Майнинг машина - как се изгражда?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Майнинг машина - как се изгражда?

Мнениеот hd7 » 04 Мар 2018, 10:26

nikolaydong написа:Айде локвайте темата, стига сте трупали мнения


Човече... погледни се какви въпроси задаваш? Аз, че съм нов изобщо за света на критовалутите, ги намирам за малоумни питания, при все че има толкова много информация и тук и като цяло като чукнеш в гугъл едни търсения. А какво ли представялват тия питания за по-опитните тук... Имам приятели, които се занимават от години в тая сфера и мен лично ме е срам да ги питам за подобни елементарни неща, защото знам колко са заети с поддържане на собствените им машини и на сумати ригове, за което прибират %. Затова се опитавам да си намирам информацията първо онлайн и после подготвен, поне донякъде, си задавам въпросите. А тук има доста информация и питанията ти имат отговорите си, само трябва да почетеш. И няма какво да се цупиш на хората, които ти отговарят. Аз дори им се чудя как изобщо ти отговарят на питанията...
hd7
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Мар 2018, 01:10

Re: Майнинг машина - как се изгражда?

Мнениеот stylius » 04 Мар 2018, 10:53

Пич, не можеш така да даваш нареждания да се заключват теми, нищо, че ти си ги стартирал. За това си има модератори, които решават дали има смисъл от дадена дискусия или не. Според мен тази тема е прекрасен пример за арогантно държание на новорегистриран потребител, който си мисли, че хората във форума са му длъжни, а в крайна сметка е намерил отговорите си в други теми.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Майнинг машина - как се изгражда?

Мнениеот nikolaydong » 05 Мар 2018, 15:07

Съгласен съм, но не е ли доста глупаво, като новобранец в тази сфера, да се дават конкретни мнения, вместо да започнат веднага да се обиждат новобранците? След като съм задал въпрос и не съм намерил решение, вместо да се пораждат споровете, не е ли по-лесно да се даде линк към даден въпрос, примерно? Дразни ме факта, че вместо някой да се опита да помогне, казва на другия колко е глупав. :)
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Майнинг машина - как се изгражда?

Мнениеот Mateev » 05 Мар 2018, 18:43

nikolaydong написа:..... Дразни ме факта, че вместо някой да се опита да помогне, казва на другия колко е глупав. :)


Свиквай с това .... :)
Във форума има комплексари, които само това чакат - да демонстрират колко са "велики", без обаче да помагат с каквото и да било. Всеки път когато и аз задам някакъв въпрос, веднага започват да ми обясняват колко съм глупав, прост и тъп, и как нищо не разбирам от крипто-то. Много читатели на форума са се напатили от това и не смеят да задават въпроси. По-скоро задават ги в лични съобщения и то само на определени хора, които са показали, че са отзивчиви. Аз например имам много лични съобщения с въпроси около BURST-a и от там съдя, че хората ги е страх да пишат по темите именно заради дежурните злобари-комплексари.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Майнинг машина - как се изгражда?

Мнениеот jamiemirror » 05 Мар 2018, 20:09

:lol:
Последна промяна jamiemirror на 20 Май 2018, 23:50, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Майнинг машина - как се изгражда?

Мнениеот Mateev » 06 Мар 2018, 20:43

jamiemirror е един от злобарите-комплексари, които са си поставили като мисия на живота си да се заяждат едва ли не с всеки в този форум. Всяко едно негово мнение е само личностни нападки или подигравки и нищо друго. Той друго и не може да напише, защото не знае какво. Само злоба и злъч и най-интересното е, че администраторите на форума го търпят. Проследете всички негови мнения във форума, и ще видите що за човек е той.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Майнинг машина - как се изгражда?

Мнениеот jamiemirror » 06 Мар 2018, 21:33

:lol:
Последна промяна jamiemirror на 20 Май 2018, 23:50, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Майнинг машина - как се изгражда?

Мнениеот nikolayr680 » 12 Май 2018, 21:39

Най-елементарното обяснение (поне според мен), как да си изградиш "майнинг система", е да си го представиш като сглобка на обикновен, прост компютър ... Трябват ти съответните хардуерни компоненти (дънна платка, процесор, рам памет, твърд диск, захранване, видео карта и/или няколко такива и малко допълнителни компоненти , които са нужни за малко по-нестандартана сглобка като : рейзъри , модул за включване на 2 захранвания едновременно (ако не искаш да ги окъсяваш по стария метод), адаптер за безжичен интернет (ако нямаш възможност за локална връзка) и др.))...
Подбора на компонентите ти, зависи от доста фактори, например : с каква сума разполагаш , какъв алгоритъм искаш да "копаеш", съответно какво планираш за бъдещето си, дали ще си само с един алгоритъм или предпочиташ възможност за множество такива, без да сменяш системата, смяташ ли да допълваш след време системата или ще бъде изградена нова такава, и какво реално искаш да постигнеш в сферата, защото има хора искат само да "копаят", има хора им харесва самата игра покрай сглобката, има хора купуват готови машини и ги препродават дори без да ги пускат, и правят малка печалба от това или голяма, зависи. Когато си изясниш всички тези неща можеш да започнеш да четеш или да питаш как да си подбереш хардуера ...

Съгласен съм с мнението, че е хубаво да се прочете малко поне преди да се започне с въпросите ... Смятам обаче , че не всеки може да разбере дадена информация със същата лекота като друг човек, така че затова хората трябва да имат търпение един към друг, поне според мен.

Съгласен съм много и с мнението на Mateev, че много хора просто предпочитат да изгубят 5-10 минути от живота си в нападки към други , вместо за същото време на нахвърлят просто няколко коментара, които биха помогнали с нещо... Това според мен води до адски много негативизъм и наистина, нежелание на хората да пишат из темите, а предпочитат лични съобщения, което води да извода, че форумите не са това, което са били за жалост.

Личното ми мнение от прочетените теми из форума е, че Mateev е компетентен по-доста теми и мнението по много въпроси може да ви помогне ... Все пак трябва да не се натрапваме с безкрайно въпроси нали, в крайна сметка си има и личен живот :D :D

Ето и една , според мен не лоша примерна система (една от моите е точно такава) : Дънна платка : Asus Prime H270 Plus / Процесор : Intel Celeron G3930 / Видео Карта : 6 X Sapphire Rx570 4gb Nitro+ / Рам Памет : Kingstom 1600MHz 4gb / Захранване : 2 X F HyperX 700 W / Твърд Диск : Samsung 120GB SSD / Модул за второ захранване / 6 броя рейзъри V008C (вече има и по-добри) ... Има и други допълнителни неша, които съм слагал за свое удобство и защита, но те не са нужни за да работи системата нормално ... В момента копае на "дуал" Ethereum (180мх/с) + Decred (4200мх/с) , при консумация 850W на час ...
Системата не е най-добрата, но за тези пари преди 3 месеца , това беше :D ... Сега ще струва по-евтино същата система ..
Надявам се да съм бил полезен на колегата ...
Успех ..
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Предишна

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin