Стока срещу Коинти

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Стока срещу Коинти

Мнениеот vlado_tam » 26 Дек 2018, 17:53

Здравейте,
Опитах се да разбера един въпрос за чиста търговия без да се налага да копая.
Имам нов проект за маркетинг на Мандра, та проучвайки пазарни възможности си задавам въпроса:
1. Мога ли да продавам млечни продукти срещу крипто валута.
2. Според вас ще има ли заинтересувани да си купуват онлай сирене, кашкавал, и др. млечни продукти доставка с куриер.
3. Понеже счетоводителя ще ме погледне лошо та даже ще поиска да ме удари с нещо по главата за начало годината на прасето, ако може някой да ми каже и как се ощетоводяват сделки с тази валута.

Благодаря на тези, който са готови да споделят знания и ми отговорят изчерпателно на въпросите.
vlado_tam
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Дек 2018, 17:33

Re: Стока срещу Коинти

Мнениеот Herzog » 26 Дек 2018, 20:42

Здрасти!
Можеш да продаваш всичко срещу крипто - само трябва да има кой да го купи! :) (аз, например, бих ти купувал част от продукцията)
Счетоводителя, разбира се, ще полудее............ :)
Успех!
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Стока срещу Коинти

Мнениеот dob » 26 Дек 2018, 21:59

Здравей, Владо!

Страхотно е! Това е идеята, тези пари да влезнат в оборота и зад тях да стоят реални стоки и услуги - фураж, ток, гориво, трактори, лейбър - сенокосци, пастири, производители и др.

НО

КЪМ МОМЕНТА ТЕ ИМАТ EДИНствено спестовна /инвестиционна/ функция, особено след огромите скокове и спадове и слуховете за забрана съвсем не стават за 'пари' - миналата година по туй време един литър мляко е бил около 0.00008, сега сигурно е 20 пъти повече.

Фермата ти няма да може да съществува, ако продаваш в крипто - после трябва да си купиш лева, за да платиш тока и купиш зърно, но ако имаш излишък в оборота може да си събираш крипто от продажби с инвестиционна цел и един ден да си по-богат от разликата в курсовете, или да почнеш да си плащаш тока с крипто, ако някой енергиен доставчик е по-находчив, но на пастирите ще е трудно да плащаш в бтц.

Тъй че - добре дошъл..

.. и успех!

извинявай, че примерът е с ферма, а не с мандра, но предполагам разбираш@
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: Стока срещу Коинти

Мнениеот danisapfirov » 27 Дек 2018, 09:16

Не стават за бизнес защото нямат стабилност.
Нямат спестовна функция. Ако имаха банките щяха да ги изкупят.
Нямат инвестиционна стойност. Ако имаха Wall Street щеше да е All In.


Но може да се направи нещо друго. Може да генерираш жетони които да са като акции за бизнеса ти и
и да обещаеш дивиденти. Това може. Този тип жетони вече са от друг тип и са отражение на конкретен бизнес.

Ако те интересува как може да помогна, но ще искам дял за администрирането след като споделя плана.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Стока срещу Коинти

Мнениеот jamiemirror » 27 Дек 2018, 13:58

Дани ще създаде мандра-койн , обезпечен с мляко и сирене :)
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Стока срещу Коинти

Мнениеот vlado_tam » 27 Дек 2018, 17:57

Благодаря за отзивчивостта и съветите. Аз мисля че може да се продава в койнти, които веднага да се осребряват от някоя банка.
Говоря си с представител на този сайт: https://mining.club/site/suggest те ми обещават след Март месец пълно конвентиране в Рубли.
Искам да предложа с инвестиционна цел инвестиране в стари сирена от 2 до 5 години. Да речем имам койнти залагам ги като гаранция и ми плащат с левове стойността на сиренето. Така ще има двойна печалба ще се спечели от стареенето на сиренето. Освен това ако се вдигне курса още по добре за инвеститора. В крайна сметка за мандрата целта е да се пласира продукция не да се печели от валута.
Търся мост към притежатели на койнти, а не спестовност.
vlado_tam
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Дек 2018, 17:33

Re: Стока срещу Коинти

Мнениеот danisapfirov » 27 Дек 2018, 18:15

Първо не е койнти, а койни и означава монети.
Не съм сигурен, че си разбрал, че така наречените от теб койнти нямат присъща стойност, ако зад тях няма стока или услуга като залог.
Сайта към който си се отнесъл, не виждам да има отношение по твоите въпроси.
Не разбрах нищо от плана ти. Ако някой нещо е разбрал да каже. :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Стока срещу Коинти

Мнениеот vlado_tam » 27 Дек 2018, 18:34

Благодаря за забележката, опитах се да ползвам жаргон :oops:
Този план наистина е сложен и се роди само за да търся възможност за бързо осребряване.
Може би не съм разбрал но реших че не може да се осребрява в Лев.
vlado_tam
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Дек 2018, 17:33

Re: Стока срещу Коинти

Мнениеот dob » 27 Дек 2018, 20:06

.. зависи на каква база се смята инвестицията - 10 год. период дава добри резултати като доходност до сега.

.. аргумента cosi fan tutti ми е много смешен, това, че някой мнооого умен инвеститор не си е сложил в портфейла бтц или някоя прехвалена фиат борса не зачита койните си е тяхна "умна" работа..

.. и последно, ако Сатоши мислеше така, никога нямаше да го има този форум и да си пишем, а щеше да си е направил спестовен влог и да си е дал капитали на умен инвестиционен посредник, за да му направи прекрасен високодоходен портфейл :lol: и да чака края на 2008 и началото на 2009 г.
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: Стока срещу Коинти

Мнениеот vlado_tam » 29 Дек 2018, 20:14

Плана ми в опростен вид:

1. Продавам един килограм сирене срещу "крипто валута" няма значение името.
2. Веднага продавам валутата и получавам " Кинти"
3. Изключение бих си купил офис консумативи или нещо друго но веднага.
vlado_tam
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Дек 2018, 17:33

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin