Някой копае ли с Antminer L3+?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Някой копае ли с Antminer L3+?

Мнениеот kiddo69 » 19 Окт 2017, 14:10

Пускам темата тук, защото съм начинаещ. Даже все още на ниво проучване.
Та искам да задам един стегнат въпрос. Заслужава ли си инвестицията в Antminer L3+ на този етап, или съм закъснял? Калкулаторите показват един вид възвръщаемост, но не показват покачването на трудноста на копане, която само за последния месец е нараснала с около 25%, докато стойноста на LTC само с 13%. Та ако може някой с реален опит в копането с Антмайнер да сподели лични впечатления- ще съм благодарен.
kiddo69
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Окт 2017, 13:14

Re: Някой копае ли с Antminer L3+?

Мнениеот kkirilov » 19 Окт 2017, 17:42

Здравей колега,
аз бях пред същата дилема, но след като проучих нещата, стигнах до извода, че си заслужава, ако си от първите поръчали. Тоест, при първите доставки все още няма толкова машини от този вид и все още трудността не се е качила и тогава ще притежаваш мощна машина от последно поколение. Точно след 3 месеца положението няма да е такова, но ти до тогава ще си избил инвестицията (или поне по-голямата част) и след това имаш два варианта. 1 можеш да продължиш да копаеш и всичко изкарано ти е горница (след като си платиш тока :-) ). 2 можеш да продадеш машината на почти същата цена на която си я взел ( малко спекула на пазара, но такава е реалността :-) ) и реализираш директна печалба, която може да я вкараш в новия модел машина и така завърташ отново и отново. Аз поне така ги виждам нещата. Дано да съм ти бил полезен!
kkirilov
 
Мнения: 87
Регистриран на: 12 Юни 2017, 16:37

Re: Някой копае ли с Antminer L3+?

Мнениеот kiddo69 » 19 Окт 2017, 18:26

Благодаря за отговора.
При сегашното положение на нещата, ако се вярва на "COINWARZ", това нещо се избива за около 1година. Така че- закъснял съм мисля. Antminer S9 изглежда по стабилен, трудноста се покачва по- равномерно... ще го мисля, или ще чакам нещо по-добро.
Мерси.
kiddo69
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Окт 2017, 13:14


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], Hristo, ionicle, Kartoff, viniamin