Как се пуска соло и какво означава?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот k0k40 » 10 Дек 2013, 03:29

Добър ден. Два дни чета и все повече се обърквам. Имам бътърфлайка 25гх. Не съм много "про" но човек се учи цял живот. С риск малко ме.... ще ви питам:
Направих всичко по стъпките, относно соло майнинга. Направих теракойна.конф, пуснах клиента в сървар моуд, пускам сгмайнера и пак не ми работи с блокове... помощ! Koпая в "https://www.multipool.us" Боря се конкретно с теракоин но то е същото и при биткойна....и като цяло ако имаш само една машина-миньор може ли соло и какви са предимствата на туй соло? Благодаря предварително. :)
k0k40
 
Мнения: 84
Регистриран на: 10 Дек 2013, 03:10

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот ZAX » 10 Дек 2013, 11:04

Може.

Сваляш си теракоин (qt) портфейла. пфавиш си конфиг файл с името на съответната монетка на латиница, примерно bitcoin-qt ще ти генерира още след първото си пускане папка bitcoin в %appdata% и там слагаш текстов файл bitcoin.conf в който задължителни са ти само 3 реда

server=1
rpcuser=user (или каквото искаш)
rpcpassword=pass (или каквото искаш)

След това стартираш отново клиента, чакаш да синхронизира, задаваш на миньора localhost:8332 и почваш да копаеш на соло.

Ако вече имаш нещо на този порт, например bitcoin, теракоина можеш да пуснеш на друг порт, например като добавиш следния ред в конфа:

rpcport=17772 (не помня позволените портове в кой интервал бяха, но не слагай под 8000 и над 20000, смятам ще ти стигнат : ] )

Мързи ме да детайлизирам повече от това, ако съм пропуснал нещо питай. Има още много опции и различни команди които могат да се добавят в конф файла. Но същите могат да се ползват и от командния ред при пускане, в бат файл например, може и от самия клиент да се създаде конф файла и паролата, както ти е по-удобно.

Ще разбереш че си започнал да копаеш, когато се вържеш към себе си, ще прилича много на връзване към който и да е пул.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот 2GOOD » 10 Дек 2013, 12:48

Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот k0k40 » 10 Дек 2013, 15:55

Всичко е мн убуу... но как разбира в кой пуул да копа и с кой миньор? :)
k0k40
 
Мнения: 84
Регистриран на: 10 Дек 2013, 03:10

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот rombeca » 10 Дек 2013, 16:03

k0k40 написа:Всичко е мн убуу... но как разбира в кой пуул да копа и с кой миньор? :)


Солото за това е соло - копаш сам, а не в пул.
rombeca
 
Мнения: 60
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:21

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот k0k40 » 10 Дек 2013, 16:26

Ами една 25гх пеперутка, според теб, как е по-добре я пусна за терра-та.Соло или не?
k0k40
 
Мнения: 84
Регистриран на: 10 Дек 2013, 03:10

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот ggeorgiev » 10 Дек 2013, 17:04

Ти докато се начудиш...и охльова се шмугнал в храстите. Скоростите на повечето SHA256 валути са високи, и дали ще имаш някаква файда от гимнастиката е базирано изцяло на късмета ти - може да удариш блок и за 2 мин. може и за година да не удариш. Не знам какво очакваш да ти кажем - копай еди коя си валута и ще станеш милионер за 2 дена ли ? Единствения съвет, който аз мога да ти дам е - копай кквото искаш - соло или не - парите са си твои, загубите/печалбите - също.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот ZAX » 11 Дек 2013, 11:47

Остави човека на мира де! Не му убивай мерака така!

Нека да пробва, една, друга, трета, пета... Да види къде и при каква трудност как се хвщат блокчетата с тази мощност. Има много монетки на които все още можеш да се кефиш и на соло.

Всъщност по-лесно ще е да кажем кои не може в момента с неговите възможности: Bitcoin, Devcoin, IXCoin, PPCoin, I0Coin (тази може и да може, но определено няма смисъл), няма смисъл и не може и namecoin.

Всичко останало, защо не?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот ggeorgiev » 11 Дек 2013, 12:03

Ще го напиша кратко: избери си валута от тук : http://www.coinchoose.com/ , въз основа на висок процент доходност и ниска трудност, и копай.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот k0k40 » 11 Дек 2013, 15:41

Благодаря ви много, момчета! Без да искате (май) ми отговорихте на много въпроси. Остана само още един (тъп) но си питам. Като пуснеш уолета в сървър мод, за соло-то, ти показва намерените блоково. Къде ти показва изчислените или спечелените блоково (тея с коит си се справил) и монетите отиват директно в уолета, нали? :)
k0k40
 
Мнения: 84
Регистриран на: 10 Дек 2013, 03:10

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin

cron