Копане на Ethereum и Zcash

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Копане на Ethereum и Zcash

Мнениеот Presman » 29 Яну 2018, 21:42

Здравейте ,

нов съм в mining-а, преди няколко дена си купих готов риг с 5 броя карти Zotac GTX 1060 EthOS 3 GB. Настроен е да копае Ethereum с около 23 hashes всяка карта, общо 117 MH/s . Имам следния въпрос. Незнам колко е уместен, но може ли предварително да се настрои рига да копае и Zcash едновременно с копаенето на Ethereum. Искам да проверя дали не е останало като опция ако има multi-rig mode включен в линукса на рига, без да знам. Предварително благодаря за отговора.
Presman
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Сеп 2017, 14:57

Re: Ethereum

Мнениеот stylius » 29 Яну 2018, 23:37

Може, ако се разпределят картите, примерно 3 броя за Ethereum и 2 броя за ZCash или някаква такава комбинация. При това разпределение, хешрейта ще падне много. Не може всичките карти да копаят едновременно всичко, то ако можеше, всеки от нас щеше да копае по 200+ валути едновременно.

TL;DR - Не.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Копане на Ethereum и Zcash

Мнениеот Presman » 31 Яну 2018, 10:21

Stylius,
благодаря за отговора. Все пак както казах нов съм в това, а в настройките на ри-га под Linux има вкаран портфейл за ZCash. Затова питах дали има вариант едновременно и двете да се копаят. Да не би да е останала като настройка която без да знам.
Presman
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Сеп 2017, 14:57

Re: Копане на Ethereum и Zcash

Мнениеот stylius » 31 Яну 2018, 10:26

По-скоро е вариант да се сменя от време на време между двете валути, но не и едновременно.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin