Трябва ми ноухау

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Трябва ми ноухау

Мнениеот Spider82 » 03 Яну 2014, 17:15

Здравейте....честно казано незнам от каде да започна, най-малкото зашото не разбирам много....но пък имам желание.

И аз както колегата, с подобна тема в форума, но за разлика от него аз не знам от къде да почна, искам съвет за примерна конфигурация за копане на лайткоин (бюджета ми е 1,4-1,7к Лева)......идеята както на всички предполагам са парите.....та в този ред на мисли с конфигурация побрана в този бюджет, на какъв резултат мога да се надявам (месечно) за да си върна парите за конфигурацията.

Имам доста въпроси но като за начало това стига за да не ви загубя като бъдещи насоки.
Извинявам се за правописните грешки :whistle:
Аватар
Spider82
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Яну 2014, 14:07

Re: Трябва ми ноухау

Мнениеот MoneyMaker » 03 Яну 2014, 17:53

Аз не се занимавам с LTC, копая PTS със процесори (мисля, че е по-изгодно)
Иначе тук http://bitcoinwisdom.com/litecoin/calculator можеш да си направиш сметката!
MoneyMaker
 
Мнения: 32
Регистриран на: 09 Юни 2013, 11:12

Re: Трябва ми ноухау

Мнениеот crab » 06 Яну 2014, 10:35

Значи колега, аз хич не ги разбирам нещата с LTC, но моето предложение е за една видеокарта да сложиш сега на десктопна машина ако имаш (ако не нещо колкото да се подкара...), с цел да видиш кое как е, защо е, струв али си, като гледам по продажбите на видеокарти във форума можеш да си вземеш готова машина от човек и предварително ще знаеш съотношение пари/производителност/разход.
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Трябва ми ноухау

Мнениеот Spider82 » 06 Яну 2014, 16:25

Като цяло , искам някой да ми каже от къде да тръгна.......визирам в това : с каква видеокарта ( 2бр нови) да започна за да има теоретична възможност да изляза на + след 3-4 месец, и чак след това да се мисли нещо за 4 и повече видеокарти.
Като цяло ме " затрупахте " със съвети.....................
Аватар
Spider82
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Яну 2014, 14:07

Re: Трябва ми ноухау

Мнениеот larry12 » 06 Яну 2014, 18:23

вземи 2бр. р9 280х и почвай да четеш колега.
и аз до преди 1 седмица не знаех почти нищо за копаенето но в момента съм събрал всички части за машина и се надявам до края на седмицата да заработи.
просто иска четене.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Трябва ми ноухау

Мнениеот jkminkov » 06 Яну 2014, 22:47

MoneyMaker написа:Аз не се занимавам с LTC, копая PTS със процесори (мисля, че е по-изгодно)
Иначе тук http://bitcoinwisdom.com/litecoin/calculator можеш да си направиш сметката!


я пусни една тема за тея процесори, все пак на едно дъно може да сложиш само един, а някои въртят и по 5-6 видеокарти :)
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin