат гуглю може да ти го покаже. Не очакваш някой да седне да ти обяснява няколко часа и накрая да кажеш "абе май не е за мен".

Познат който се занимава с това нямам.
Besitor
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Яну 2014, 10:26

Re: Защо? Какво? Къде? Как? - Баш начинаещ!

Мнениеот Foxtail » 23 Яну 2014, 11:51

добре виж сега.. много въпроси на повечето от който има отговор на доста места :) започни от тук :

viewtopic.php?f=3&t=801

после ако говориш английски поне малко влизаш е най-лесното Уикипедия:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

след това влизаш във форума и четеш малко по сложните теми и така лека полека никои не се е родил научен и на никои не му е било лесно да разбере цялата схема още в началото :)
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Re: Защо? Какво? Къде? Как? - Баш начинаещ!

Мнениеот Besitor » 23 Яну 2014, 11:54

Foxtail написа:добре виж сега.. много въпроси на повечето от който има отговор на доста места :) започни от тук :

viewtopic.php?f=3&t=801

после ако говориш английски поне малко влизаш е най-лесното Уикипедия:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

след това влизаш във форума и четеш малко по сложните теми и така лека полека никои не се е родил научен и на никои не му е било лесно да разбере цялата схема още в началото :)

За Английски не ме бройте, затова много се зарадвах като открих български форум.
Besitor
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Яну 2014, 10:26

Re: Защо? Какво? Къде? Как? - Баш начинаещ!

Мнениеот Foxtail » 23 Яну 2014, 12:00

ами без английски малко трудно ще се оправиш .. има много неща които без език просто няма да можеш да се оправиш :(
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Re: Защо? Какво? Къде? Как? - Баш начинаещ!

Мнениеот ggeorgiev » 23 Яну 2014, 12:04

Besitor написа:
Foxtail написа:добре виж сега.. много въпроси на повечето от който има отговор на доста места :) започни от тук :

http://www.bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=3&t=801

после ако говориш английски поне малко влизаш е най-лесното Уикипедия:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

след това влизаш във форума и четеш малко по сложните теми и така лека полека никои не се е родил научен и на никои не му е било лесно да разбере цялата схема още в началото :)

За Английски не ме бройте, затова много се зарадвах като открих български форум.


Имаш цялото време на света, да се поровиш във форума, и да намериш отговорите на въпросите си. Много от тях са дъвкани през ден. А като отговор на 14-ти въпрос - важно е да имаш хубави три литрови буркани, затварачка , и капачки - хващаш лесния блок и го пъхаш бързо вътре, след това още по-бързо го затваряш, и когато закъсаш за лесни блокове - отваряш и употребяваш. Цяло мазе си пазя за черни дни така :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Защо? Какво? Къде? Как? - Баш начинаещ!

Мнениеот Besitor » 23 Яну 2014, 12:07

ggeorgiev написа:Имаш цялото време на света, да се поровиш във форума, и да намериш отговорите на въпросите си. Много от тях са дъвкани през ден. А като отговор на 14-ти въпрос - важно е да имаш хубави три литрови буркани, затварачка , и капачки - хващаш лесния блок и го пъхаш бързо вътре, след това още по-бързо го затваряш, и когато закъсаш за лесни блокове - отваряш и употребяваш. Цяло мазе си пазя за черни дни така :)



Ммда схващам идеята ама как точно става това каква програма ползваш къде копеш ?
Последна промяна Besitor на 23 Яну 2014, 12:16, променена общо 1 път
Besitor
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Яну 2014, 10:26

Re: Защо? Какво? Къде? Как? - Баш начинаещ!

Мнениеот ggeorgiev » 23 Яну 2014, 12:14

cgminer, в multipool и една част - соло. Не приемам гости в момента (само вечер, с подходяща 40+ градусова покана).
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Защо? Какво? Къде? Как? - Баш начинаещ!

Мнениеот skrubalov » 23 Яну 2014, 12:54

1. Криптовалута базирана на scrypt алгоритъм
2. Криптовалута базирана на sha256 алгоритъм.
3. Най-основни разлики: Различен алгоритъм, различен брой крайни единици, различно средно време за генериране на блок, и не техническите разлики - различна цена, различна популярност. По добър е този който те кефи повече на външен вид. ( По-добър в какво ? Когато не даваш криетерии за сравнение не мога да дам сравнение)
4. Басейн е портфейл настроен за генериране, към който се свързват много на брой "копачи". Най- добър е този който на теб ти харесва най-много. (като по-горе)
5.Регистрирал си се на правилното място. Сега ЧЕТИ, после питай.
6. Зависи за какво искаш да ги използваш. Ако ще едитваш картинки може да стане с фотошоп или с пейнт. Ако искаш да копаеш обаче трябва да използваш cgminer.
7. Блок-а е решението на криптографска задача. В този блок като допълнителна информация се носят всички извършени сделки във времето между последно генерирания блок и настоящия. Трябва ти за да има биткойн/лайткойн мрежа. Обърнат на всекидневен език въпроса ти би звучал по следния начин: "Какво представлява земята и за какво ми е?"
8.Ти си казал какво представлява ТОЧНО майнинга. Не мисля че ще разбереш ТОЧНОТО обяснение, но това което си разбрал е достатъчно близко.
9.НЕ
10.Калкулатори (Ако пречупя през призмата на криптовалутите обаче, бих ти препоръчал да започнеш с 1 видеокарта на радеон от 7 серия или от R9 серията)
11 Зависи в какво инвестираш. Във ВЕИ се връщат парите за 7-10 години, ако се занимаваш с наркотици до няколко месеца ще си ги върнал.
12. Не знам. Все едно да те питам колко е X?
13. Научи се да програмираш. След като прочетеш кода ще може да разбереш дали е лесен или труден.
14. Можеш. Използва се отделен хард диск за всеки код, после се съхранява във пластмасова кутийка в хладилника.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin