Кой mining pool е подходящ за добив на BTC?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Кой mining pool е подходящ за добив на BTC?

Мнениеот stanoev94 » 29 Дек 2017, 00:18

Здравейте.
Може ли да споделите къде си копаете биткоините?В кой басейн?Какви са такси има, латенции и всякаква важна информация, която би била полезна за новите миньори.
Благодаря и Успех на всички! :)
stanoev94
 
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Ное 2017, 15:32

Re: Кой mining pool е подходящ за добив на BTC?

Мнениеот Herzog » 29 Дек 2017, 00:27

stanoev94 написа:Здравейте.
Може ли да споделите къде си копаете биткоините?В кой басейн?Какви са такси има, латенции и всякаква важна информация, която би била полезна за новите миньори.
Благодаря и Успех на всички! :)


Ти сериозно ли?
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Кой mining pool е подходящ за добив на BTC?

Мнениеот stanoev94 » 29 Дек 2017, 00:40

Аз доколкото разбрах с малкото четене slush-pool е най-добре, заради ниската латенция.
Не знам дали всички в България копаят в един пуул.Ако е така, кажете кой и трийте темата.Но мисля, че ще е подходящо за новаците.
stanoev94
 
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Ное 2017, 15:32

Re: Кой mining pool е подходящ за добив на BTC?

Мнениеот Herzog » 29 Дек 2017, 00:57

stanoev94 написа:Аз доколкото разбрах с малкото четене slush-pool е най-добре, заради ниската латенция.
Не знам дали всички в България копаят в един пуул.Ако е така, кажете кой и трийте темата.Но мисля, че ще е подходящо за новаците.


Има във форума раздвл:
"За Начинаещи" !
Задай си там въпросите......
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Кой mining pool е подходящ за добив на BTC?

Мнениеот Metamorph » 29 Дек 2017, 08:26

stanoev94 написа:Аз доколкото разбрах с малкото четене slush-pool е най-добре, заради ниската латенция.
Не знам дали всички в България копаят в един пуул.Ако е така, кажете кой и трийте темата.Но мисля, че ще е подходящо за новаците.

Подходящо за новаците ще бъде повечкото четене.
Всички в България надали копаят в един пул и надали всички копаят точно биткоини.
Когато не задаваш точно въпроса си, не може да получиш и точен отговор.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Кой mining pool е подходящ за добив на BTC?

Мнениеот kondev » 29 Дек 2017, 12:59

Колеги, дайте да си помагаме, вместо да се правим на кой е по най-велик и колко са тъпи въпросите на останалите. Всеки е започнал от някъде.

За pool аз използвам Slushpool. Избрах ги защото там всичко е прозрачно, подкрепят BTC core идеята и отделно разпределят таксите от транзакциите които през декември бяха доста.За точния процент, който удържат не мога да ти кажа, виж в сайта, но си спомням, че имаше пулове с по-големи и по-малки такси и те бяха по средата. Замислял съм дали да не превключа на gbminers или btc.com , за да проверя дали намя да са по доходоносни, но ми се струва че всичко е математика и в крайна сметка в дългосрочен план pool luck се изравнява.

Ще се радвам други по-опитни "копачи" да споделят.
kondev
 
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Окт 2017, 11:37

Re: Кой mining pool е подходящ за добив на BTC?

Мнениеот filchef » 29 Дек 2017, 14:37

https://poolprofit.io/en/ - Тук е една класация на основните големи пулове сравнени със слъшпула.
https://bitmakler.net/pools - тук ги има пуловете по монети които ще копаеш евентуално

Така е зададен лаишки въпроса че не се знае за какво се пита.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Кой mining pool е подходящ за добив на BTC?

Мнениеот Metamorph » 29 Дек 2017, 21:39

kondev написа:Колеги, дайте да си помагаме, вместо да се правим на кой е по най-велик и колко са тъпи въпросите на останалите. Всеки е започнал от някъде.

Въпреки , че цитирам теб, по-скоро ще го кажа общо:
Не е до величие. Когато човек не знае какво да пита, той няма да разбере отговора. Аз винаги мога да интерпретирам нечий неправилно отправен въпрос, възоснова на всеобщо приетите въпроси и да приема, че човека пита точно това. ТОЙ ОБАЧЕ ДАЛИ ЩЕ ЗНАЕ КАКВА Е МОЯТА ИНТЕРПРЕТАЦИЯ?
Дали ще знае какво съм помислил аз че пита и какво си мисля аз, че той иска да узнае?
Аз му отговарям и шанса да го объркам е 50 на 50. И всъщност аз НЕ МУ ПОМАГАМ.
Точно това е причината да не отговарям на неадекватни въпроси.
Не ви ли е хрумвало това нещо? Риторичен въпрос .
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Кой mining pool е подходящ за добив на BTC?

Мнениеот Herzog » 29 Дек 2017, 21:57

Не е до величие. Когато човек не знае какво да пита, той няма да разбере отговора. Аз винаги мога да интерпретирам нечий неправилно отправен въпрос, възоснова на всеобщо приетите въпроси и да приема, че човека пита точно това. ТОЙ ОБАЧЕ ДАЛИ ЩЕ ЗНАЕ КАКВА Е МОЯТА ИНТЕРПРЕТАЦИЯ?
Дали ще знае какво съм помислил аз че пита и какво си мисля аз, че той иска да узнае?
Аз му отговарям и шанса да го объркам е 50 на 50. И всъщност аз НЕ МУ ПОМАГАМ.
Точно това е причината да не отговарям на неадекватни въпроси.
Не ви ли е хрумвало това нещо? Риторичен въпрос .


Абсолютно си прав!
Освен това е супер обидно някой да иска, без да си "мръдне пръста", да получи наготово знание, което е общо достъпно и безплатно! :(
Тук не става дума за някакви изключително сложни и/или екзотични настройки на видео карта или риг.
Става въпрос за чист мързел................
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Кой mining pool е подходящ за добив на BTC?

Мнениеот stanoev94 » 02 Яну 2018, 16:45

Здравейте и Честита Нова Година на всички!

Първо.Въпроса съм си го задал пределно ясно и конкретно - mining pool за BTC? Не питам за лайт, даш, зек и тнт.
Във въпроса ми са включени още важна информация, която поне аз не успях да я намеря сбита и актуална - такси, латенции, може и да има нещо допълнително, което не знам - може би за това питам.... :think:

Второ.Информацията, която намерих в чуждестранни форуми и статии не може да бъде фиксирана и еквивалентно полезна за всички, защото латенциите са различни и в някои пулове не може да се регистрираш свободно.Не е публичен и искат рефърал.
Например след препоръката на колегата kondov, който явно е луд просто да отговори вместо да почне да ме храни, проверих, че латенцията към slush-pool е доста по-ниска, отколкото латенцията към antpool. Това е така, защото slush-pool имат сървър в Европа, а antpool - само в китай. Поправете ме, ако греша.
За сметка на това, slush-pool-а имат 2% или 3% такса при теглене.
Регистрацията в самия пул и елементарна, както и настройката на antminer-a. Само едно не разбрах, има ли значение в самия slush-pool как си избирам първоначалната настройка за извършена работа - дали да е bitcoin core или работа, която те ми дадат?
Избрах второто и вече 3 дни работят машините.Ще видим за напред.
stanoev94
 
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Ное 2017, 15:32

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin