Какво е Биткойн Фючърс ??

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Какво е Биткойн Фючърс ??

Мнениеот ianiovski » 10 Дек 2017, 17:27

Писах в чичо гоогле,но не ми стана ясно ,ще може ли с прости думи да ми обясните какво е това ?
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 112
Регистриран на: 30 Авг 2017, 20:37

Re: Какво е Биткойн Фючърс ??

Мнениеот xaoc147 » 10 Дек 2017, 17:56

http://www.forexnews.bg/forex-obuchenie ... o-fucharsi

Кратко и ясно.

Фючърсният контракт е деривативен инструмент, представляващ споразумение между две страни за покупка или продажба на даден актив на предварително определена цена с доставка на бъдеща дата.
xaoc147
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Мар 2014, 19:38

Re: Какво е Биткойн Фючърс ??

Мнениеот ixch » 11 Дек 2017, 11:59

Едно уточнение: фючърсите с биткойн няма да са с доставка на актива, тоест няма да се купува и продава реално биткойн. Ще са изцяло кеш базирани, като се изплаща разликата от курса.

Реално макар да не се търгува директно биткойн, възможността за арбитраж означава, че фючърсите ще следват плътно цената на биткойн (или обратното). Въпросът е колко ликвидност ще има.. според мен ни чака голяма волатилност.
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Какво е Биткойн Фючърс ??

Мнениеот jamiemirror » 11 Дек 2017, 12:41

ixch написа:Едно уточнение: фючърсите с биткойн няма да са с доставка на актива, тоест няма да се купува и продава реално биткойн. Ще са изцяло кеш базирани, като се изплаща разликата от курса.

Реално макар да не се търгува директно биткойн, възможността за арбитраж означава, че фючърсите ще следват плътно цената на биткойн (или обратното). Въпросът е колко ликвидност ще има.. според мен ни чака голяма волатилност.



Точно обратното, волатилността ще намалява заради нарасналата ликвидност :wink:
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Какво е Биткойн Фючърс ??

Мнениеот ixch » 11 Дек 2017, 13:20

Дългосрочно може би да, но декември/януари ще е според мен най-обемния пазар до момента, придружен със стабилна волатилност.

Ликвидността фючърсите няма да се появи веднага, нужно е време, може би поне месец.
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Какво е Биткойн Фючърс ??

Мнениеот 2GOOD » 11 Дек 2017, 18:15

В тази тема е обяснено доста добре:
viewtopic.php?f=22&t=5022
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Какво е Биткойн Фючърс ??

Мнениеот jkminkov » 11 Дек 2017, 19:02

jamiemirror написа:
ixch написа:Едно уточнение: фючърсите с биткойн няма да са с доставка на актива, тоест няма да се купува и продава реално биткойн. Ще са изцяло кеш базирани, като се изплаща разликата от курса.

Реално макар да не се търгува директно биткойн, възможността за арбитраж означава, че фючърсите ще следват плътно цената на биткойн (или обратното). Въпросът е колко ликвидност ще има.. според мен ни чака голяма волатилност.



Точно обратното, волатилността ще намалява заради нарасналата ликвидност :wink:


къде видя ликвидност, можеш да продаваш нещо, което даже не притежаваш!!!

For every $100 million (or whatever) that SupermegahedgefundX puts into bitcoin futures, no extra money goes into bitcoin itself. These futures do not require ownership of actual bitcoins, not even on contract maturity.

легален скам.

тате обеща да ми купи колело за 100 лева, ама друг път, таткото на Пенчо обещал да продаде колело за 100 лева, ама друг път, след 3 месеца и двамата загубили по 20 лева щото пазара на колелета бил 80 лева средна цена...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Какво е Биткойн Фючърс ??

Мнениеот jamiemirror » 11 Дек 2017, 19:54

Идеята зад CFD е същата и финансовите пазари ги познават добре - така сега приемат и биткойна за нещо нормално :violin:
Което на прост език означава и че ще налеят пари - точно това, от което койните имаха нужда. Не от физическа доставка, а от вяра в тях.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Какво е Биткойн Фючърс ??

Мнениеот jkminkov » 11 Дек 2017, 22:03

ще налеят пари в поредните въздушни кули, нито цент няма да отиде за купуването и на едно сатоши!
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Какво е Биткойн Фючърс ??

Мнениеот filchef » 11 Дек 2017, 22:41

jkminkov написа:ще налеят пари в поредните въздушни кули, нито цент няма да отиде за купуването и на едно сатоши!

Не е точно така щото на СВОЕ фючърсите са свързани с борсата на Близнаците - GEMINI - http://cfe.cboe.com/cfe-products/xbt-cb ... ifications мислиш ли че китовете няма да излязат на реалната борса ако видят че фючърсите им отиват на зле и има голяма разлика между позициите им и реалната борса.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, viniamin