Създаване и настройване на mining риг

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Създаване и настройване на mining риг

Мнениеот goggo » 27 Яну 2021, 13:16

Здравейте,

След като създадох тема свързана с "копането" и НАП, сега искам да Ви попитам за самото сглабяне и хардуеър. Тъй като човека, който трябваше да ни сглоби рига нещо "понамирисва" на не твърде сериозен, искам да попитам тук.
Някой от форума сглабя ли ригове? Моля Ви дайте информация за другите компоненти от рига.
За сега имaме:
2x Nvidia 3070 8GB
1x Nvidia 1660 super 6GB
2x Nvidia 2060 super 8GB


Моля консултирайте ме, какви трябва да бъдат следните компоненти (марки и характеристики):
1. Дъно?
2. Рам?
3. Процесор?
4. SSD?
5. Ще имам ли нужда от GPU RISERS или това зависи от дъното?
6. Захранване?
7. Някой има ли готова конструкция за "закачане" на компонентите? От къде мога да купя? Или от какви материали да си направя?
Благодаря!

Поздрави,
Георги
goggo
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Яну 2021, 09:35

Re: Създаване и настройване на mining риг

Мнениеот guBaHe » 27 Яну 2021, 13:22

Ами аз мога да те уредя с дъно (асус миньорско, за 8 карти), процесор, рам(4гб май, но трябва да проверя пак), екстендъри (5 или 6 не знам точно), захранване (1200В сървърно със изходи за 6 видеокарти). Ще ти трябва само захранване за дъното някакво компютърно обикновенно и.. това е сякаш. А, и ССД 60 или 64 ГБ за система - напълно достатъчно е и за уиндоус и за линукс. Дъното върви с лиценз за вин 10 про - активира се като го включиш в интернет.

Общо взето е всичко (без захранване за "компютъра" и стойка за картите), освен картите което ти трябва за да стартираш.

Ако имаш интерес - на лични пиши, ще го изровя и ще напиша точните спецификации, за друго не се сещам да ти трябва. Беше риг с 6 карти.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Създаване и настройване на mining риг

Мнениеот Spoon.Net » 27 Яну 2021, 19:21

имам всичко което ви трябва. цените ще са добри
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, ionicle, Kris, Spenchoni, UserX1XO, viniamin