Въпроси за dual mining

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот johnkill » 21 Юли 2017, 13:34

nork написа:Ще си поиграя довечера да видя какво ще се случи и кое к ак ще се държи :)
Ясно ми е, че с 3 карти нищо не се вади, но поне има минимална възвращаемост. Пък е достатъчно за да видиш кое как се случва, че с една карта е кауза пердута.
В интерес на истината от всичкото четене очаквах повече проблеми с машината.....
Дано да продължава така xD


е не е много за оплакване 3 карти правят 80 МХ + дуал някъде 180-200$ на месец според днешната прогноза.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот nork » 21 Юли 2017, 13:52

Така е, за това започвам с три. По нататък ако ми допадне какво и к ак се случва ще го довърша с още 3 карти рига. От това зависи дали ще вземам и още ригове, но това е далеч. Че само с четене не става - трябва да се пипне/види какво се случва и к ак ви са проблемите
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот laik2 » 21 Юли 2017, 16:08

stylius написа:То май единствения dual miner е Claymore. Позволява да се копаят Ethereum + Decret, Ethereum + SiaCoin, Ethereum + още някакви други. Едното задължително е Ethereum и там няма падане на производителността на втората валута.

Другия вариант както каза колегата @johnkill е Nicehash, но там накрая всичко отива в Bitcoin и реално нямаш Ethereum изкопан накрая. Якото е, че ти трябва само Bitcoin wallet, защото то решава кой хеш се търси най-много и смята него, но обръща и ти плаща само в Bitcoin.

Майнера на найсхаш(excavator) се поддържа от suprnova.cc, опитаха се да лансират Stratum версията си, но нито един пуул освен супрнова не им обърна внимание, така че може да се копа дуал както в найсхаш, така и в suprnova с excavator( http://github.com/nicehash/excavator )
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот Flasher » 21 Юли 2017, 19:49

nork написа:Ще си поиграя довечера да видя какво ще се случи и кое к ак ще се държи :)
Ясно ми е, че с 3 карти нищо не се вади, но поне има минимална възвращаемост. Пък е достатъчно за да видиш кое как се случва, че с една карта е кауза пердута.
В интерес на истината от всичкото четене очаквах повече проблеми с машината.....
Дано да продължава така xD

Аз за момента карам само със една GTX 1060 6GB. Не мога да се оплача ;) Изкарва тока и +. Само да се надяваме да скочат цените че трудността всеки ден скача а цената пада... За дуал бях я пуснал на ETC + SIA температурите отидаха 75 градуса. Консумацията не съм я гледал. Но няма смисал според мен да я мъча със тия температури.
Flasher
 
Мнения: 94
Регистриран на: 01 Апр 2016, 19:25

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот bisser66 » 22 Юли 2017, 19:04

Здравей,

аз в момента копая Еthereum и Siacoin с "Claymore v9.6". И двете валути имат адреси в Poloniex, така че всичко отива на едно място.
Втората валута всяка карта дава около 8.5-9 долара на месец, което поема някаква част от тока :)
bisser66
 
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Май 2017, 07:55

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот marincho » 22 Юли 2017, 20:34

Декрета плаща поне 75% от сметката за тока.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Предишна

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Sando_83, Spenchoni, viniamin