Кьде, как и какво ми е необходимо за копаене?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Кьде, как и какво ми е необходимо за копаене?

Мнениеот Domin0 » 24 Юни 2022, 18:45

Здравейте. От доста време (5 6г) ме гложди да почна да копая. Та тези дни случайно видях клипче, че с домашен или офис компютьр става. Моето пц не е нещо особено сьс вградена видеокарта сглобен преди има няма 1г. Впоследствие от снощи и днес ровя и чета и разбрах, че трябва да имам мощна видеокарта и процесор. Та като за начало да се понауча се надявам, че моето пц ще стане стартово докато разбера кое как и тн. Ще можете ли да обясните малко кьде кои сайтове евентуаллно се влиза за да се копае и как ? Доста сьм бос ... Приемам и видеоклипове като за начало.
Domin0
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Юни 2022, 18:29

Re: Кьде, как и какво ми е необходимо за копаене?

Мнениеот 2GOOD » 24 Юни 2022, 18:47

Без да чета поста:
Суамта, която си приготвил за майнинг, я делиш на две. С едната половина купуваш сега 60% бтикойн, останалите 40%, каквото си решиш. Другата половина я държиш за осредняване на цената, в случай, че падне още.

Успех

П.С.
+++++
Не ти трябва майнинг!!!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Кьде, как и какво ми е необходимо за копаене?

Мнениеот Domin0 » 24 Юни 2022, 19:22

За какво ми е да купувам криптовалута като искьм сам да се сдобия с такава. Обмислям до другата година по това време да разполагам с доста по добра машина която да си копа. Просто не ми е ясно кьде и как става да се копае какво се изисква освен добра машина. Целта е като разуча този вьпрос да видя сегашното пц колко може и да си направя сметка за новото което обмислям да сглобя. А защо не и сьс сегашната машинка евентуално да си помогна леко ако мога така да го кажа ? Аз ако исках криптовалута да купувам изобщо нямаше да си правя труда да пиша сега по този вьпрос
Domin0
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Юни 2022, 18:29

Re: Кьде, как и какво ми е необходимо за копаене?

Мнениеот milbor2 » 24 Юни 2022, 19:46

и каква ти е сегашната машинка !!!!!
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00


Re: Кьде, как и какво ми е необходимо за копаене?

Мнениеот jamesdavidso » 24 Юни 2022, 21:03

Domin0 написа:Аз ако исках криптовалута да купувам изобщо нямаше да си правя труда да пиша сега по този вьпрос


Разликата е в това, че ако извадиш 100 лева в момента, ще имаш криптовалута за 100 лева (хайде 95 лв да ги сложим с комисионните и трансферите).
Ако хванеш да копаеш с тази машина, на всеки вложени 100 лева в ток ще изкарваш криптовалута за 5-10 лв по груби сметки.
Хайде сега ми кажи каква ти е ползата?
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Кьде, как и какво ми е необходимо за копаене?

Мнениеот Domin0 » 24 Юни 2022, 21:11

Ето това исках да разбера. Дефакто с тази умряла машинка знаех, че няма да стане. Значи ли, че ако взема 2 видеокарти като за стартово говоря по 4гб ще се получи нещо и или ще трябва още нещо като за старт ? Като за по нататьк замисьла е савсем различен и вече на друго ниво.
Domin0
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Юни 2022, 18:29

Re: Кьде, как и какво ми е необходимо за копаене?

Мнениеот svetli76 » 24 Юни 2022, 21:50

https://whattomine.com/

хората са го измислили преди години.В момента няма смисъл от копаене,повече ще плащаш ток отколкото ще изкопаеш
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: Кьде, как и какво ми е необходимо за копаене?

Мнениеот filchef » 24 Юни 2022, 21:53

Domin0 написа:Ето това исках да разбера. Дефакто с тази умряла машинка знаех, че няма да стане. Значи ли, че ако взема 2 видеокарти като за стартово говоря по 4гб ще се получи нещо и или ще трябва още нещо като за старт ? Като за по нататьк замисьла е савсем различен и вече на друго ниво.

Ма ти май не четеш внимателно какво са писали колегите - в момента от майнинг се губи и не случайно повечето от колегите, които не могат да работят няколко месеца (лошото е че не се знае дали ще са толкова или ще бъдат няколко години) на загуба разпродават картите и цели ригове - виж последните обяви - повечето от колегите спряха риговете си.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Кьде, как и какво ми е необходимо за копаене?

Мнениеот Domin0 » 24 Юни 2022, 23:35

На мен ми трябваше нещо като вид допьлнителен доход. Така и така пц-то нон стоп работи за това се замислих да опитам. А ако е нещо което е вьрвежно бях готов да взема това което се иска. А с телефоните как седят нещата ? Гледам в момента има някакви ПИ койни или както се казват които не са на пазара все още. НО може да се копаят в момента.
Domin0
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Юни 2022, 18:29

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin