Въпрос за копане на ZEC

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Въпрос за копане на ZEC

Мнениеот MixFix » 07 Мар 2018, 00:12

Здравейте момчета, момичета и .... ако има и други .....

Видях, че темата е Zcash и за това си позволих да пиша тук....
Не знам каква е причината от 15 дена никой да не е писал нищо, но .......

Опитвам се да вляза във вашия свят на крипто валутите.( за сега почти неуспешно ... )
Каня се от 5 - 6 години, но на края се наканих в последния вагон ....
Малко съм нов и не знам дали някой ще се разсърди като пиша тук, но имам нужда от помощ.
Мъча се сам от два месеца насам с четене и мислене, но .....
Става въпрос за една машина с EVGA 1080ti - 6 броя и нещо не ми се връзва .....
Доста четох, доста питах и в крайна сметка всички казват и навсякъде пише, че трябва да се пусне на Zcash (в момента е на лесното - nicehash miner).
Да, обаче, на кой пул, с кой миньор - не мога да преценя. Другото, което не мога сам да установя със сигурност е дали трябва или не да пускам MSI афтърбърнър, а освен това не мога да си обясня като цяло дали съм наясно как работи, къде може и къде не да се пипа .... Когато пуснах машината даваше 0,00254896 на миньора за 24 часа, а сега дава едва 0,00154786, че и по - малко по някога. Не знам това заради драйвера на картите ли е или причината е друга ..... Когато пусна на flypull дава 4200 сол ... Нямам представа нормално ли е или не ... Картите работят между 60 и 70 градуса.(чета тук, че това е много, но това са автоматични настройки някакви) Правят 1650 вата всичките 6 карти заедно, и са на дъно H81 BTC Pro. Рам 4 Гб. Чудя се дали да не преинсталирам уиндоуса, че имам някакви съмнения ... Инак става въпрос за Win 10 Pro. Има и още разни неизвестни, но главата ми вече е бръмнала от четене и инфо, та чак не мога да мисля ... Ако някой има желание да хелпне - ще съм много благодарен. .... Може и на лични ако мислите, че това е спам във форума .. Благодаря предварително ..
Аватар
MixFix
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Мар 2018, 06:54
Местоположение: България

Re: Въпрос за копане на ZEC

Мнениеот MixFix » 07 Мар 2018, 10:01

Освен всичко написано по - горе, ако може да ми препоръчате линукс или Win 10, че като гледам по тубата доста хора са на линукс ...
Предимства , недостатъци, коя версия, кои драйвери, тънкости разни и тн. ... Нали все пак не е нужно да откриваме топлата вода ...
Тук във форума при начинаещите е добре, но дано се намери начинаещ , който да разбира от всичко та да помага и на останалите .... :)
Отново благодаря за съдействието на всички отзовали се ...
Аватар
MixFix
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Мар 2018, 06:54
Местоположение: България

Re: Въпрос за копане на ZEC

Мнениеот MixFix » 09 Мар 2018, 02:47

Дааааа, прекраснна помощ, огромни благодарности на разбирачите от форума .......
Аватар
MixFix
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Мар 2018, 06:54
Местоположение: България

Re: Въпрос за копане на ZEC

Мнениеот papi92 » 09 Мар 2018, 09:58

Съмнявам се доста да си чел и доста да си търсил щом задаваш такива въпроси. По скоро мисля, че си купил един готов риг и те мързи да се преместиш и да потърсиш малко информация. В друг форум ти бяха посочили какво да направиш, а именно да видиш в whattomine, кое е най-изгодно за теб. Ти обаче продължаваш да си задаваш същите въпроси.

- ZEC > miner: DSTM's miner > pool: flypool
- Аз ползвам и линукс и уиндолс. Въпрос на личен избор е. Спора е доста дълъг.

Тези отговори ти бяха дадени и в другия форум. С какво точно искаш да ти се помогне?
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: Въпрос за копане на ZEC

Мнениеот eliteware » 09 Мар 2018, 10:44

Колега, не се плаши... с 2 думи - трудността на копаене се е вдигнала ...не са ти драйверите проблема...не знам дали някой ти е настроил машината... сигурно ти е дошла готова...

това че правиш 0.0025 бтц на ден, а сега е на половина е защото много такива като теб (и мен) се накачиха на клона и едно че трудността се вдига :) второ, че и цената на всичко което копаеш пада;)

Чети повече и повече викай неволята да ти решава проблемите...аз така правя, дори тук в тоя форум ;)
eliteware
 
Мнения: 201
Регистриран на: 20 Юли 2017, 14:28

Re: Въпрос за копане на ZEC

Мнениеот MixFix » 09 Мар 2018, 11:19

Благодаря eliteware, не се плаша , а само малко изнервям защото наистина стана какафония в главата ми .. :) Не е дошла готова, направих ги сам машините ... 3 бр по 6 GPU. Другите, за които въобще не съм писал (не са за ZEC) имаха проблем с Win драйверите .. Там (друга популярна валутка) всяка карта правеше 16 - 17 mh/s и се оказа, че са се актуализирали драйверите на видеата .... Когато сложих блокчейн дрв. тръгнаха с 28 kh/s всяка една .... Разликата е прилична, а тока един и същ :) Настройки естествено нямам направени и за това реших да питам тук, а и не само ... Получих доста отговори и предложения от другото място, където попитах и да, по принцип викам неволята и така .... Направи ми впечатление обаче, че там доста хора в рамките на 24 часа писаха , а тук - ядец .....
На теб успех, ако мога да съм полезен с нещо - насреща съм !
Аватар
MixFix
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Мар 2018, 06:54
Местоположение: България

Re: Въпрос за копане на ZEC

Мнениеот MixFix » 09 Мар 2018, 11:24

MixFix написа:Дааааа, прекраснна помощ, огромни благодарности на разбирачите от форума .......
Последна промяна MixFix на 09 Мар 2018, 11:37, променена общо 1 път
Аватар
MixFix
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Мар 2018, 06:54
Местоположение: България

Re: Въпрос за копане на ZEC

Мнениеот MixFix » 09 Мар 2018, 11:26

MixFix написа:
MixFix написа:Дааааа, прекраснна помощ, огромни благодарности на разбирачите от форума .......

Хм ...
Последна промяна MixFix на 09 Мар 2018, 11:37, променена общо 1 път
Аватар
MixFix
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Мар 2018, 06:54
Местоположение: България

Re: Въпрос за копане на ZEC

Мнениеот MixFix » 09 Мар 2018, 11:28

papi92 написа:Съмнявам се доста да си чел и доста да си търсил щом задаваш такива въпроси. По скоро мисля, че си купил един готов риг и те мързи да се преместиш и да потърсиш малко информация. В друг форум ти бяха посочили какво да направиш, а именно да видиш в whattomine, кое е най-изгодно за теб. Ти обаче продължаваш да си задаваш същите въпроси.

- ZEC > miner: DSTM's miner > pool: flypool
- Аз ползвам и линукс и уиндолс. Въпрос на личен избор е. Спора е доста дълъг.

Тези отговори ти бяха дадени и в другия форум. С какво точно искаш да ти се помогне?

Доста обширен отговор ти бях написал, но не знам защо не се постна .... Тъй като не искам да го повтарям, явно не е трябвало да стигне до теб, само ще кажа, че малко си в грешка, но все пак благодаря за отделеното време ...
Успех !
Аватар
MixFix
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Мар 2018, 06:54
Местоположение: България

Re: Въпрос за копане на ZEC

Мнениеот jamiemirror » 09 Мар 2018, 19:25

MixFix написа:Благодаря eliteware, не се плаша , а само малко изнервям защото наистина стана какафония в главата ми .. :)

.... Направи ми впечатление обаче, че там доста хора в рамките на 24 часа писаха , а тук - ядец .....
На теб успех, ако мога да съм полезен с нещо - насреща съм !



Все пак отгоре пише "форум" а не 24/7 съпорт...
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Sevo, UserX1XO, viniamin