Направи си копачка

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Направи си копачка

Мнениеот peshoiwanow » 12 Ное 2017, 01:29

Здравейте на всички. Искам да помоля за малко информация, относно направата на копачка, как точно става и какво ми е нужно. За харча на ток няма проблеми, защото съм в чужбина и квартирата с тока и всички консумативи се поемат от агентурата в която работя. Очаквам вашите съвети и мнения.
Благодаря предварително.
peshoiwanow
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Окт 2017, 22:43

Re: Направи си копачка

Мнениеот Flasher » 12 Ное 2017, 08:21

Сглобяваш си един компютър. Ръгаш му 5/6 видео карти и действаш :)
Flasher
 
Мнения: 94
Регистриран на: 01 Апр 2016, 19:25

Re: Направи си копачка

Мнениеот kkirilov » 12 Ное 2017, 10:07

Flasher написа:Сглобяваш си един компютър. Ръгаш му 5/6 видео карти и действаш :)



Много добре казано :-)


ПП: На такъв въпрос, такъв отговор :lol:
kkirilov
 
Мнения: 87
Регистриран на: 12 Юни 2017, 16:37

Re: Направи си копачка

Мнениеот peshoiwanow » 12 Ное 2017, 16:04

Добре де но знам че не става с обикновени части видеокартите какви трябва да са процесора дъното захранването?
peshoiwanow
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Окт 2017, 22:43

Re: Направи си копачка

Мнениеот Metamorph » 12 Ное 2017, 16:28

За две,три карти на дъно ,може да сложиш каквото си искаш дъно. За по-нагоре просто си избираш дъно ,което да поддържа броя карти, който желаеш. Модели не знам - не помня.
Имам дъна отпреди повече от 10 години, най-обикновени дъна. С две карти си работят напълно нормално.
DDR 2 памет, обикновен процесор двуядрен. Захранването според консумацията.
Няма нищо извънземно. Просто обикновен компютър.
Видеокартите са точно определени:
R9 280x, R9 290,R9 290x,
RX 480, RX 580
и още някой други модели.
Единственото по-специфично е екстендърите с които се включват картите за дъното, защото не е нормално те да бъдат забучени в него (пък и не е и възможно :) )
Екстендърите си ги купуваш (usb extender за предпочитане).
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Направи си копачка

Мнениеот stylius » 12 Ное 2017, 16:39

Дъното по-добре с 6 или повече слота и да е проверено, че може да ползва всичките заедно (в Google). От моя опит най-добре се справят дъната базирани на H81 чипсета, като B250 също не е лош вариант, но има нужда от повече внимание и ръчкане.
Процесора - възможно най-слабия и евтин за избраното дъно.
Паметта - възможно най-евтиния вариант, поддържан от дъното за 4GB - или 1 плочка 4GB или 2х2GB.
Трябват ти USB рейзъри, като е препоръчително да са поне версия 006 или по-нова заради стабилност.
Захранването е сигурно най-важния компонент и най-сложен за избор. Ако не знаеш как да сметнеш консумация и не можеш да оптимизираш биосите на картите, смятай грубо по 200W на карта + 100W за дъно и процесор. Т.е. за копачка с 6 карти, захранване 1200-1300W трябва да стигне. Друг още по-важен компонент от мощността на захранването са броя PCIe изходи. Трябва да имаш достатъчно за захранване на всички карти.
Картите зависят от избора на крипто валута. За Етер (Ethash - модифициран Dagger-Hashimoto), най-ефикасни са ATI картите, особено RX 470/480, RX 570/580 и RX Vega. По-старите ATI ще горят много ток и няма да добиват добре. За ZCash (Equihash алгоритъм), най-ефикасни са NVidia картите. BitCoin не може да се копае с видео карти.

Горното не трябва да се приема за чиста монета, а за най-грубо обобщение за новаци в копането. За абсолютно всеки компонент изброен по-горе има много изключения, които всеки си разбира от опит и никой не може да ги систематизира в един отговор във форума. Отделно си трябва опит и да се отделят много часове в ръчкане и оправяне на проблем, защото такива ще има. Ако нямаш опит с хардуер и не можеш да оправяш проблеми, по-добре намери някой който да го свърши срещу заплащане. Втората най-голяма грешка (след грешния избор на захранване), е човек да си мисли, че просто ще включиш нещата и те ще работят.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Направи си копачка

Мнениеот Flasher » 12 Ное 2017, 18:42

@ peshoiwanow Не се занимавай със глупости. Избери си една борса било то kraken / bitfinex или някоя друга. Вкарай вътре едни 1000лв ( който ще ти стигнат да закупиш само 1 карта, ако тръгнеш да правиш копачка). И си купи монети който мислиш че ще се дигнат след месец, два дори три. И не си блъскай главата във стената. Ако питаш мен във момента е добра цената на БТС за покупка ;)
Flasher
 
Мнения: 94
Регистриран на: 01 Апр 2016, 19:25


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, viniamin