Bitcoin Lightning Network

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Bitcoin Lightning Network

Мнениеот HAKERAKN » 28 Окт 2019, 12:17

Здравейте от няколко дни тествам Bitcoin Lightning Network между няколко у-ва. На телефона ми съм си инсталирал BlueWallet - Bitcoin & Lightning Wallet. На лаптопа ми съм инсталирал Lightning Wallet Zap.

Ситуацията е следната : Опитвам се да изпратя 100 satoshi от телефона към PC и получавам следната грешка
Изображение Изображение Изображение
Изображение

До колкото прочетох трябва да имам отворен някакъв входящ канал за да мога да получа плащане. Когато се опитам да отворя канал ми дава че нямам наличност.
Изображение
Нали за да имам наличност трябва да направя входящ превод. Но за да отворя входящ канал трябва да имам наличност. Нещо не мога да разбера този кръг.
HAKERAKN
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Юни 2018, 13:34

Re: Bitcoin Lightning Network

Мнениеот val1900 » 28 Окт 2019, 13:37

За съжаление е точно така. Трябва първо да похарчиш няколко сатошита за да има място да получаваш.
примерно харчиш 50 Сатошита и вече може да получаваш в отвореното място , но не повече от 50 Сатоши.
Затова и все още не се ползва .
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Bitcoin Lightning Network

Мнениеот HAKERAKN » 28 Окт 2019, 18:28

На Wallet на телефона ми имам 12 000 сатошита. На лаптопа генерирам invoice за 100 сатошита примерно. Как да отворя входящ канал към лаптопа ми като имам 0 сатоши в наличност.
Изображение
До колкото те разбирам трябва първо да изпратя 200 сатоши, за да имам входящ канал със капацитет 200 сатоши.
HAKERAKN
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Юни 2018, 13:34


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin