Как се пуска соло и какво означава?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот angelche1973 » 11 Дек 2013, 15:55

Изкараните монети отиват в портфейла. :D
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот k0k40 » 11 Дек 2013, 16:18

Ами в cgminera, къде показва, че си спечелил нещо? :)
k0k40
 
Мнения: 84
Регистриран на: 10 Дек 2013, 03:10

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот k0k40 » 11 Дек 2013, 18:33

ZAX написа:Може.

Сваляш си теракоин (qt) портфейла. пфавиш си конфиг файл с името на съответната монетка на латиница, примерно bitcoin-qt ще ти генерира още след първото си пускане папка bitcoin в %appdata% и там слагаш текстов файл bitcoin.conf в който задължителни са ти само 3 реда

server=1
rpcuser=user (или каквото искаш)
rpcpassword=pass (или каквото искаш)

След това стартираш отново клиента, чакаш да синхронизира, задаваш на миньора localhost:8332 и почваш да копаеш на соло.

Ако вече имаш нещо на този порт, например bitcoin, теракоина можеш да пуснеш на друг порт, например като добавиш следния ред в конфа:

rpcport=17772 (не помня позволените портове в кой интервал бяха, но не слагай под 8000 и над 20000, смятам ще ти стигнат : ] )

Мързи ме да детайлизирам повече от това, ако съм пропуснал нещо питай. Има още много опции и различни команди които могат да се добавят в конф файла. Но същите могат да се ползват и от командния ред при пускане, в бат файл например, може и от самия клиент да се създаде конф файла и паролата, както ти е по-удобно.

Ще разбереш че си започнал да копаеш, когато се вържеш към себе си, ще прилича много на връзване към който и да е пул.



Ами какво е това "тестнет" дет го пишат по другите форуми за биткойна? И защо не пишеш никъде ай-пи. И каква е конфигурацията за cgminera(-0)? :)
Благодаря предварително! :)
k0k40
 
Мнения: 84
Регистриран на: 10 Дек 2013, 03:10

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот ZAX » 11 Дек 2013, 19:18

тестнет не ти трябва

локалхост ти е айпито

циганинмайнъра избягвам да го ползвам, то според това с какво ще копаеш всеки път е различно, има други много по-добри и лесни за конфигуриране миньори.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот k0k40 » 11 Дек 2013, 19:31

ZAX написа:тестнет не ти трябва

локалхост ти е айпито

циганинмайнъра избягвам да го ползвам, то според това с какво ще копаеш всеки път е различно, има други много по-добри и лесни за конфигуриране миньори.



Да, ма повечето се дървят на ай-си-кти-ра (asic) Някой ми препоръчаш

Демек пиша само това в цфг-то:
"server=1
rpcuser=user (или каквото искаш)
rpcpassword=pass (или каквото искаш) "

Но не разбрах какво да в пиша cgminera?
k0k40
 
Мнения: 84
Регистриран на: 10 Дек 2013, 03:10

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот ggeorgiev » 11 Дек 2013, 19:38

има едно Readme.txt в папката на миньора - там всичко си е написано :) , даже и с примери. Вас действително много Ви мързи да четете.
Пише се същото, като за копане в басейн, но вместо адрес/ИП се пише localhost:port.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот k0k40 » 12 Дек 2013, 00:15

Чета ма се бъркам... не е ли е нужно и порта се напише в конфига на биткой.цфг-то?
Защото колегата е написаш че трябват само 3 реда:
server=1
rpcuser=user (или каквото искаш)
rpcpassword=pass (или каквото искаш)


циганин майнера ми рече, че не намира улр-то на пула..
k0k40
 
Мнения: 84
Регистриран на: 10 Дек 2013, 03:10

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот ggeorgiev » 12 Дек 2013, 00:26

при мен го правя така:
Код за потвърждение: Избери целия код
listen=1
rpcuser=username
rpcpassword=password
rpcallowip=192.168.1.*
rpcport=9424
daemon=1
server=1

това е за например bitcoin.conf , litecoin.conf, kakvat0_valuta_kopaesh.conf

rpcport= променяш порта на какъвто ти е кеф
rpcallowip=192.168.1.* - кои ИП-та да приема - в този пример - от 192.168.1.1 до 192.168.1.254
За да не пита някой "Що така ? " - ами защото портфейлите са на друга машина, кирките - на друга :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот k0k40 » 12 Дек 2013, 02:50

Благодаря!
k0k40
 
Мнения: 84
Регистриран на: 10 Дек 2013, 03:10

Re: Как се пуска соло и какво означава?

Мнениеот ZAX » 12 Дек 2013, 07:58

По подразбиране машината на която си го пуснал (localhost) е разрешена. Също по подразбиране тя трябва да бъде с IP 127.0.0.1 погледнато от нея спрямо нея. Разбира се това може и да не е така. Написаното от @ggeorgiev е вярно за при него, но не съм убеден че е вярно и за всички случаи различни от неговия. Защото той е разрешил само адресите от вътрешната мрежа и отново само тези които би трябвало да са по подразбиране. При мен например няма да се получи така както е на неговия пример, защото в моята мрежа по подразбиране адресите са 192.168.0.*

localhost също може да не е 127.0.0.1 и затова е по-добре от незапознати да се използва именно localhost, така се прехвърля топката на софтуера, който поне в този случай е достатъчно "интелигентен" за да се оправи.

Повече ме притеснява обаче факта че колегата к04к0 задава въпросите си хем достатъчно компетентно, хем с нулеви знания, хем не забелязвам мисъл, логика и разум, които иначе има. От там следва да заключа че няма нужда от тези обяснения и пояснения, защото знае отговорите, но явно си умира от скука и му е забавно да се прави на тъп. И все пак ще допусна че греша (което за съжаление твърде рядко се случва) и ще поправя само едно редче:

Код за потвърждение: Избери целия код
rpcallowip=*


Символът звезда в първи клас ме учиха че означава умножение, но тук означава множеството на всички възможни варианти. Полезно е когато са твърде много за да ги посочиш поименно или дори не знаеш кои и колко са. Някога много отдавна подобен подход е бил избягвам, за да не те бави проверката на всичко, но сега това не се усеща, защото вече се измерва в милисекунди.

До тук с теорията. На практика горния ред на мястото на:

Код за потвърждение: Избери целия код
rpcallowip=192.168.1.*


Просто разрешава всичко отвсякъде да се върже. Това не се препоръчва, само ако някой реши да ти прави някакви атаки, но ти имаш толкова много други дупки, че една повече е без значение :mrgreen:

И все пак продължавам да твърдя че е най-добре просто да изтриеш този ред и след това в cgminer или с каквото и да копаеш да ползваш localhost за адресиране.

Ако ползваш порта от примера на колегата, ще е необходимо да си направиш бат файл. Това е файл с разширение .bat например start.bat или BTC.bat или "start solo BTC.bat" името е без значение, стига да е в допустимите за твоята ОС. В този файл трябва да си написал следното.

Код за потвърждение: Избери целия код
cgminer.exe -o localhost:9424 -u username -p password


И за всеки случай, е препоръчително да се намира в същата директория в която се намира cgminer.exe а след това можеш да си направиш шорткът към него.

Друг вариант е да използваш следния формат:

Код за потвърждение: Избери целия код
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
cd C:\Users\Noob\Desktop\cgminer-3.3.1-windows\cgminer\
cgminer.exe -o localhost:9424 -u username -p password --gpu-platform 1 -d 0 -I 13 --worksize 256 --thread-concurrency 8192 --lookup-gap 2 --gpu-threads 2


При този пример пускаш карта от 7-ма серия да копае на 100% (максимално възможно натоварване), ако си с windows 7, акаунта ти е кръстен "Noob" и cgminer.exe се намира в папка cgminer, която пък се намира в папка "cgminer-3.3.1-windows" на десктопа ти. Като според картата стойностите които трябва да присвоиш с "--worksize 256 --thread-concurrency 8192 --lookup-gap 2 --gpu-threads 2" може да варират. Например тези настройки биха били слаби за 7950, но пак ще копае. Ако обаче си с по-слаба от 7870XT, може и да не тръгне въобще.

П.П. Та понеже и аз си нямам друга работа, ще ти обяснявам и още ако се налага, защото даже и да нямаш нужда, все на някой наистина нов ще му е от полза. Стига да се копае с видеокарти още дълго :mrgreen:

При ейсиците е доста по-лесно. Като изключим тези на @marto74, обикновено има читав и кадърно направен, лесен за употреба и настройка софтуер. А за cgminer в повечето случаи би трябвало да е напълно достатъчно да напишеш в бат файлчето, просто:

Код за потвърждение: Избери целия код
cgminer-nogpu.exe -o localhost:9424 -u username -p password


И все пак, ти с какво ще копаеш, за да ти спестим обяснения, които може и да не разбереш и да ти дадем направо отговорът на готово. Аз лично не мисля че има нужда и смисъл да се обяснява, когато някой има нужда просто от готово решение.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, futureworld, Hristo, ionicle, viniamin