От началото до края

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

От началото до края

Мнениеот Gecca33 » 09 Окт 2017, 13:42

Здравейте колеги, бих искал да създам една нова тема която може и да я има във форума за което се извинявам предварително. Като за начало ще кажа, че съм супер ама супер нов в това и искам да получа съвети от вече напредналите майнери. Буквално съм на нивото нищо не знам, чета и се интересувам колкото мога и ми става все по-интересно и се задълбочавам и затова искам да получа съвети. Аз не гоня милиони или забогатяване, но нали хаха. Да кажем искам да знам пак всичко основно за майнинга, как да сглобява някой супер евтин build, с който да изкарвам до някъде поне няква горница и такива неща, благодаря за отделеното внимание и ще се радвам ако не ме напълните с отрицателни коментари за което съм сигурен, защото българщината е такава. Лек ден!
Gecca33
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Окт 2017, 13:27

Re: От началото до края

Мнениеот greo » 09 Окт 2017, 14:56

важното е, че си супер.. но нямаше нужда да се извиняваш за първата си тема.. :roll:
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: От началото до края

Мнениеот chardak » 09 Окт 2017, 15:16

ти кажи имаш ли вече карти и какви или още не си купил :)
chardak
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Юли 2017, 20:39

Re: От началото до края

Мнениеот Zmejsky » 09 Окт 2017, 16:27

chardak написа:ти кажи имаш ли вече карти и какви или още не си купил :)

С 3 карти може да си отопляваш цяла стая , а иде зима така че няма да си на загуба при всяка ситуация , така че ако не си взел , си вземи 1-2-3 карти и ги пускай да копат , ще натрупаш опит много бързо .
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: От началото до края

Мнениеот Metamorph » 09 Окт 2017, 23:20

Най-важното: имаш ли познания по компютри?
Ако да - сядаш , четеш един ден форуми и статии и набързо вдяваш как стават нещата. Аз бях точно така. То в интернет всичко си пише. Виж ако имаш колебания дали да се захващаш въобще , тогава няколко съвета ще с ти най-от полза на първо време.
Ако пък си по-скоро ориентиран към ВиК технологиите, шивачество, градинарство или тем подобни структури, е тогава малко трудно ще ти се получат нещата. Защото преди всичко се използват компютри за копането. А както знаем (и както ми се налага често да обяснявам) компютърът не е като телевизора - да го пуснеш и да тръгне :)
Тепърва ще се наложи да учиш неща, които са били валидни преди 20 години и някои други вече съвременни . Но пък човек никога не знае коя точно занимавка ще му предизвика образование без време :)
И току виж пък покрай това придобиеш нови насоки за бъдещето си.

И след това неминуемо пък идва и психологическата гледна точка- какво ще правиш с парите, с кои пари, с колко пари, с тези сега или с тези утре... и там вече какво става с психиката... оцеляваш или умираш :) :)
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: От началото до края

Мнениеот GenaDP » 10 Окт 2017, 12:44

Gecca33 написа:искам да знам пак всичко основно за майнинга, как да сглобява някой супер евтин build, с който да изкарвам до някъде поне няква горница и такива неща, благодаря за отделеното внимание и ще се радвам ако не ме напълните с отрицателни коментари за което съм сигурен, защото българщината е такава


Поредният, дето иска да му насипят всичко наготово в копанката... и после ми говори за българщината. :lol:

Еми като искаш да знаеш - сядай си на задника и чети. Това, за което питаш, отдавна го има написано на много места. А за чичко Гугъл сигурно си чувал?
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: От началото до края

Мнениеот svetli76 » 10 Окт 2017, 16:25

Малко тактичност трябва,не с лошо.Кажи на човека нещата по нормално.Сега ще си каже "В тоя форум само гадняри" .Не че няма,то си е нормално.И аз съм чел и продължавам да чета но ако мога да помогна ,помагам.Ако не мога - не преча.
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: От началото до края

Мнениеот nork » 10 Окт 2017, 17:03

svetli76 написа:Малко тактичност трябва,не с лошо.Кажи на човека нещата по нормално.Сега ще си каже "В тоя форум само гадняри" .Не че няма,то си е нормално.И аз съм чел и продължавам да чета но ако мога да помогна ,помагам.Ако не мога - не преча.


Че е така, така е - поне повечето от нас.
Ама като поставяш по този начин нещата ще ти сипят с голямата кофа :lol:
Да зададе конкретен въпрос и ще получи конкретен отговор помагащ за решението на проблема ;) Не - " ай ся казвайте, че видиш ли съм решил да припечеля нещо".
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Re: От началото до края

Мнениеот svetli76 » 10 Окт 2017, 20:36

Ей много ни е сбъркано мисленето,нашето,българското.Е за тва сме на тоя хал.Моя курсов казваше,демокрация,ама циганска демокрация.Аз не мога да разбера кво толкова ще стане ако се раздаваме малко повече,а не -видиш ли ся тоя иска наготово да му дадем всичко.Като не му помогнеш печелиш ли нещо?Що тогава го има тоя форум,ако не да си помагаме.Всеки влиза тук за да получи инфо,да обмени инфо,да даде инфо.Един ден ще попаднете в такава ситуация и тогава ще разберете.

До пича дето иска да копае
1.Щом ше купуваш карти избираш между Nvidia и AMD в зависимост какво ще копаеш.ETH се копае добре спрямо цена/скорост/ток с AMD -RX 470,480,570,580 като има с 4GB и 8GB памет.8GB памет е с по висока честота и съответно копае повече.Но за ZEC и повечето не-ETH коини няма значение паметта.На Nvidia стават GTX1060 3GB/6GB,GTX 1070(скъпа,но най добра спрямо цена/скорост/ток ,GTX 1080(най скъпа) като разлика има и в цената и в скоростта отново.Аз ти препоръчвам ако можеш да намериш Powercolor RX 470 4GB с elpida памет(обикновено те са с elpida памет) или 1070-страхотна карта,но скъпичка(за ZEC)
2.Отиваш на whattomine.com и си избираш карта,брой карти,и виждаш добива.Добре е да сравниш между АМД и Нвидиа.Тогава си избираш коя карта купуваш.В olx има готови ригове
3.Сглобяване и настройване- най-неприятната част.Трябва ти дъно с 6 PCI-E слота(Asrock h81 pro btc),CPU,RAM,HDD,захранване,HDMI to VGA(за AMD картите),екстендери,стойка,вентилатори.Ако не можеш аз ще ти ги сглобя.Най-сложното нещо за новак е модването на биосите(за AMD).Повечето като стигнат до тук се отказват.
4.След като сглобиш избираш pool в който да копаеш
за ETH - ethermine.org , nanopool.org, coinotron.com и т.н
за ZEC - https://zcash.flypool.org/ , https://zec.nanopool.org/ , https://zec.suprnova.cc/ и т.н
5.Гледаш всеки ден в whattomine.com за профита,коя валута е с най добър дохот за твоите карти.Така след месец ще се ориентираш какво да копаеш.Борсите които препоръчвам са kraken.com и poloniex.com.Правиш си в kraken account,отваряш сметка в първа инвестиционна еврова или доларова,добавяш си я в kraken и продаваш.Ако копаеш нещо което не се търгува там отиваш в poloniex,продаваш го там.
Има още сто неща но както казват в един велик филм-С малки стъпки
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: От началото до края

Мнениеот GenaDP » 10 Окт 2017, 21:34

svetli76 написа:Аз не мога да разбера кво толкова ще стане ако се раздаваме малко повече,а не -видиш ли ся тоя иска наготово да му дадем всичко.Като не му помогнеш печелиш ли нещо?


Това, че не можеш да ги разбереш тези неща, не е повод за гордост... Раздавай си се там, и бъди щастлив. :mrgreen:
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, qbadabaduuu, Sando_83, viniamin