И аз скачам в дълбините на монетките.

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

И аз скачам в дълбините на монетките.

Мнениеот reloading » 17 Яну 2014, 12:24

Здравейте от седмица чета форума и теми свързани с монетите. Не исках да се регистрирам или да пускам теми преди да си набавя сам информация.И така стигнах до няколко въпроса като цяло искам да си направя копачка, не разполага с пари на куп така че ще се купуват нещата едно по едно. Преди всичко ще си купя карта която за начало ще сложа на личния си комп. въпроса тук е дали да купя 270х идната седмица или да поизчакам още седмица и да взема 280х. Разликата между тях до колкото разбрах е не много голяма и все си мисля че като за първа копачка да наблегна на 270х .

Дъното което съм избрал е Gigabyte Ga-990fxa-ud3 Am3+ socket, 6 Pci-e слота

Идва въпроса . за тази 6 карти след това ако избера да са само 270ки ще ми тябва захранване повече от 1000 , защото само картите искат ~1020. Дали да избера варианта 600В сега и след това още едно 600 паралелно(ще има ли разлика от това да е цяло 1200).

Другото което исках да питам ако имам 1 270х и 5 280х ще сработят ли добре?


Поздрави за хубавия форум. Има много материал който е полезен за такива като мен.
Аватар
reloading
 
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Яну 2014, 20:54

Re: И аз скачам в дълбините на монетките.

Мнениеот angelche1973 » 17 Яну 2014, 12:57

Добре е картите да са еднакви. 280x са добър избор. Ако имаш възможност си вземи по-голямо захранване. По-принцип става и с две по малки. В момента тествам една такава система.
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: И аз скачам в дълбините на монетките.

Мнениеот man0l » 17 Яну 2014, 13:17

Здравей,
бих те посъветвал ако ще купуваш нов хардуер да е по - мощен, т.е. да калкулира повече хешове т.е. 280x и ще държи цена известно, дори ако решиш да ги продаваш след това ( тоест, избиването на инвестицията ти е на 50% от цената на картата, след което имаш потенциал евентуално да продадеш и нея, чисто финансово пресметнато ).
Поздрави.
https://trak.ink dropshipping automation
Аватар
man0l
 
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Дек 2013, 10:36

Re: И аз скачам в дълбините на монетките.

Мнениеот reloading » 17 Яну 2014, 13:23

Май наистина 280х е най-добрият вариант в момента. Гледам едно момче очаква внос след седмица нацена 550лв. (Цената е добра)

Картите са GIGABYTE Radeon R9 280X OC 3GB - GV-R928XOC-3GD

От https://litecoin.info/Mining_Hardware_Comparison виждам че има 3 такива.. коя е точно тази. И Гигабайт е по добрият вариант от Сафир? Картата ще ползва около 250W и ще прави около 610-680кх/с в зависимост от това как я настроя.

p.s В момента със с захранване Coolmaster 400 което би трябвало да рече че е 400W... Надявам се да няма проблем да захрани 1 такава карта..
Аватар
reloading
 
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Яну 2014, 20:54

Re: И аз скачам в дълбините на монетките.

Мнениеот angelche1973 » 17 Яну 2014, 13:43

280х трябва да прави 700-730 килохеша. Gigabyte имат три години гаранция и са с три вентилатора :D Но всичко е до бройка. Захранването би трябвало да я захрани. Най-вероятно може и няма PCI ex накрайници, но може да се ползват преходници от молекс към PCI ex
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: И аз скачам в дълбините на монетките.

Мнениеот reloading » 17 Яну 2014, 13:46

Трябва ли да се притеснявам ако купувам от частно лице за гаранцията.
Всъщност ето обявата..

http://prodavalnik.com/gigabyte-radeon- ... -i39919131
Аватар
reloading
 
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Яну 2014, 20:54

Re: И аз скачам в дълбините на монетките.

Мнениеот Foxtail » 17 Яну 2014, 13:50

гледам че за жалост този младеж/вносител не дава гаранция.... а експлоатацията на картите за нашите цели е брутална и често се налагат ремонти лично от теб или от сервиз :(
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Re: И аз скачам в дълбините на монетките.

Мнениеот Странник » 17 Яну 2014, 13:53

Съвети базирани чисто на финансова основа са малко неоснователни.
Ако следвах тази логика досега да съм продал копачката си поне три пъти...
Ама на инат ли или на интуиция реших да копам до дупка докато тока ми стане толкова колкото печалбата - тоест до печалба нула.
Ще обясня и какво имам предвид.
Май месец 2013 г. си направих копачка и започнах да копам BTC.
Появиха се ASIC масово и видеокартите бяха изритани от сцената.
По това време LTC беше с цена 3 долара приблизително.
Масово започнаха да се продават копачки с видеокарти както и видеокарти.
До този момент си мислех - по дяволите набутах се яко и вече не вярвам че някога даже ще си избия парите вложени в копачката.
Месечната ми печалба креташе от 250 лева на месец (чиста печалба с платен ток) и някъде август или септември ако помня добре вече беше паднала до 35 лв. на месец копане в скрипт и по специално LTC само.
След бума в цената на BTC,LTC и всички други валути просто не вярвах на очите си какво се случва - крайната чиста печалба с платения ток надхвърляше 2000лв. на месец.
Последва отново бум в търсене на видеокарти ,копачки за скрипт и прочее хардуер който и до днес си продължава както се вижда.
В този ред на мисли и фактология никой не може да предскаже какво точно ще се случи в бъдеще с цената на скриптвалутите ,нито пък дали ще има скоро ASIC и за скрипт валутите.
Ако се появи ASIC за скрипт - това ще е края на видеокартите въобще.В този смисъл по добре не взимай нищо с идеята в бъдеще да чакаш да си избиеш парите даже.
Кой може да каже това кога ще стане?
В същия смисъл - кой може да каже накъде ще отиде цената на BTC респективно на всички останали валути?
Риска е голям наистина на фона на тези два фактора ...не споменах и скока в трудността на LTC например...от 850 до 1000 преди ,а днес е вече 3932.
Всеки нека сам да прецени,да почете повече и да събере възможно най-много информация преди да скача в тъмното с доста пари които вярвам че няма излишни.
Последна промяна Странник на 17 Яну 2014, 13:57, променена общо 1 път
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: И аз скачам в дълбините на монетките.

Мнениеот angelche1973 » 17 Яну 2014, 13:56

Гаранцията наистина е доста важна. Може би човека е прав, че ще я заменят след регистрация на сайта на производителя, на пътните разходи поне в едната посока са за твоя сметка. Най-често заминават вентилаторчетата. Имам една такава и се чудя дали да я нося в сервиза(гаранционна е). Но като се сетя, че ще чакам поне месец :lol: ми минава мерака.
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: И аз скачам в дълбините на монетките.

Мнениеот reloading » 17 Яну 2014, 14:09

angelche1973 написа:Гаранцията наистина е доста важна. Може би човека е прав, че ще я заменят след регистрация на сайта на производителя, на пътните разходи поне в едната посока са за твоя сметка. Най-често заминават вентилаторчетата. Имам една такава и се чудя дали да я нося в сервиза(гаранционна е). Но като се сетя, че ще чакам поне месец :lol: ми минава мерака.


НОрмално ли я експоатираш или я оверклокваш?
Аватар
reloading
 
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Яну 2014, 20:54

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, viniamin