хардуер :)

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

хардуер :)

Мнениеот flowin » 17 Ное 2013, 16:18

привет на всички! днес не знам как попаднах на този форум, но останах много доволен от факта че има български бтк форум. адмирации.
та имам много въпроси, вярвам че ще има кой да ми отговори, но всичко с времето.
сега искам да питам едно.
от няколко месеца обменям лев за бтк, за да си купувам разни стоки от интернет. но стойността на бтк расте и една заплата няма да ми стигне за да купя и 1бтк.
преди време бях опитах да копая но явно лаптопа ми, делл 1545, не е годен за това и мининг програмата директно ми каза че, не приема този процесор за ACID mining.
дали има някой който продава или да сглоби за мен някак читав хардуер за копане?
бъдете съпръчастни, BTC: 1ABSi6TS45bVahnD1tdBNkgAvCCSULgshb
flowin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Ное 2013, 15:23

Re: хардуер :)

Мнениеот Foxtail » 17 Ное 2013, 16:34

предлагам ти да се запознаеш първо с раздел копува /продава на форума за да се ориентираш в цените и за да намалиш вероятността някой да ти вземе повече от колкото е нормално :) разгледай също ebay когато се ориентираш какво точно искаш да копаеш :)
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Re: хардуер :)

Мнениеот ZAX » 17 Ное 2013, 16:40

Ами... В БГ за сега сглобяват само тук: http://technobit.eu/index.php но аз не ти ги препоръчвам, други колеги биха ти го препоръчали. Така или иначе нямаш избор, ако ще "сглобяваш".

Отдавна вече не се копае BTC с процесори, макар че можеш да провериш за XPM, PTS и още няколко които са направени да се копаят само с това.

След процесорите копахме с видеокарти, но и те вече не се ползват за BTC, едни копаят валути с друг алгоритъм (scrypt), други разкодират телефони с тях. А трети просто си играят игричките ;)

В момента мнозинството копаят с така наречените ASIC, това е специализиран хардуер който става само и единствено за sha256 базираните монетки, каквато е и BTC. Производителите вече са твърде много и няма да мога да ги изброя без да пропусна някой. Първите са били Avalon и butterflylabs(BFL), ако не греша. Най добре справилите се до сега са KNC, но има и нови за които още не се знае дали или...

Та кажи поне какъв ти е бюджетът, за да ни ориентираш, какво да ти препоръчаме.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: хардуер :)

Мнениеот tel » 18 Ное 2013, 12:43

Здравей и добре дошъл,

Препоръчвам ти преди да закупиш нещо, го обмисли в какъв срок евентуално ще си възвърнеш инвестицията.
Друг модел е да закупиш директно монетки и да чакаш да св вдигне цената или да играеш на борсата с тях.

Успех с начинанието.
Ако съм помогнал с нещо:
Изображение 1Lo29gCsoqs6QNN1w3jenR69v1ST1ao6WH
Аватар
tel
 
Мнения: 146
Регистриран на: 05 Юни 2013, 16:09
Местоположение: Sofia

Re: хардуер :)

Мнениеот ZAX » 18 Ное 2013, 16:07

На 800 лева ли да си ги купи? :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin