Въпроси за dual mining

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Въпроси за dual mining

Мнениеот nork » 20 Юли 2017, 22:50

Здравейте,
Предполагам, че повечето от вас ще подминат с досада въпросите на поредният новобранец :D , но........

Колкото и да рових тук не открих отговор дали се прави отделен портфейл и къде за втората валута която се копае - Decred, Pascal и т.н. Сигурно има и други, но не съм стигнал до тях.
Коя да е валутата? Картите са 3, rx570 4gb
Кой майнер ползвате - 7,4 или 9,5 - нещо не мога да разбера каква е разликата между тях :roll: или при мен няма голямо значение?

И преди да сте ме погнали да ме храните, че съм поредният решил, че ще "забогатее" набързо - Не съм! Отдавна го обмислям, но нещо не уцелих момента за започване :mrgreen: Ясно ми е, че в най добрият случай инвестираните средства ще се възвърнат след година и повече, а какво ще се случи до тогава никой не знае.
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот stylius » 20 Юли 2017, 23:32

За всяка валута трябва отделен wallet. Нещо повече, всяка валута си има собствени формати, та не можеш просто да направиш 2-ри Ethereum wallet и да ръгаш други стотинки в него. Аз лично ползвам Exodus.io, щото поддържа няколко валути и интерфейса е удобен. Така в 1 софтуер имам wallet за Ethereum, 2-ри wallet за Bitcoin, 3-ти wallet за Decret и т.н. Другия вариант е да проучиш втората валута сам, в официалния сайт трябва да имат препоръки за wallet.

За това коя да е валутата, зависи изцяло от теб, колко време ти се отделя за изследване на wallet софтуер, колко е доходоносна и т.н. Като цяло в момента с 1 риг, който докарва 100MH/s за Ethereum, ако го пусна на дуал с Decret вдига много консумацията на ток и температурата, в същото време копа само по 3-4 евро на седмица. Т.е. 1лв на ден, та не е много доходоносно. Така аз се отказах от други "втори" валути и оставих да се копа само етер. По-ниски температури, по-дълъг живот на картите и по-ниска консумация на ток.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот eduarrd » 21 Юли 2017, 10:20

Аз лично ти препоръчвам за малките обеми, които ще докарваш с тези 3 карти да не се занимаваш с локален портфейл, а да си генерираш такива в някоя борса за съответната валута например в Kraken и Poloniex. Много по-лесно, бързо и чисто е.
Аватар
eduarrd
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Ное 2016, 13:35
Местоположение: София

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот nork » 21 Юли 2017, 10:29

Благодаря, точно това ми трябваше - леко насочване, а аз да си ровя по нататък :D
С температурите за сега нямам проблем - държат си на 50 градуса и са стабилни картите. За консумацията ще преценявам на момента.

Сега ако някой сподели и за майнера кой ползвате и защо ще е супер.

Ами имам си портфейл в Кракен за етера, но за Декрет не намерих там от къде да си направя адрес.
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот eduarrd » 21 Юли 2017, 10:33

Ползвай си кракена за големите монети, а всички други малки монетки ги търси в Poloniex.
Аватар
eduarrd
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Ное 2016, 13:35
Местоположение: София

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот greo » 21 Юли 2017, 12:26

аз ползвам Полониекс и Битрекс
имаме също предвид, че някъде има мин. депозит и ако е < ти показва сумата, чак като се натрупа..
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот johnkill » 21 Юли 2017, 12:39

Може да си копаеш в Найсхеш и двете, а директно ти ги пращат в Биткойни на който адрес искаш. :) локален на компа или в борса.
С тея 3 карти не вярвам кой знае колко да се изкопае за да ти изпратят койните навреме поради ограничения при пращане от минимум един койн на трансфер.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот stylius » 21 Юли 2017, 12:55

То май единствения dual miner е Claymore. Позволява да се копаят Ethereum + Decret, Ethereum + SiaCoin, Ethereum + още някакви други. Едното задължително е Ethereum и там няма падане на производителността на втората валута.

Другия вариант както каза колегата @johnkill е Nicehash, но там накрая всичко отива в Bitcoin и реално нямаш Ethereum изкопан накрая. Якото е, че ти трябва само Bitcoin wallet, защото то решава кой хеш се търси най-много и смята него, но обръща и ти плаща само в Bitcoin.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот johnkill » 21 Юли 2017, 13:29

В Найсхеш аз не копая с майнера им. Копая си с Клеймора но просто ползвам басейните им за да ми праща всичко директно в биткойни да не се занимавам всеки ден с борси и да треперя коя кога ще фалира.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Въпроси за dual mining

Мнениеот nork » 21 Юли 2017, 13:31

Ще си поиграя довечера да видя какво ще се случи и кое к ак ще се държи :)
Ясно ми е, че с 3 карти нищо не се вади, но поне има минимална възвращаемост. Пък е достатъчно за да видиш кое как се случва, че с една карта е кауза пердута.
В интерес на истината от всичкото четене очаквах повече проблеми с машината.....
Дано да продължава така xD
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, shulio, Spenchoni