Хартиен портфейл

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Хартиен портфейл

Мнениеот Petartep1974 » 09 Яну 2021, 19:29

Да ви попитам:
Създавам хартиен портфейл с криптиран частен ключ. При импортиране в blockchain.com, ми дава съобщение, че не може да се импортира портфейла. Декриптирах ключа в wif формат и тогава ми го прие.
Обаче при преобразуване на ключа ми генерира нов адрес. Въпроса ми е, ако някой ми изпрати биткойни на адреса, съответстваш на криптирания ключ, по какъв начин мога да извършвам транкзакций с получената сума?
Petartep1974
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Яну 2021, 19:05

Re: Хартиен портфейл

Мнениеот 2GOOD » 09 Яну 2021, 21:45

Petartep1974 написа:Да ви попитам:
Създавам хартиен портфейл с криптиран частен ключ. При импортиране в blockchain.com, ми дава съобщение, че не може да се импортира портфейла. Декриптирах ключа в wif формат и тогава ми го прие.
Обаче при преобразуване на ключа ми генерира нов адрес. Въпроса ми е, ако някой ми изпрати биткойни на адреса, съответстваш на криптирания ключ, по какъв начин мога да извършвам транкзакций с получената сума?


Преди години имах някаква такава случка и по спомен мисля, че след като и двата адреса са функция на един и същи частен ключ, реално са един адрес изписан по два начина. Пробвай в някой екслорер да видиш транзакциите и на двата дали ще съвпадат.

Другото, което си мсиля, е че ако си объркал някой символ ще ти даде тотално друг адрес.

Също - идеята на cold storage - хартиен биткойн портфейл е да не стига до интернет. Т.е. да стига само когато се харчи.

Също можеш да ползваш Electrum за да достъпиш адреса.

Сега като се замисля blockchain.com май махната импортирането и директно правят sweep, което е реално транзакция от хартиеният портфейл към генериран от тах такъв.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Хартиен портфейл

Мнениеот jkminkov » 10 Яну 2021, 00:23

идеята на хартиения портфейл е да похарчиш цялата сума или да си пратиш рестото на друг нов хартиен портфейл
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Хартиен портфейл

Мнениеот Kiro » 13 Фев 2021, 23:35

Здравейте! Нов съм и тук и във криптовалутите. От един сайт CoinPot имам 1909 Doge койни. Направих си хартиен портфейл, който е от две части - публичен адрес и частен ключ. Към всяка от двете части има и QR код. Наредих теглене на тези догекойни към публичният адрес. Въпросът е, как да разбера дали са ги превели и ако са ги превели, как мога да ги превърна във физически пари или да ги заменя за друга криптовалута? Благодаря предварително и се извинявам за "индианските" си въпроси!
Kiro
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Фев 2021, 23:20

Re: Хартиен портфейл

Мнениеот jamesdavidso » 17 Фев 2021, 21:08

Kiro написа:как да разбера дали са ги превели и ако са ги превели, как мога да ги превърна във физически пари или да ги заменя за друга криптовалута?


Продажба или замяна може да направиш във всяка крипто борса. Хартиеният портфейл не е подходящ, направи си Coinomi портфейл за Андроид примерно. От там може да ги прехвърлиш към борсата.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin