Помощ за копаене

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Помощ за копаене

Мнениеот Alexxx » 01 Апр 2018, 20:21

Здравейте.На работа имам една служебна машинка която не се ползва

Спец :

intel i5 4x.28 ghz
4 GB ram
Nvidia quadro 2GB


Та нито му плащам тока ,нито нищо,каквото и да изкарам от него ми е чист + .

Към кое ще е най-доходоносно да се ориентирам и как точно става цялата процедура ?

Колебая се между това и сърфовете .
Alexxx
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Апр 2018, 20:20

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Herzog » 01 Апр 2018, 20:31

Това е за теб, но не очаквай чудеса! :)

https://minergate.com/
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Помощ за копаене

Мнениеот andrianski » 01 Апр 2018, 23:40

акрома копай
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Помощ за копаене

Мнениеот johnkill » 02 Апр 2018, 13:18

куадро не става за копане, процесора може да извади някоя стотинка
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Alexxx » 02 Апр 2018, 17:50

Какво е акрома ? И да и аз мисля с процесора ,че по стабилен изглежда от към характеристики.
Alexxx
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Апр 2018, 20:20

Re: Помощ за копаене

Мнениеот marun1 » 03 Апр 2018, 00:49

за процесора - ако е low power I5 или лаптоп версия, по-добре не се занимавай. Прекалено слаб е.
Аватар
marun1
 
Мнения: 24
Регистриран на: 29 Мар 2018, 20:38

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Mateev » 03 Апр 2018, 16:50

За който копае с процесори нали знаете, че трябва да се включи опцията Control Panel / Power Options / High performance. Ако не го направите, няма да получите максимума от дадения процесор. Ако сте със сървър, същата опция за High Performance трябва да се включи и в BIOS-а на сървъра.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Alexxx » 07 Апр 2018, 15:21

marun1 написа:за процесора - ако е low power I5 или лаптоп версия, по-добре не се занимавай. Прекалено слаб е.

Не е лаптоп,настолен е.
Alexxx
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Апр 2018, 20:20

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Mateev » 07 Апр 2018, 16:12

Mateev написа:За който копае с процесори нали знаете, че трябва да се включи опцията Control Panel / Power Options / High performance. Ако не го направите, няма да получите максимума от дадения процесор. Ако сте със сървър, същата опция за High Performance трябва да се включи и в BIOS-а на сървъра.


Ще разясня малко по-подробно защо опцията High Performance трябва да се включи както във BIOS-а (ако я има), така и във Windows-a:

По принцип всички съвременни процесори се правят да могат да работят на различни честоти, като това е с цел да се икономисва използваната електроенергия. Тоест процесора го може, но въпросът е как външния софтуер ще се възползва от тази екстра. Специално за вашият компютър не знам, но по принцип при сървърите и при някои от марковите работни станции този контрол върху тактовата честота се извършва още на ниво BIOS. Със сигурност този контрол се извършва и на ниво Windows при всички операционни системи след Windows 7. В какво се състои този контрол:

1. При Balanced Mode процесора работи на ниска честота освен в случаите, когато той се натовари над 80-90%. Тогава и само тогава честотата на ядрата се увеличава. Да, ама при копане с CryptoNight алгоритъма по презумпция се използват само половината от ядрата, защото скороста на копане зависи преди всичко от кеша на процесора, а той в повечето случаи се препълва още на ниво 50% от ядрата. От тука е повече от ясно, че процесора няма да покаже повече от 50% натоварване, което пък от своя страна означава, че логиката за повишаване на неговата честота няма да се задейства.

2. При High Performance Mode логиката за повишаване на честотата се задейства дори и тогава, когато само едно единствено ядро се натовари над 80-90%. Тоест при този случай дори и най-малкия опит за натоварване на целия процесор ще предизвика увеличаването на неговата честота до максимално възможната.

Тези два режима съм ги тествал на над 40 сървъра от 3 различни производителя. При всичките сървъри без изключение се наблюдава с около 30-40% по-голям HashRate тогава, когато са превключени в High Performance Mode както във BIOS-а, така и във Windows-а. Работни станции не съм тествал, но тях също ги превключвам в режим High Performance Mode, Защото знам, че 99% от Windows-а по принцип си е същия както при сървърите, така и при работните станции.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Помощ за копаене

Мнениеот marincho » 08 Апр 2018, 02:19

Евала, пак говориш за нещо което не разбираш, но така че друг който не разбира, веднага би ти повярвал.
Та накратко - не е нужно да "включваш" хай перформънс профила на уиндоуса. Можеш да пипаш всяка настройка по отделно. За по-нататъшни инструкции - гугъл.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Spenchoni, viniamin