Помощ за копаене

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Mateev » 08 Апр 2018, 09:22

marincho написа:Евала, пак говориш за нещо което не разбираш, но така че друг който не разбира, веднага би ти повярвал.
Та накратко - не е нужно да "включваш" хай перформънс профила на уиндоуса. Можеш да пипаш всяка настройка по отделно. За по-нататъшни инструкции - гугъл.


След като ти си най-големия разбирач, защо вместо да критикуваш не седнеш да обясниш по-подробно на нас глупаците какво точно трябва да се направи?

Иначе така всеки може да каже "Аз съм най-големия разбирач, но няма да ви кажа защо. Прочетете сами в Гъгъл". Не знам дали осъзнаваш, но това се нарича ИЗБИВАНЕ НА КОМПЛЕКСИ. Комплексарите вместо да напишат нещо полезно във форума, пускат само личностни заяждания от типа "аз съм по-умен и/или ти си по-глупав". И тъй като явно е умряла циганката, която ги хвали, те започват да се хвалят сами, но не знаят как да го направят това да изглежда по-умно. Наистина жалка картинка, но явно има такива хора със сбъркана психика.
Последна промяна Mateev на 08 Апр 2018, 09:45, променена общо 1 път
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Mateev » 08 Апр 2018, 09:41

А сега малко по-сериозно, без да им обръщаме внимание на "умните" комплексари:

Истинския генезис на High Performance Mode е много по-сложен от това, което Марично може да си представи. Не става въпрос само за контрол на тактовата честота на процесора и на всяко едно негово ядро поотделно, но и за контрол на една камара други параметри на процесора и на средата, в която той работи. В BIOS-ите на сървърите тези параметри са разписани с най-големи подробности (10-15 на брой) и за повечето от тях човек си няма ни най-малка представа какво точно правят и как го правят, освен разбира се ако не изчете няколко стотин страници хелпове. Бъзикането на тези параметри един по един може да доведе до непредсказуеми резултати, и затова е по-добре от раз да се превключи целия профил на High Performance.

С Windowс-а е още по-зле. Наистина той предлага 3-4 отделни настройки, които потребителя може да разцъква една по една, но пълния контрол на всичко, което се крие в различните Performance режими, е скрит от потребителя. Дори и потребителя да е експерт в бъзикането на стотици ключове в регистрите, пак няма да е в състояние да направи това, което Windows-а ще го направи при преход към High Performance mode.

Поради тази причина вместо бъзикане в регистри наистина е най-добре изцяло да се превключи в High Performance Mode както във BIOS-а (ако има такава настройка), така и във Windows-a, който със сигурност е наясно със стотиците различни възможности и опции на различните видове процесори и дъна.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Помощ за копаене

Мнениеот marincho » 08 Апр 2018, 11:54

Mateev написа:
marincho написа:Евала, пак говориш за нещо което не разбираш, но така че друг който не разбира, веднага би ти повярвал.
Та накратко - не е нужно да "включваш" хай перформънс профила на уиндоуса. Можеш да пипаш всяка настройка по отделно. За по-нататъшни инструкции - гугъл.


След като ти си най-големия разбирач, защо вместо да критикуваш не седнеш да обясниш по-подробно на нас глупаците какво точно трябва да се направи?

Иначе така всеки може да каже "Аз съм най-големия разбирач, но няма да ви кажа защо. Прочетете сами в Гъгъл". Не знам дали осъзнаваш, но това се нарича ИЗБИВАНЕ НА КОМПЛЕКСИ. Комплексарите вместо да напишат нещо полезно във форума, пускат само личностни заяждания от типа "аз съм по-умен и/или ти си по-глупав". И тъй като явно е умряла циганката, която ги хвали, те започват да се хвалят сами, но не знаят как да го направят това да изглежда по-умно. Наистина жалка картинка, но явно има такива хора със сбъркана психика.

Избиване на комплекси, е писането по теми от които нямаш много понятие, опитвайки се да демонстрираш компетентност.

Като например това

Mateev написа:А сега малко по-сериозно, без да им обръщаме внимание на "умните" комплексари:


и въпреки прочетеното в гугъл, продължаваш да се опитваш да демонстрираш нещо, което ти липсва по темата.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Помощ за копаене

Мнениеот jkminkov » 08 Апр 2018, 12:31

ако има нещо с "performance mode" в BIOS, това най-много да е профила на вентилаторите...

p.s. чудя се дали мнението ми ще има по-голяма тежест, ако кажа, че съм ходил на курсa на IBM XTR11
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Помощ за копаене

Мнениеот mincho » 08 Апр 2018, 13:41

Да ударя едно рамо на колегата, защото най-много се старае във форума...
ЦЪК !!!
mincho
 
Мнения: 71
Регистриран на: 06 Май 2017, 10:57

Re: Помощ за копаене

Мнениеот mincho » 08 Апр 2018, 13:58

Повечето колеги са с много големи познания в IT, но типично по български се споделят или на лични съобщения, или с 2-3 думи в крещялката (който разбрал - разбрал)...
Колегата Матеев смила и представя информацията в достъпен вид, така че по-голям брой съфорумници да могат да се възползват от нея.

Всеки може да допусне грешка, но е редно опровержението и да бъде подплатено с факти. В противен случай форума заприличва на поле за заяждане...

Лек и усмихнат ден.
mincho
 
Мнения: 71
Регистриран на: 06 Май 2017, 10:57

Re: Помощ за копаене

Мнениеот stylius » 08 Апр 2018, 14:42

Не знам какво се дъфчете, при положение, че и двете страни са прави при определени условия.

Ако ще се копае с CPU-то, примерно Monero, тогава наистина има нужда от пипане по Power настройките. Не е нужно да се пуска High Performance, може просто "Minimum Processor State" да се нагласи на 100% и Sleep да се сетне на "Never". Останалите настройки на High Performance профила не са нужни. Сървърите наистина често имат подобна опция в биоса, за да не даунклоква процесора като няма натоварване.

Ако не се копае с CPU-то, а то е там само да подкара Windows-а, тогава е нужно да се нагласи само и единствено Sleep на "Never". Тогава процесора не се ползва въобще и няма значение до колко е паднала тактовата честота.

И в двата случая сетването на High Performance профила решава проблема, но това не значи, че е задължително.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Помощ за копаене

Мнениеот marincho » 08 Апр 2018, 16:27

stylius написа:Не знам какво се дъфчете, при положение, че и двете страни са прави при определени условия.

Ако ще се копае с CPU-то, примерно Monero, тогава наистина има нужда от пипане по Power настройките. Не е нужно да се пуска High Performance, може просто "Minimum Processor State" да се нагласи на 100% и Sleep да се сетне на "Never". Останалите настройки на High Performance профила не са нужни. Сървърите наистина често имат подобна опция в биоса, за да не даунклоква процесора като няма натоварване.

Ако не се копае с CPU-то, а то е там само да подкара Windows-а, тогава е нужно да се нагласи само и единствено Sleep на "Never". Тогава процесора не се ползва въобще и няма значение до колко е паднала тактовата честота.

И в двата случая сетването на High Performance профила решава проблема, но това не значи, че е задължително.


Това е ясно на повечето хора във форума.
Преразказвача на гугъл обаче, не го знаеше до сега. Просто си пишеше излишни неща, прочетени някъде. И отново във високопарен стил, като да е последна инстанция.
Повечето му изпълнения тук са в този стил - чул-недочул, чел-недораразбрал, мисли си че може да стане и пише че е факт.
Ако имаше отделен раздел на форума, от сорта на "Мисля си че е така, или че евентуално би могло да стане", и той пишеше разсъжденията си там, не би имало проблем. И едва ли щеше да дразни по същия начин.
Същия този човек, ми говори за избиване на комплекси. :doh:
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Помощ за копаене

Мнениеот Mateev » 08 Апр 2018, 17:18

Маринчо, чадо мамино, тя простотията ходи по хората, ама при тебе изглежда е минала няколко пъти. Разгледах последните ти 100-200 мнения и в тях не видях нито един полезен информационен постинг. Само заяждания с един или с друг човек, и избиване на комплекси от типа "аз съм по-велик, а ти нищо не разбираш".

Мило мамино детенце, ако толкова искаш да ти признаем "величието", ами постарай се да ни го демонстрираш с полезни постинги. Не е необходимо да се самовъзхваляваш, защото това е признак за липса на първите 7 години. Ако толкова искаш да те признаем, пиши само информационни постинги без злоба и заяждания, и така може би ще постигнеш някакъв напредък. В момента обаче се изявяваш само като злобар-комплексар и нищо повече. Попитай мама - тя ще ти каже същото ..... :)
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Помощ за копаене

Мнениеот stylius » 08 Апр 2018, 18:09

Аз ще подкрепя @marincho тук. @Mateev, не мисля, че става дума за избиване на комплекси. Според мен начина ти на изказване успява да подразни някои хора по някакъв начин. Признавам, че се е случвало и при мен. Личи си, че имаш техническа грамотност и си правиш тестове, ръчкаш, но се вижда на моменти и че знанията ти са непълни, както и при всички други. Въпреки това пак се изказваш във всяка тема с авторитета на врял и кипял в софтуера, хардуера, криптото и IT-то като цяло. Това просто идва малко в повече на някои хора, които също имат някакво самочувствие, но различно мнение. Не бих казал, че говориш глупости. Напротив, някои твои мнения са доста изчерпателни и точни, но на моменти има пропуски, а начина на изказване е краен и не оставя място за хора с повече знания и самочувствие да се включват в дискусиите.

Според мен ако дадеш шанс на другите да се изказват, проявиш разбиране и подкрепяш чужди мнения, без контриране и без налагане на твоето мнение над всички, ще се избегнат тези конфликти.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Kartoff, Sando_83, scorpy, tedik, viniamin