Инвестиция в алткойни-начинаещ съм

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Инвестиция в алткойни-начинаещ съм

Мнениеот Da_S » 07 Дек 2017, 10:10

Привет на всички.
Надявам се темата да си е на мястото и да не нарушавам някакви правила.
Та, по същество:
Искам да инвестирам няколко хиляди лева в покупка на алткойни.
Проблемът е,че има неща,които не ги разбирам и ще се радвам да ми помогнете със съвети.
Ето и нещата , които не знам как стоят:

1.Много хора си държат явно койните в online портфейли. Както се разбра, хакнали са 65 милиона и са ги откраднали от хората online. Явно това не е много добър начин за съхранение и поради тази причина съм се насочил към хардуерен портфейл. Тук обаче имам няколко въпроса:
а) Един хардуерен портфейл само за съхранение на една криптовалута ли може да се ползва?
б) Ако е само за една валута, не е ли идиотско при инвестиция в примерно 10 криптовалути да се купуват 10 различни портфейла?
в) Как изобщо се съхраняват няколко вида валути в един портфейл (ако е възможно)?
г) Как се теглят печалбите в обикновена фиатна валута чрез този портфейл? В банките или...?

2.Как и откъде може да се закупят алткойни? В официалните им сайтове по принцип виждам,че искат биткойни за тези валути, а не фиатни пари. Има ли сигурни , законни, точни борси, от които да се закупуват различни криптовалути чрез превод по банкова сметка и други обичайни начини? Или трябва да се купува съответното количество биткойн за определената от мен сума и после да се търгува чрез него?

Ами това е засега.
Da_S
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Дек 2017, 09:49
Местоположение: Стара Загора

Ето

Мнениеот jamiemirror » 07 Дек 2017, 11:02

че тук има за портфейлите:
https://www.dash.org/wallets/

По принцип в тоя форум става така - първо четене, после въпроси и отговори. Смислени въпроси и смислени отговори.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Инвестиция в алткойни-начинаещ съм

Мнениеот Da_S » 08 Дек 2017, 11:14

...
Последна промяна Da_S на 09 Ное 2018, 17:10, променена общо 1 път
Da_S
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Дек 2017, 09:49
Местоположение: Стара Загора

Re: Инвестиция в алткойни-начинаещ съм

Мнениеот jamiemirror » 08 Дек 2017, 11:29

Успех!
И нека следващият да отвори тема директно "искам някой да ми напише домашното". Само че после пак ще трябва някой да оправя бакиите периодично и т.н.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin