какво инсталирате на копачката

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот Pacimir » 14 Май 2018, 10:59

Направо се чудя защо си губите времето с толкова настройки... за 90% от миньорите simplemining e идеалното решение и си настройвате всичко през лаптопа в хола. Не съм линукс фен, но за 2$ на месец си спестявате ССД за 30-40$ и куп главоболия, особено ако риговете станат повече от 2-3
Pacimir
 
Мнения: 24
Регистриран на: 08 Яну 2018, 23:40

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот Herzog » 14 Май 2018, 11:20

Pacimir написа:Направо се чудя защо си губите времето с толкова настройки... за 90% от миньорите simplemining e идеалното решение и си настройвате всичко през лаптопа в хола. Не съм линукс фен, но за 2$ на месец си спестявате ССД за 30-40$ и куп главоболия, особено ако риговете станат повече от 2-3


Удоволствието е във финните настройки! :)

Освен това, за моите Веги simplemining нищо не предлага! :(
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот milbor2 » 14 Май 2018, 18:12

Колеги много разводнихме темата.
питането ми беше като програми какво качвате. Аз ще споделя какво мисля , и ако има нещо друго нека някой добави.
1.Инсталиране на WIN 10 x64
2. Инсталиране на драйвери дъно, в менажера никакво жълто.
3. инсталиране на видео драйвери - последните, ако има моднати биоси пачване на драйверите.
4.коригиране на POWER плана на WIN-на, на HIGH.
5.Спиране на ъпдеитите на WIN.
6.Инсталиране на MSI Afterburner 4.5
7.Инсталиране на HWiNFO64
8.Слагане на софтеура за това което ще копаеме.
9. Инсталираме софтуера за remote - аз мисля Team Viewer.
10. Според мен антивирусна - Kaspersky Free / или подобна, сега съм с нея и съм доволен/
11. не на последно място стартиране на bat файла за оптимизация на win за копане - Windows 10 Registry tweaks for mining
12. също настройване на дъното да се включва при пускане на тока, и други доп. настройки в него/кое, и как в нета го има-GEN2, disable audio и други непотребни и тн , и тн./
13. Настройки програмите да се зареждат заедно с WIN-a.

Мисля че това е в общи линии, не е в същата последователност , но според мен това са нещата които трябва да се направят ОСНОВНО.
100% има и други допълнителни неща за по добрата и безпроблемна работа на рига.

Ако имате вие какво да добавите - споделете, аз това съм научил от този сайт и това знам като информация.

PS:Копая на домашния РС просто ей така за спорта, но мисля да направя в скоро време малка копачка - 150-200 лв отгоре кой ти ги дава.....

Поздрави от мен и доходно копане.
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот Mateev » 14 Май 2018, 18:32

Мога да допълня:
1. Забрана на хибернацията (файла hiberfil.sys), за да се освободи повече място на диска.
2. Увеличаване на размера на pagefile.sys, ако програмата за кoпане го изисква това.
3. Инсталиране на CPU-Z и GPU-Z

Също така според мене не е необходимо да се инсталират външни антивирусни програми, след като Windows-а си има Windows Defender, който великолепно се справя със задълженията си.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот stylius » 14 Май 2018, 19:45

Mateev написа:Също така според мене не е необходимо да се инсталират външни антивирусни програми, след като Windows-а си има Windows Defender, който великолепно се справя със задълженията си.


Много зависи какво се копае и с кой миньор. Аз също не виждах смисъл от други при наличието на Defender-а, но той се бие с последните версии на Claymore миньорите, защото автора им се изхитри и започна да компресира EXE-тата (https://en.wikipedia.org/wiki/Executable_compression). Понеже антивирусите не могат да сканират дали това е вирус, тъй като изпълнимия код се декомпресира в паметта а не на диска, Defender-а автоматично приема непознатия код като "подозрителен" и го блокира.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот Herzog » 14 Май 2018, 21:17

milbor2 написа:9. Инсталираме софтуера за remote - аз мисля Team Viewer.


Google remote desktop е по-удачно решение, според мен!

Освен това, ако:
milbor2 написа:PS:Копая на домашния РС просто ей така за спорта, но мисля да направя в скоро време малка копачка - 150-200 лв отгоре кой ти ги дава.....

за 150-200лв. задаваш интересни въпроси! :)
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот Kickbanner » 14 Май 2018, 21:43

Herzog написа:
milbor2 написа:9. Инсталираме софтуера за remote - аз мисля Team Viewer.


Google remote desktop е по-удачно решение, според мен!

Освен това, ако:
milbor2 написа:PS:Копая на домашния РС просто ей така за спорта, но мисля да направя в скоро време малка копачка - 150-200 лв отгоре кой ти ги дава.....

за 150-200лв. задаваш интересни въпроси! :)



много ми е интересно каква ще да е таз копачка ... :shock: :shock:
Kickbanner
 
Мнения: 85
Регистриран на: 09 Ное 2017, 20:58

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот milbor2 » 14 Май 2018, 21:57

150-200 да копае на месец , не цената на копачката/хардуера/.

Съжалявам ако сте ме разбрали погрешно.
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот Herzog » 14 Май 2018, 22:57

milbor2 написа:150-200 да копае на месец , не цената на копачката/хардуера/.

Съжалявам ако сте ме разбрали погрешно.


Една карта Radeon RX Vega 64 добива около $3 на ден, "копаейки" Монеро - ето ти ги "150-200"лв. на месец........
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: какво инсталирате на копачката

Мнениеот Mateev » 27 Май 2018, 09:41

milbor2 написа:......
1.Инсталиране на WIN 10 x64
2. Инсталиране на драйвери дъно, в менажера никакво жълто.
3. инсталиране на видео драйвери - последните, ако има моднати биоси пачване на драйверите.
4.коригиране на POWER плана на WIN-на, на HIGH.
5.Спиране на ъпдеитите на WIN.
6.Инсталиране на MSI Afterburner 4.5
7.Инсталиране на HWiNFO64
8.Слагане на софтеура за това което ще копаеме.
9. Инсталираме софтуера за remote - аз мисля Team Viewer.
10. Според мен антивирусна - Kaspersky Free / или подобна, сега съм с нея и съм доволен/
11. не на последно място стартиране на bat файла за оптимизация на win за копане - Windows 10 Registry tweaks for mining
12. също настройване на дъното да се включва при пускане на тока, и други доп. настройки в него/кое, и как в нета го има-GEN2, disable audio и други непотребни и тн , и тн./
13. Настройки програмите да се зареждат заедно с WIN-a......

Спирането на ъпдейтите на Windows-а с политика не е достатъчно условие, за да си гарантираме, че никой повече няма да бъзика драйверите. Трябва да се спрат и тасковете, които инсталиращата програма на драйверите създава в Task Sheduler-а. Такива таскове създават както AND, така и NVIDIА инсталациите.

Например при AMD тасковете са два - StartCN и StartDVR. Трябва и двата да се изтрият или най-малкото да се направят на Disable. Така ще се прекрати периодичната проверка за ъпдейти от самия AMD софтуер. Също така вече няма автоматично да се стартира приложението Radeon Settings, което също стои активно и никой не знае дали също не се опитва да бъзика нещо по драйверите. По добре да го няма, но ако толкова ви потрябва, винаги можете да си го стартирате на ръка от Start менюто.

При NVIDIA също има таскове за спиране, но не ги знам какви бяха, защото отдвна съм ги изтрил. Въобще по всичките си ригове ги трия или забранявам тези таскове, и откакто започнах да го правя, те вече работят много по-стабилно във времето.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Предишна

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], bruter, ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, scorpy, svetlim, tedik, viniamin