Първи rig: стар хардуер - върши ли работа и съвети за карти

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Първи rig: стар хардуер - върши ли работа и съвети за карти

Мнениеот Hipno » 02 Дек 2017, 16:06

Добър ден на всички!
Като за начало, поздравления за добрия форум на всички - създателите и неговите членове! Аз съм нов в тази "крипто - среда" и от седмица чета форума във всяко свободно време.
И така, по същество... Имам аз под ръка следната карантия:
*Asus P5LD2 (https://www.asus.com/Motherboards/P5LD2/), за него
*Intel Pentium D Processor 945 (4M Cache, 3.40 GHz, 800 MHz FSB https://ark.intel.com/products/27520/In ... 00-MHz-FSB),
*4x1gb ddr2 667,
*Fortron HYPER 600
*HDD - имам някакъв стар.
Обмислям да сглобя един риг, но ме притеснява това, че може да имам проблеми с подкарването на нови карти на това старо дъно. Търсих инфо за него като част от копачна система, но не намерих нищо конкретно. Не е най - доброто дъно, знам, но все пак наличието на 1 xPCI-E x16 и 3 xPCI-E x1 смятам, че е добро начало. Надявам се ако проекта успее, да се препокрие разхода на ток от дъното и "лакомия" процесор от наличието на 4ри карти. Като жокер имам още едно захранване Fortron HEXA HE-500, което да добавя евентуално като помощно. Относно процесора - бих го сменил с някой по - подходящ, те вече са доста евтини. Ще се радвам ако има някой който да си е играл с такова дъно или много подобно. Все си мисля, че прочетох мнение в което колега го споменаваше и по спомен го използва за целта. Идеята е за начало да се инвестира само във видеокарти. Ако е от полза, имам и една PowerColor r9 280X.
Какви са вашите мнения за проекта ? Дали дъното има потенциал според вас? Какви карти препоръчвате?
Hipno
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Дек 2017, 15:09

Re: Първи rig: стар хардуер - върши ли работа и съвети за ка

Мнениеот dob » 02 Дек 2017, 17:51

Добре дошъл,

Може да си стане, що не, може да почнеш с 280-ката и после да си добавиш от 470/80 или 580, които гълтат много по-малко ток - тогава това psu ще ти е достатъчно, май.

Успех!

..ако ше копаш с боза - 10-ка 64, като сложиш най-простата, лека видео схема и спреш слийповете на енергийните натсройки
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: Първи rig: стар хардуер - върши ли работа и съвети за ка

Мнениеот Metamorph » 02 Дек 2017, 22:19

Може би най-големият проблем на старите дъна е невъзможността за подкарване дори на три карти.
Имам машина на подобно дъно ASUS P5bE със DDR2 памет. Ако е с двуядрен процесор всичко е ОК, но ако е едноядрен ще е голяма мъка и ще сваля производителност ако е натоварен с нещо друго освен с копане.
Имам и по-старо дъно. И двете си работят нормално с карти 280х. Аз ползвам Windows 7.
В този случай най-важното е захранването да е добро. Системите вършат добре своята работа въпреки ,че са стари.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Първи rig: стар хардуер - върши ли работа и съвети за ка

Мнениеот jkminkov » 03 Дек 2017, 00:28

това процесор ще ти лапа поне 60W
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Първи rig: стар хардуер - върши ли работа и съвети за ка

Мнениеот Hipno » 05 Дек 2017, 19:57

Относно процесора, решил съм да го заменя с друг. Намислил съм Core 2 duo E6700, обаче дали ще стигнат 2.66GHz ? Също малко ме притеснява скоростта на pci-e 1.0 - 250mb/s дали не е малко? Оглеждам се в Sapphire RADEON RX 560 4G D5, дават им 90w и една с 45w. Как мислите ?
Hipno
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Дек 2017, 15:09

Re: Първи rig: стар хардуер - върши ли работа и съвети за ка

Мнениеот Zmejsky » 06 Дек 2017, 17:16

скоростта на pci-e 1.0 - 250mb/s

e достатъчна
в Sapphire RADEON RX 560 4G D5, дават им 90w

реално около 60 w
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin