Помощ за начинаещ

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Помощ за начинаещ

Мнениеот stoyanov » 25 Яну 2022, 09:12

Здравейте,
ще започна с това, че съм напълно начинаещ и всичко ми е прекалено объркващо, но от няколко дена умувам, чета форуми, теми, новини и т.н. относно темата крипто.
Реших се вчера да си направя регистрация в Кракен (понеже прочетох, че е добра платформа и я предпочитат пред Бинанс, но и там мога да се регистрирам ако се окаже, че греша).
Разбира се като всеки новак, имам доста въпроси, които не знам как да подредя, но ще се опитам да ги изложа кратко и ясно. Ще съм благодарен на всякаква помощ от ваша страна.
(Верифицирах си профила само до стъпка1, понеже от банката ми искат 10лв за да ми извадят - Bank Statement, които не са ми проблем, но ако стъпка1 ми стига, защо да правя и стъпка 2? )

1. Какво би било по-доходоносно - купуване на току що листнати/още не листнати/предстоящо листване/ койни - следенето им когато ще станат на ПИК +50-100% и продаване?
(от вчера намерих едно сайтче за следене за последния час колко % са на +... livecoinwatch, ако разбира се, ползвате други за следене, бих се радвал да чуя)
или купуване на цял биткойн, ако случайно падне под 30к и чакане да се дигне в близките месеци с цел продажба.

2. Как би станало най-безболезнено пращане на пари от банкова карта ДСК виза към Кракен (или съответно Бинанс) предвид таксите?

3. Да речем, че сме направили пари по точка 1а или 1б, следва теглене? Как предлагате да стане това, отново най-безболезнено?

4. Къде следите читави новини, които подпомагат решението ви за покупка на някакъв койн.

Със сигурност ще изкочат и нови въпроси, но отговорите на горните също са някакво начало.

Благодаря!
stoyanov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Яну 2022, 22:42

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот niki » 25 Яну 2022, 21:13

Първо - добре дошъл в крипто общността! Като нов в тази материя, не се страхувай да за задаваш въпроси дори и в крещялката - повечето ще се радват да ти помогнат.

За Кракен (а и за която и да е друга борса) - винаги гледай да си си верифицирал напълно, докрай акаунтите - главоболията после не си заслужават...

1- Ако никога през живота си не си трейдвал - задължително един месец поне на демо акаунт. Ако все пак имаш някаква подготовка - започни в началото само с една максимум две големи валути - да речем бтц и етериум или лайт. Една доста добра стратегия е да се купува на малки порции докато пада - както е в момента.

2,3 - viewtopic.php?f=10&t=7040

4- няма такива

5- не забравяй че имаш данъци за плащане накрая :D
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот stoyanov » 25 Яну 2022, 21:52

Благодаря niki
погледнах темата която предложи по стъпка 2,3.
Преди да пусна моята, също я погледнах, но се чудех дали е супер задължително да ги декларирам тези неща.

Пример:
Купувам 1 бтк днес, продавам го след 5 месеца с 10к $ печалба.
На същия ден от продажбата си пускам парите в ДСК.
Те съответно виждат, че има голям превод ~50k $ от Кракен (предполагам знаят, че е борса за крипто)
Казват ли на някой от инстанциите или на мен нещо по този случай или ако случайно някой ме пусне за проверка, защото съм му спрял на парко мястото завещано от пра-пра дядо му, с новата кола, и той решава да ме пусне за проверка щото не съм му симпатичен и те чак тогава ме проверяват и искат да знаят от къде идват тия пари, ако не съм ги декларирал, предполагам тогава ще ме накарат да платя чинно каквото е трябвало + някаква глоба ?

Ами ако пратя по 10к $ на 5 сметки ? И после си ги пращам от техните на мойта ? Реално има ли заобиколни пътища ? Не съм против да си платя за това, но съм против да ми вземат парите на готово. Дразни ме факта, че достатъчно им плащаме (не)обходимите неща, че и да залагам от мойте си пари, които съм спечелил с честен труд по 10ч на ден + аз да треперя от това дали ще спечеля нещо или не в близкото бъдеще, а те на мой гръб ако съм на + и спечеля, искат да ми взамат колко? 10%-20%.... на какво от горе ?
Ако загубя парите, които съм вкарал и изляза на минус, те ще ми платят ли разликата... много пладнешки обир ми се струва това. Ако искат да са тарикати, да си влязат с техни пари и после да си дадът 20% на някви дето по цял ден седят на стол пред бюро, да видят хубаво ли е ;)
stoyanov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Яну 2022, 22:42

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот niki » 25 Яну 2022, 22:01

Няма заобиколни пътища - реално всички сметки в крайна сметка са на твое име - и на 100 да ги разбиеш преводите - все тая - пак ти ги теглиш.
Естествено че излиза от къде е превода, но това не е незаконно - просто си попълваш декларацията за произход на средствата, догодина си плащаш данъците и си чист кат утринна роса xD
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот futureworld » 25 Яну 2022, 22:44

niki написа:Няма заобиколни пътища - реално всички сметки в крайна сметка са на твое име - и на 100 да ги разбиеш преводите - все тая - пак ти ги теглиш.
Естествено че излиза от къде е превода, но това не е незаконно - просто си попълваш декларацията за произход на средствата, догодина си плащаш данъците и си чист кат утринна роса xD


Или си ги харчиш и шапка на тояга :)
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот filchef » 25 Яну 2022, 22:52

stoyanov написа:Благодаря niki
погледнах темата която предложи по стъпка 2,3.
Преди да пусна моята, също я погледнах, но се чудех дали е супер задължително да ги декларирам тези неща.

Пример:
Купувам 1 бтк днес, продавам го след 5 месеца с 10к $ печалба.
На същия ден от продажбата си пускам парите в ДСК.
Те съответно виждат, че има голям превод ~50k $ от Кракен (предполагам знаят, че е борса за крипто)
Казват ли на някой от инстанциите или на мен нещо по този случай или ако случайно някой ме пусне за проверка, защото съм му спрял на парко мястото завещано от пра-пра дядо му, с новата кола, и той решава да ме пусне за проверка щото не съм му симпатичен и те чак тогава ме проверяват и искат да знаят от къде идват тия пари, ако не съм ги декларирал, предполагам тогава ще ме накарат да платя чинно каквото е трябвало + някаква глоба ?

Ами ако пратя по 10к $ на 5 сметки ? И после си ги пращам от техните на мойта ? Реално има ли заобиколни пътища ? Не съм против да си платя за това, но съм против да ми вземат парите на готово. Дразни ме факта, че достатъчно им плащаме (не)обходимите неща, че и да залагам от мойте си пари, които съм спечелил с честен труд по 10ч на ден + аз да треперя от това дали ще спечеля нещо или не в близкото бъдеще, а те на мой гръб ако съм на + и спечеля, искат да ми взамат колко? 10%-20%.... на какво от горе ?
Ако загубя парите, които съм вкарал и изляза на минус, те ще ми платят ли разликата... много пладнешки обир ми се струва това. Ако искат да са тарикати, да си влязат с техни пари и после да си дадът 20% на някви дето по цял ден седят на стол пред бюро, да видят хубаво ли е ;)

Колега България е една от страните с най ниски данъци по отношение на крипто а и на бизнеса като цяло така че не си заслужава треперенето дали ще те хванат още повече, че даже и да се привидно скриеш в 10-тина банки после не можеш да си харчиш парите щото при опит да купиш имот или автомобил лъсва липсата на платения данък в декларацията за произход на средствата.

От смърт и от данъци няма оттръвка даже Ал Капоне са го осъдили за данъци щото пътя на парите се проследява най лесно.

А като те хванат освен, че ще го платиш с лихвите които не са малки и солидна глоба пропорционална на укритите средства - може да те подведат и под съдебна отговорност за пране на пари - един колега от тук който имаше борсичка за обмен на биткоини го прибраха американците щото беше обменял биткоини на някакви румънски мошеници, които бяха измамили американски граждани и без да знае, че това са мръсни биткоини изкараха накрая, че той е тартор на далаверата и го осъдиха на 10 години.

В заключение ще кажа че в форума имаме 2 теми за данъците и те съветвам да ги прочетеш внимателно.
1 - viewtopic.php?f=22&t=1627
2 - viewtopic.php?f=3&t=5400
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот qbadabaduuu » 26 Яну 2022, 00:16

Как ще го осъдя за подобно нещо...
Вероятно нашата съдебна система е клекнала на американската и са го екстрадирали без да питат защо им е....

Но такова е отношението към колониите :angry-banghead:


ПС: за данъците по-добре си плати 10% и не го мисли все пак ще плащаш веднъж годишно и то ако си вадил фиат
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот niki » 26 Яну 2022, 00:23

Пострадали са американци - нямаше как да не го екстрадират
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот qbadabaduuu » 26 Яну 2022, 00:33

То по тази логика защо търсят Ружа, а не арестуват собственицитее на борсите, които са предлагали OneCoin :think:
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот futureworld » 26 Яну 2022, 02:03

qbadabaduuu написа:То по тази логика защо търсят Ружа, а не арестуват собственицитее на борсите, които са предлагали OneCoin :think:


Кои тез борси? :)
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin