какво инсталирате на копачката

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

какво инсталирате на копачката

Мнениеот milbor2 » 13 Май 2018, 18:17

Искам да попитам какво основно инсталирате на компютъра с които копаете.
- драйвери дъно
- видео драйвери
- софтуер за копаене
- msi
- оптимизации по операционната система
- друг какъв софтуер...........

Моля споделете.

Антивирусна слагате ли.
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот 2GOOD » 13 Май 2018, 18:29

milbor2 написа:Искам да попитам какво основно инсталирате на компютъра с които копаете.
- драйвери дъно
- видео драйвери
- софтуер за копаене
- msi
- оптимизации по операционната система
- друг какъв софтуер...........

Моля споделете.

Антивирусна слагате ли.


Ако машината е само за копане, антивирусен софтуер не е необходим, но не може да навреди ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот jamesdavidso » 13 Май 2018, 19:22

milbor2 написа:Искам да попитам какво основно инсталирате на компютъра с които копаете.
- драйвери дъно
- видео драйвери
- софтуер за копаене
Антивирусна слагате ли.


Win 10 registry tweaks за копане, има ги в нета
Минимално количество драйвери - само за видеокартата.
MSI 4.4.5
Новичък софтуер за копане, копирам само съществуващите BAT файлове.
Това е. Евентуално в Windows Defender слагам изключения за папката, в която е копаещия софтуер.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот stylius » 13 Май 2018, 19:39

Всъщност антивирусната програма може да блокира майнинг софтуера, както става напоследък с Windows Defender и Claymore. Все пак антивирусната е препоръчителна, за да се избегне потенциално копане за някой друг или от тази машина, понеже е във вътрешната мрежа (зад рутера), да се компрометират други машини.

Приемам, че въпроса е за Windows 10 като операционна система. Ако някой иска Linux, препоръчвам Ethos, всичко е събрано в един конфигурационен файл, няма кой знае какво да се обърка. За Windows:
1. Драйвер за видео картата. Преди време имаше по-стабилни и по-нестабилни версии, сега последната версия е препоръчителна.
2. Всички останали драйвери за неразпознати устройства. Отваря се Device Manager и се оправят всички устройства с ! пред тях. Това се прави с цел стабилност на машината.
3. Избира се High Performance Power Plan, за да се предпази компютъра от заспиване и спиране на копането. Control Panel -> Power Options -> "High Performance". По-запознатите може и ръчно да спрат заспиването и да изключат даунклок-а на процесора вместо да избират High Performance режима.
4. Спира се Windows Update. Ако е Windows 10 Pro версия, моята препоръка е да се спре инсталирането на драйвери чрез Windows Update. Това се прави чрез промяна на Group Policy. Това елиминира възможността Windows Update все пак да се включи и да преебе драйверите (случва се).
5. Настройва се автоматичен логин при рестарт. Win+R -> "netplwiz" -> Маха се отметката пред "Users must enter a username and password to use this computer".
6. Настройва се миньора да стартира при логин. Win+R -> "shell:startup" -> пуска се шорткът на миньора. Това заедно с предната настройка пускат миньора при рестарт на машината (случва се).
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот NAKATA » 13 Май 2018, 19:46

milbor2 дай малко повече инфо за рига за да получиш по точни отговори. Примерно за АСУС Х270 И З270 имаш поне 10-тина отметки в биоса за да подкараш дъното. За копачески софтуер ползваме предимно Клеимор и в него е препоръчително да си въведеш настойките на картите за да избегнеш Афтърбърнара ,че понякога се карат с Клеймора.За АМД карти ползваме предимно Блокчейн драйверите.Аваста обича да крие минйора в пясъчната си стена защото според нея е Троянец. За ВИН ДЕФЕНДЪРА И ЪПГРЕДИТЕ най-актуално за сега е да му разрешиш да си търси и намира всичко но да те чака за ръчна инсталация защото дедо Гейтс март месец покара един ъпгреид който оцвъка всичко въпреки отметките .
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот Mateev » 13 Май 2018, 22:42

Да си кажа и моето мнение във връзка с антивирусните програми, FireWall-ите и една камара други настройки по компютрите, които в нашата фирма ги правим задължителни за всеки един компютър от домейна. Става въпрос за така наречените Group Policy (групови политики), който ги налагаме през Active Directory на домейна. Когато даден компютър е автономен и не е включен в домейн, то тогава той притежава същите възможности за контрол, но чрез Local Security Policy и Local Group Policy.

Какво представляват политиките?
Те са ключове от регистри, но се съхраняват в отделни файлове с имена computer.pol или user.pol. Хубавото на тези политики е, че те ИМАТ ПРИОРИТЕТ пред аналогичните ключове в регистрите, ако случайно възникне конфликт. Тоест ако нещо го наложите с политика, приложенията не могат да минат след вас и да го отменят, колкото и да им се иска. И тука веднага се сещаме за необходимите ни настройки, които искаме никой след нас да не ги отменя:
- Тотална забрана на ъпдейтите или забрана само на ъпдейтите на драйверите
- Забрана на антивируса (дефендера) да проверява за вируси определени файлове или директории на копачки например

Въобще с политики може да се настройва всичко във Windows-а дори и тогава, когато редактора на политики не ни го предлага като директна опция. Ако го няма като директна опция, можем да го въведем директно като ключ от регистрите с някаква стойност и след това да сме спокойни, че Windows-а или някое приложение няма да го промени при някой от следващите ъпдейти.

Та разгледайте какви опции предлага редактора на политики (те са хиляди) и ако искате, възползвайте се от тях. Намирането на редакторите на политики става посредством Search в Cortana, където пишете имената на редакторите:
- Local Group Policy
- Local Security Policy


Специално за редактора на Local Group Policy може да се каже, че той е зареден с хиляди настройки, но това не е пълния комплект, който можете да настройвате с него. Допълнително от Microsoft можете да си изтеглите и така наречените Administrative Templates, с които драстично да увеличите комплекта от възможни настройки на политики.

Ако решите да контролирате компютъра си с политики, трябва да знаете още нещо:

Вътре във всяка една политика има 3 опции:
- Not Configured (политиката не е настроена и WIndows-а ще прави това, което му е указано в регистрите)
- Enabled (политиката е настроена и активирана и WIndows-а ще прави това, което е в политиката, а не това, което е в регистрите)
- Disabled (политиката е забранена, като това отменя и изтрива от регистрите предишните настройки на тази политика.)

На практика налагането на политика означава, че Windows-а подменя едни ключове в регистрите и ги заменя с други. Поне така го пише в документацията. В действителност обаче Windows-а помни старите ключове, за да може да ги възстанови при една бъдеща отмяна на политиката. Именно затова е много важна опцията Disabled, която всъщност означава "Върни оригиналните настройки".

Софтуерната реализация на тези политики е направена по малко по-различен начин, така че ако едно приложение се опита да възстанови променените ключове, на практика това няма да отмени политиката, но ще запомни направената промяна, и ако някога вие самите я отмените, чак тогава ще заработи последната промяна от приложенията.

Именно поради тази причина политиките са предпочитано средство за настройки - защото те дават на потребителите ПЪЛНЕН и НЕОТМЕНЯЕМ КОНТРОЛ върху Windows-а. Специално за Windows 10 това е много важно, защото той много често си позволява лукса да променя настройки, направени от потребителите по нормалния начин. Никое приложение обаче няма правото да променя политиките, наложени от потребителя, и това според мене е единственият сигурен начин да поемете пълен контрол над собствения си компютър.
Последна промяна Mateev на 13 Май 2018, 23:27, променена общо 1 път
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот 2GOOD » 14 Май 2018, 04:31

Всички тези неща са много хубави, но според мен за майнинг риг, не са наложителни ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот stylius » 14 Май 2018, 08:41

Факт, но аз все пак си стоя зад мнението, че е добре да се забрани обновяването на драйвери през Windows Update, а това може да стане само с групова политика. Други промени са си вече overkill.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот Sando_83 » 14 Май 2018, 08:50

Ще помоля колегите които знаят как се прави да направят едно кратко обяснение
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот Mateev » 14 Май 2018, 10:34

Sando_83 написа:Ще помоля колегите които знаят как се прави да направят едно кратко обяснение

За да се стартира Group Policy редактора, се натиска иконката за Search и се пише Group Policy. От появилия се списък се избира Edit Group Policy. Появява се редактор с два големи раздела:
- Computer Configuration (настройките важат за целия компютър, независимо с какъв акаунт се е извършило логването)
- User Configuration (настройките важат само за текущо логнатия потребител, но не важат, ако се логнете с друг акаунт)

Забрана на ъпдейтите на WIndows-а
1. Избира се Computer Configuration => Administrative Templates => Windows Components => Windows Update и се появява един голям списък от настройки, които важат за всички потребители на компютъра. Разгледайте ги, като ги маркирате една по една, и след това натискате Edit. Появява се нов прозорец, в който можете да прочетете какво точно праи тази политика и да изберете дали да я активирате или не. От целия списък за нашите нужди е достатъчно да се избере само настройката Configure Automatic Updates и да се настрои на Disabled. Това дава указания на компютъра никога да не прави каквито и да било автоматични ъпдейти, но запазва правото на потребителя ако поиска, да направи ръчен ъпдейт.
2. Избира се User Configuration => Administrative Templates => Windows Components => Windows Update => Remove Accesss to use all Windows Update features и се включва опцията Enabled. Тази настройка не е задължителна, но ако я направите, тя ще забрани дори и възможноста ви за правене на ръчни ъпдейти от вас или от някоя програма, работеща в контекста на вашия акаунт.

Премахване на сканирането за вируси в директориите на копачките
Избира се Computer Configuration => Administrative Templates => Windows Components => Windows Defender Antivirus => Exclusions. Появяват се следните възможности за настройка на политики:
- Extension Exclusions - настройвате файловете с дадени разширения, които не искате да се сканират за вируси. Например: .zip .rar
- Path Exclusions - настройвате списък с директории, които не искате да се сканират за вируси. Тука можете да настроите директориите, в които слагате софтуер за копане.
- Process Exclusions - настройвате списък с имена на програми, които не искате да се сканират за вирси. Тука например изреждате имената на exe и dll файловете на всички копачки, които ползвате.

Предотвратяване на заспиването на компютъра
Избира се Computer Configuration => Administrative Templates => System => Power Management. Разрешава се настройката Select an Active Power Plan и в появилия се комбо бокс се избира High Performance.
Последна промяна Mateev на 14 Май 2018, 11:03, променена общо 1 път
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin

cron