NiceHash

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

NiceHash

Мнениеот doorsun » 24 Фев 2018, 14:35

Инсталирал съм на компа NiceHash Miner-a, влизах да проверявам с тиймвю-то как стоят нещата вкъщи през лаптопа и понеже няма да го ползвам следващите няколко часа реших да инсталирам и тук същия майнър за тест.По някакви неведоми пътища се оказа, че съм дръпнал NiceHash Miner Legacy...изцяло различен скин, и е на български, само че забива...възможно и лаптопа да е проблем А8 процесор и видео R5 M335 2GB, програмата си забива и така стои.С килване на приложението изчезва и после пак изскача, единственото решение е килване на процеса.С Miner-a се оказа, че ми копае само CPU-то, сега копаят и CPU и GPU, същевременно тук имаше линк за това колко пари може да се изкарат с видеото, базирани на реални транзакции на юзъри.В моя случай 1060 6ГБ беше малко под 60лв, да разбирам ли, че като копае и процесора ще изкарвам повече пари?И каква е разликата между NiceHash Miner и NiceHash Miner Legacy?
doorsun
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Фев 2018, 10:39

Re: NiceHash

Мнениеот Mateev » 25 Фев 2018, 15:12

NiceHash Miner е само за NVIDIA карти.
NiceHash Miner Legacy е за всички видове карти, но го водят като "стара" версия. Въпреки това продължават да го поддържат и да го ъпдейтват.

И двата NiceHash-а копаят безпроблемно с CPU (с процесори).
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: NiceHash

Мнениеот Mateev » 25 Фев 2018, 15:30

Към NiceHash можеш да копаеш с всеки един софтуер на копачка, който съществува. Техния NiceHash графичен софтуер всъщност извършва една единствена работа - превключване между различните DOS копачки съгласно конкретната нужда на NiceHash купувачите. Тука е много важно да осъзнаеш нещо, което пряко те засяга:

NiceHash НЕ ГАРАНТИРА, че във всеки един момент ще ти даде възможно най-добрата цена.

Това ще го осъзнаеш, когато прочетеш неговата логика на разпределение на ордерите, и погледнеш цените в Online пазара на ордери. Веднага ще забележиш, че разликата между най-ниската и най-високата цена често надхвърля 10 или дори 20%.

Следователно в твой интерес е да не се предоверяваш на автоматиката на превключването между уж "най-печелившите" за тебе алгоритми. Много по-добре е сам да избереш по кой алгоритъм да копаеш с DOS копачки, и 2-3 пъти на ден да проверяваш действителната ситуация, и след това сам на ръка да превключваш между различните копачки по различните алгоритми.

ПП: Най-последните версии на всички видове копачки, които същестуват по света, можеш да ги намериш в поддиректориите на NiceHash bin и bin_3rdparty.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: NiceHash

Мнениеот doorsun » 27 Фев 2018, 13:43

Още един въпрос в тона на подфорума :mrgreen: Онзи ден имах повечко пари в сайта им(обърнал съм менюто в левове) а BTC ми е същото, тоест ако правилно съм разбрал...вдига ли се курса на биткоина печеля и аз, пада ли и аз губя?Тоест изкопал съм 0.002 коина и дори да спра да копая, те си стоят и евентуално мога са да спечеля/загубя от курса на биткоини?
doorsun
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Фев 2018, 10:39

Re: NiceHash

Мнениеот dakata » 27 Фев 2018, 14:34

Mateev написа:........

NiceHash НЕ ГАРАНТИРА, че във всеки един момент ще ти даде възможно най-добрата цена.
..................


Какво точно имаш предвид под най-добра цена в даден момент? Малко объркано си описал нещата в поста си и не става ясно.

doorsun написа:Още един въпрос в тона на подфорума :mrgreen: Онзи ден имах повечко пари в сайта им(обърнал съм менюто в левове) а BTC ми е същото, тоест ако правилно съм разбрал...вдига ли се курса на биткоина печеля и аз, пада ли и аз губя?Тоест изкопал съм 0.002 коина и дори да спра да копая, те си стоят и евентуално мога са да спечеля/загубя от курса на биткоини?


Ами в крайна сметка имаш 0.002 биткоина. На сайта показват колко струват в момента във фиатни пари (в твоя случай в лева) за твоя информация приблизително. Тоест ако гледаш стойността като пари - да, можеш да печелиш и губиш само от курса на биткоина.
dakata
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2014, 10:51

Re: NiceHash

Мнениеот Mateev » 27 Фев 2018, 19:47

dakata написа:.....Какво точно имаш предвид под най-добра цена в даден момент? Малко объркано си описал нещата в поста си и не става ясно.


В NiceHash по всеки един алгоритъм има много ордери, които са по различна цена. NiceHash започва да раздава мощности на тези ордери, започвайки от най-скъпия към най-евтиния дотогава, докато се изчерпат всички налични мощности. При това положение се формират две граници на цената на ордерите, които са получили мощност - най-висока и най-ниска цена. Разликата между тези 2 цени понякога достига до 20%.

Ха сега си представи, че твоята копачка се е случила да копае към ордер, който е с 20% по-ниска цена, и този ордер живее например 2 седмици. През цялото това време ти ще копаеш по възможно най-ниската цена и NiceHash няма да те превключи към по-скъп ордер, докато на текущия не му се изчерпят лимитите на парите. В същото време някой друг късметлия ще копае с 20% по-висока от тебе цена.

Та това е проблемът с логиката на разпределение на печалбите от NiceHash. По презумпция тя не е справедлива и силно зависи от късмета на дадения копач.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: NiceHash

Мнениеот dakata » 27 Фев 2018, 19:54

Mateev написа:
dakata написа:.....Какво точно имаш предвид под най-добра цена в даден момент? Малко объркано си описал нещата в поста си и не става ясно.


В NiceHash по всеки един алгоритъм има много ордери, които са по различна цена. NiceHash започва да раздава мощности на тези ордери, започвайки от най-скъпия към най-евтиния дотогава, докато се изчерпат всички налични мощности. При това положение се формират две граници на цената на ордерите, които са получили мощност - най-висока и най-ниска цена. Разликата между тези 2 цени понякога достига до 20%.

Ха сега си представи, че твоята копачка се е случила да копае към ордер, който е с 20% по-ниска цена, и този ордер живее например 2 седмици. През цялото това време ти ще копаеш по възможно най-ниската цена и NiceHash няма да те превключи към по-скъп ордер, докато на текущия не му се изчерпят лимитите на парите. В същото време някой друг късметлия ще копае с 20% по-висока от тебе цена.

Та това е проблемът с логиката на разпределение на печалбите от NiceHash. По презумпция тя не е справедлива и силно зависи от късмета на дадения копач.


Аааа, това ли си имал предвид? Добре. Значи съм те разбрал от първия път. За съжаление ти не си разбрал как действа найсхаш.

Мерси за отговора!
dakata
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2014, 10:51

Re: NiceHash

Мнениеот jkminkov » 27 Фев 2018, 19:54

ордерите ги плащат средно на всички, ако беше така както го описваш щеше да получаваш различно ако разделиш риговете примерно на два или повече с еднакъв хешрейт към два или повече различни адреса/акаунта.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: NiceHash

Мнениеот amxcs » 07 Мар 2018, 11:32

Да не отварям нова тема искам да попитам тези изчисления верни ли са за HD7950 (в момента 42$ общо), защото пусках само да видя как копое през програмата и ми дава други прогнозни печалби и то с 280H/s

В flypool пък към комента примерно е 28$ :D
Whattomine дава 32$

Та исках да попитам, ако копая през nicehash може ли да се очаква наистина такава печалба на Equihash или пропускам нещо?
amxcs
 
Мнения: 85
Регистриран на: 01 Фев 2018, 08:32

Re: NiceHash

Мнениеот dakata » 07 Мар 2018, 15:59

amxcs написа:Да не отварям нова тема искам да попитам тези изчисления верни ли са за HD7950 (в момента 42$ общо), защото пусках само да видя как копое през програмата и ми дава други прогнозни печалби и то с 280H/s

В flypool пък към комента примерно е 28$ :D
Whattomine дава 32$

Та исках да попитам, ако копая през nicehash може ли да се очаква наистина такава печалба на Equihash или пропускам нещо?


В калкулатора на Nicehash не си добавил цена на тока. Предполагам, че в Whattomine си оставил цената на тока по подразбиране и оттам идва разлика от 10-15 $ на месец.

Имай предвид, че тези калкулатори смятат на база текущо състояние на мрежите на коините/алгоритмите. Примерно взимат състоянието им за последните 24 часа и текущата цена на биткоин към долар и смятат, че ще изкараш 30$ за един месец. А всичко това се променя със скоростта на светлината :) Предполагам, че преди един месец същия този калкулатор на Nicehash е показвал прогнозна печалба от 72$ на месец за същата карта.
dakata
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2014, 10:51

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin