Имат ли бъдеще банковите валути?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Имат ли бъдеще банковите валути?

Мнениеот danisapfirov » 23 Мар 2018, 16:48

До сега няма случай в който банково емитирана и подкрепена от законодателството валута да
оцелява без това да е за сметка на гражданите. Може би само в редки случаи и за кратко, когато
е била обезпечена със злато.

Вижте какво става с парите ви в банка от тази статия на MarketViews озаглавена
"Рискът да не правиш нищо"
Сравняват се три индикатора - Номинална стойност, Индекс на потребителските цени и Реален покупателен индекс.
За пример се използва депозит от £ 10000 направен в края на 2006 и статистика до края на 2017 за условията в UK.

Източник:
https://www.marketviews.com/waverton-in ... g-nothing/
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Имат ли бъдеще банковите валути?

Мнениеот monopola » 23 Мар 2018, 16:59

Че имат бъдеще надали е под съмнение :) Въпроса е времевият хоризонт.
А иначе статията е хубава, но не казва нищо ново. Смятам обаче, че за един средностатистически човек няма други алтернативи - 99% от хората не разбират и не искат да разбират от инвестиции. Няма и как да е по друг начин. Ако си от останалия един процент ще намериш какво да правиш с парите си, че да "биеш" инфлацията. От този един процент пък още примерно 80-90 процента ядат хурката, щото то не е само да искаш :)
На мен например ми се ще 2006 вместо на БФБ да бях оставил парите на депозит, че за тия 11-12 години лихвите в България не бяха по процент на година. Сега парите ми щяха да са двойни, а на БФБ загубих. Щото се смятам за от тоя един процент, ама в лошата му част :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, svetlim, UserX1XO