Купуване на биткойн

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Копуване на биткойн

Мнениеот tziko » 16 Ное 2017, 18:19

filchef написа:те 10$ няма да стигнат само за таксите за транзакция не го обърквайте момчето.


В Coinbase минималната сумата, за която може да си купи е 2 €, с дебитна/кредитна карта.
tziko
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Ное 2017, 20:00

Re: Копуване на биткойн

Мнениеот filchef » 16 Ное 2017, 20:13

tziko написа:
filchef написа:те 10$ няма да стигнат само за таксите за транзакция не го обърквайте момчето.


В Coinbase минималната сумата, за която може да си купи е 2 €, с дебитна/кредитна карта.

Много ми е интересно как ще си ги премести в собствения портфейл или как ще ги продаде на някой друг освен на самият Coinbase - ами ако утре хлопне кепенци както стана на времето с MtGox който уж беше най големия.А знаете ли че много сервизи превеждат обратно по банкова карта това което си внесъл - не повече - останалото по банков път ако тия 2€ утре станат 3 как ще преведе остатъка по банков път.Пък и какви такси ще плати на собствената си банка за превода и после за обратния превод на банката на Coinbase при най добрия случай - приказвате колкото да се намирате на работа.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Копуване на биткойн

Мнениеот tziko » 16 Ное 2017, 22:16

Никой не е казал, че това е изгодно, както и не е споменавано за последващи действия. :D Човека питаше дали може да си купи за сума до 1000лв, аз казах коя е най-малката, а това, че не е рентабилно да се купува за минимални суми, ако не му е ясно, по-добре да не се захваща.
tziko
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Ное 2017, 20:00

Re: Копуване на биткойн

Мнениеот svett » 20 Ное 2017, 20:57

http://www.bitcoinstuff.tech/cheapest-way-to-buy-bitcoin-in-the-uk.html

...съвсем логично да се ползва Fidor bank предвид, че Кракен приемат Fiat депозити в тяхна немска сметка, а Fidor имат и немски и UK сайт.
Оттук възможен евтин метод за купуване на крипто би бил да се изпратят пари през Paysera или Transferwise към приятел в еврозоната със собствен Кракен акаунт, който да ги обърне в крипто и да ги прати на посочен адрес. Посоченият метод е работил до Март тази година, но дали още е валиден?

Според описаното най-високите такси по пътя 2,50 паунда + комисиона превалутиране при Fidor.

Всъщност по-ефикасно би се получило с директен евров превод без превалутиране през паунд към

Account Name: Kraken, Payward Ltd.
IBAN: DE31 7002 2200 0071 7885 12

Някой ползвал ли е подобен метод?
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Re: Купуване на биткойн

Мнениеот mybabybook » 04 Дек 2017, 14:38

Някой знае ли какви са таксите в койнбейс при покупка с дебитна карта? И мога ли да си прехвърля валутата на хардуерен портфейл или трябва да я държа при тях?
mybabybook
 
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2017, 12:54

Re: Купуване на биткойн

Мнениеот svett » 04 Дек 2017, 16:08

4%

CB.JPG
CB.JPG (19.84 KiB) Прегледано 2278 пъти


https://support.coinbase.com/customer/portal/articles/2109597-buy-sell-bank-transfer-fees

Никой не те задължава да държиш при тях, най-сигурно си е в твой портфейл. Само имай предвид транзакционните такси когато решиш да местиш.
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Re: Купуване на биткойн

Мнениеот mybabybook » 04 Дек 2017, 16:29

Значи със СЕПА е най-удачно. А за таксите относно прехвърлянето към портфейл пише ли някъде на сайта им, понеже на посочената по-горе страница само е споменато, че може да има такива, но какви са не пише.
mybabybook
 
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2017, 12:54

Re: Купуване на биткойн

Мнениеот svett » 04 Дек 2017, 17:02

То със SEPA е най-удачно, но от бг не става, аз затова по-горе написах, че ще стане евтино ако ти ги завърти приятел в еврозоната.

Такси за крипто теглене при Coinbase и аз не видях, това е за ориентир от Кракен

https://support.kraken.com/hc/en-us/articles/201893608-What-are-the-withdrawal-fees-
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

Re: Купуване на биткойн

Мнениеот mybabybook » 04 Дек 2017, 17:53

Това не са проценти, нали? Поне на мен така ми изглеждат? Иначе защо не става със СЕПА от БГ? Мога да пробвам с СЕПА от чужбина евентуално, но има ли някакви верификации, или просто се прави един международен банков превод от онлайн банкирането и това е?
mybabybook
 
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2017, 12:54

Re: Купуване на биткойн

Мнениеот svett » 04 Дек 2017, 18:09

Не, не са проценти, суми в съответното крипто. Има верификации, че holder-a на банковата с/ка е същото лице което е и Coinbase account holder-a (AML - Anti Money Laundering правила)
Доколкото си спомням Coinbase искаха превод на дребна сума с цел верификация през банковата система - така както Paypal ти верифицират кредитна/дебитна карта.

Като отидеш в която да е бг банка и разбереш какви са таксите за излъчване на превод към EU, ще разбереш. Затова пак ти казвам, че това дето го мислиш става през приятел в еврозоната :mrgreen:
Виж по-горния ми пост
Последна промяна svett на 04 Дек 2017, 18:16, променена общо 1 път
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin