Помощ за начинаещ

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот qbadabaduuu » 26 Яну 2022, 03:31

futureworld написа:
qbadabaduuu написа:То по тази логика защо търсят Ружа, а не арестуват собственицитее на борсите, които са предлагали OneCoin :think:


Кои тез борси? :)



Е тези как са го купували този OneCoin :D

Ако не е бил на някоя борса то тогава е било с преводи през банки да ги съдят тях защо само Ружа търсят :D
qbadabaduuu
 
Мнения: 441
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот mitko83 » 26 Яну 2022, 10:47

За регистрация в Кракен и coinbase /предполагам и binance/ верификация става със Зелена карта на автомобил ако имаш на твое име.

Сепа превод Булбанк към Кракен от понеделник съм превеждал е 1.2 лв. за такса валутен превод.

Новини. В сайта https://coinmarketcap.com/ на всяка една криптовалута има таб NEWS. Най-често водят към сайта https://cointelegraph.com и още 3-4 които смятам че са полезни.Другия полезен сайт с картинки е https://www.tradingview.com/markets/cryptocurrencies/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Темите с данъците предстоят. Тези които са заключили печалби тепърва почват да се интересуват.
mitko83
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Окт 2018, 19:52

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот stoyanov » 26 Яну 2022, 16:02

Супер, темата се раздвдижи и ви благодаря много. (митко, ябадабаду, филчеф, ники)
Ще прочета линковете, които ми сложи по темите за данъци.
Явно няма как да се мине без 10%, факт ;) Чисти сметки, добри приятели.
Относно варификацията - направих я с Банк Стейтмент, без пари ми го изкараха на една от сметките през ДСК, 2 минутки ми отне, пратих го чрез снимка на кракен за 2ра стъпка от верификацията, а те ми го одобриха след 5. Сега остава само да вкарам някой лев и да почвам ;)
Питах жената, колко струва СЕПА превод от дкс към някоя банка по евро в евро съюза и каза 2.5евро или тя не ме разбра какво я питам или аз не си зададох въпроса правилно или наистина си е 2.5 евро ;)
Ники ме светна, че има iCard и там било 0.51евро, което е х5 евтино от ДСК директен СЕПА превод (по думите на лелката).
Иде реч, сега искам да вкарам парички там, да го направя ли през виза картата ми или през главната сметка чрез сепа превод или нещо друго?
ДСК - иКард - кракен ?
по същия ред и за тегленето или директно кракен - дск ? :)
stoyanov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Яну 2022, 22:42

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот qbadabaduuu » 26 Яну 2022, 18:00

ДСК-иКард нямаш ли такса?
qbadabaduuu
 
Мнения: 441
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот stoyanov » 26 Яну 2022, 20:09

qbadabaduuu написа:ДСК-иКард нямаш ли такса?

Не знам още, затова питам, че да знам дали да си вадя, ако ще е по евтино ;)
stoyanov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Яну 2022, 22:42

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот jamesdavidso » 27 Яну 2022, 22:10

qbadabaduuu написа:Е тези как са го купували този OneCoin :D
Ако не е бил на някоя борса то тогава е било с преводи през банки да ги съдят тях защо само Ружа търсят :D


Това никога не е съществувало, че да е на борса. Най-обикновена измама, каквито правеха в миналото с каквото се сетиш.
Просто са взимали парите на балъците, а медиите го раздуват като "измама с крипто".
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот Metamorph » 04 Фев 2022, 21:22

Като ги прочета тия... дето не им се дават 10 лв. за такса, а са тръгнали да печелят от крипто...
Не се безпокой - 10 лв. ще ти се струват нищожни за това което тепърва ще губиш. А ако нямаш нагласата да губиш и ако нямаш и какво да изгубиш, то как очакваш да спечелиш?
Ще има таксички, пропуснати ползи, загуби в бързината за да не изтървеш печалба... бая загуби има в тия начинания. Затова съм го казал: с малко пари се печелят малко пари. Просто спираш да гледаш малките суми, защото те са просто консуматив. Важна е крайната печалба , а не каква дребна сума си изгубил докато си я спечелил. Е, ако си някакъв тесен специалист (явно не си) или голям късметлия (пък може и да си) , тогава те очакват само печалби.
Нищо против теб нямам , просто от време на време ме избива да казвам истината. :)
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Помощ за начинаещ

Мнениеот jamesdavidso » 09 Фев 2022, 18:49

Metamorph написа:Като ги прочета тия... дето не им се дават 10 лв. за такса, а са тръгнали да печелят от крипто...
Не се безпокой - 10 лв. ще ти се струват нищожни за това което тепърва ще губиш. А ако нямаш нагласата да губиш и ако нямаш и какво да изгубиш, то как очакваш да спечелиш?
Ще има таксички, пропуснати ползи, загуби в бързината за да не изтървеш печалба... бая загуби има в тия начинания.


Затова казват хората "time in the market beats timing the market".

A eдин познат, даже не и близък, през 2017 ми беше подпалил телефона:
"Абе тия луди ли са да им снимам лична карта?"
"Три дни за превод? Че той Биткойнът ще скочи дотогава!"
"Ама как така 20 евро такса за покупка с карта за 1000 лева????"
И т.н. и т.н., накрая така и не си купи 0.1 биткойн за тия 1000 лева, както беше планирал.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Предишна

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], George, Google [Bot], guBaHe, ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin