Въпроси относно биткойн

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Въпроси относно биткойн

Мнениеот Mr.Pelovski » 28 Дек 2013, 01:47

Извинявам се ако има подобна тема някъде или ако има в някоя тема информацията която ме интересува,но четох много и има толкова много различна информация и вече не знам на кой да вярвам.Така интересуват ме следните неща :
1.Какъв специализиран хардуер бихте ми препоръчали за копаене при капитал от 5 000 лева?
http://advancedminers.com/bitcoin-mining-hardware/amt-128-ghs-bitcoin-miner/ това е една от машините на който съм се спрял. Заслужава ли си?
2.Когато вече започна да копая и вече имам пари в биткойн портфейла си как мога да ги изтегля да са реални а не само виртуални ?
3.Разбрах че се получават биткойни като дадения хардуер решава математически задачи,но не разбрах кои ги дава тези задачи и защо плащат за тях?
С две думи ме интересува какво да си взема до 5 000 лева и как мога да си изтегля вече изкараните пари
Mr.Pelovski
 
Мнения: 16
Регистриран на: 28 Дек 2013, 01:33

Re: Въпроси относно биткойн

Мнениеот 2GOOD » 28 Дек 2013, 02:30

Mr.Pelovski написа:Извинявам се ако има подобна тема някъде или ако има в някоя тема информацията която ме интересува,но четох много и има толкова много различна информация и вече не знам на кой да вярвам.Така интересуват ме следните неща :
1.Какъв специализиран хардуер бихте ми препоръчали за копаене при капитал от 5 000 лева?
http://advancedminers.com/bitcoin-mining-hardware/amt-128-ghs-bitcoin-miner/ това е една от машините на който съм се спрял. Заслужава ли си?
2.Когато вече започна да копая и вече имам пари в биткойн портфейла си как мога да ги изтегля да са реални а не само виртуални ?
3.Разбрах че се получават биткойни като дадения хардуер решава математически задачи,но не разбрах кои ги дава тези задачи и защо плащат за тях?
С две думи ме интересува какво да си взема до 5 000 лева и как мога да си изтегля вече изкараните пари


Здравей,
Имаш още доста да четеш, жалко че нямаме систематизирана тема какво е биткойн, но сега ще се опитам да ти отговоря набързо на въпросите.

1. Точно в момента не мога да посъветвам какво да вземеш. Аз лично с пре-ордъри от компании без продукти до момента не бих се захванал (тази от линка)
2. Биткойните се обръщат във фиат валута в специализираните за това борси или ги обменяш с някой потребител от форума, твой приятел и т.н.
3. Биткойн алгоритъма е така направен, че задачите сам си ги генерираш докато копаеш (или басейна ти) като от теб се иска да получиш резултат по-голям от дадена стойност, което означава намерен блок, въпросният блок генерира 25 биткойн, които се разпределят на участниците в басйена или ако копаеш соло само на теб. Представи си го като една огромна купа с билетчета с числа, билетчетата ти си ги генерираш, но за да разбереш какво число си генерирал трябва да решиш математическия проблем, един вид да отвориш листчето и ако си генерирал число "по-голямо от текущата трудност" получаваш награда блок - 25 BTC. Приеми броя на листчета които отваряш за секунда за скоростта на машината.
Защо другите плащат за биткойни си е тяхна работа :)

Това е съвсем накратко.

Поздрави
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Въпроси относно биткойн

Мнениеот jno » 28 Дек 2013, 08:49

2GOOD написа:...
Защо другите плащат за биткойни си е тяхна работа :)
...


Много точно казано, някои за какво ли не плащат :lol: :lol: :lol:
jno
 
Мнения: 83
Регистриран на: 23 Ное 2013, 11:53


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin