Запитване за конфигурация

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Запитване за конфигурация

Мнениеот mitk0_ivanov » 11 Юли 2017, 16:32

Здравейте.
Имам възможноста да инвестирам около 5 хилки и сериозно съм се надъхал да ги налея за миньори. Разбрах, че най-добрата инвестиция (поне за момента) е да копаш Етериум тъй като няма как да копаш биткойн. Идеята ми е да направя около 3 копача с по 2 видео карти като МНОГО БИХ ИСКАЛ да им сложа ASUS RX 480 8GB (отворен съм за алтернативни видео карти които биха ми свършили същата работа). Трябва ми помощ с дъното тъй като не разбрах нищо от форумите които изчетах. Също така приемам всякъкви предложения и съвети, които ако са достатъчно добри ще взема под внимание със сигурност!

Благодаря предварително за помоща.
mitk0_ivanov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Юли 2017, 16:19

Re: Запитване за конфигурация

Мнениеот Nissmo » 11 Юли 2017, 16:59

В момента карти няма или ще чакаш бая докато излязат. Друго на едно дъно спокойно ще си накачиш 6 карти, няма смисъл от 3 дъна, 3 проца, 3 харда, 3 рам, 3 PSU. Друго в момента на Етериум трудноста се покачва добива пада, цената и тя е доста ниска и не много рентабилно.
Nissmo
 
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Юни 2017, 19:58

Re: Запитване за конфигурация

Мнениеот mitk0_ivanov » 11 Юли 2017, 17:31

Карти има бе. По 6стотака са и ако наистина е така както казваш да не давам пари за 3 дъна не виждам защо да не взема копачи. То виртуални валути винаги ще има :) Пък и съм малко скептично настроен към отговорите в този форум защото познавам човек който има копачи и ми говори някви много кофти работи като да не се занимавам нямало смисъл и т.н., а в същия момент той има 2 копача и си прави 3ти. Така че просто бих желал да чуя мнението ви за конфигурацията а това дали аз ще си дам паричките на вятъра или ще дръпна напреде си зависи от мен. Благодаря предварително и мерси за инфото. Наистина не бях се замислял че мога да ги сложа на едно дъно 6те.
mitk0_ivanov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Юли 2017, 16:19

Re: Запитване за конфигурация

Мнениеот nork » 11 Юли 2017, 18:03

mitk0_ivanov написа:Карти има бе. По 6стотака са ................


Извинявай, но къде ги намери по 600лв?
От месец и половина чакам за 3 карти на някаква поносима цена, а не на 750-900лв
Аз също съм новобранец и се надявам скоро да сглобя първият си риг, та да видя най после за какво точно става дума.
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Re: Запитване за конфигурация

Мнениеот Authentic » 11 Юли 2017, 18:47

Моментът е възможно най-неподходящия за започване.
Authentic
 
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Май 2017, 20:18

Re: Запитване за конфигурация

Мнениеот Nissmo » 11 Юли 2017, 23:14

Момента наистина е кофти за започване да копаш, поради причини които най-вероятно няма да разбереш понеже си мислиш че те разубеждаваме да не почваш, за да има повече за нас( като повярвай, това въобще не е така) и пак ще кажа трудно ще намериш карти. Също така ще кажа и на теб това което казвам и на повечето хора които дочули че имало много пари в копането и се юрнаха да копат, повечето от миньорите сме хардуерни манияци с повечко опит, аз съм програмист и копането го възприемам повече като хоби. Ще ти кажа и въпросите които питам такива хора и ако отговорят с да, тогава може би да се захващат: Можеш ли да флашваш BIOS на карта/дъно? Да инсталираш и конфигурираш Linux? Имаш ли понятие от честоти на ядро, памет и волтажи на видеокарта? Сглобявал ли си някога сам изцяло компютърна конфигурация? Имаш ли понятие от валутни борси, как ще обърнеш изкопаното в кеш или стока? Какво е блокчейн? и има и други xD

Ако можеш да отговориш с ДА, на тези въпроси тогава предните биха били безсмислени, ако е НЕ тогава седни прочети и чак тогава се юрвай да копаш големите пари.

Edit: https://www.kaldata.com/%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B4%D1%83%D0%B5%D1%80/%D0%BB%D1%83%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE-ethereum-%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5-%D0%B4%D0%BE-%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B3-%D0%BD%D0%B0-253189.html
Nissmo
 
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Юни 2017, 19:58

Re: Запитване за конфигурация

Мнениеот greo » 12 Юли 2017, 09:27

браво, колеги.. наистина кофти момент сте улучили :whistle:
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Запитване за конфигурация

Мнениеот nork » 12 Юли 2017, 09:41

greo написа:браво, колеги.. наистина кофти момент сте улучили :whistle:


Ами кофти е..... :(
Който се чуди и мае половин година, ще е кофти....... Това не пречи да сътворя магарията която съм решил :dance: :lol:
При мен всяко нещо трябва да стане с клизма и си го знам, но в крайна сметка не го правя за ден, два.....
Ако някой може да помага с картите ще съм благодарен!

Nissmo - Повечето отговори на въпросите са ДА! Не ми се е налагало да флашвам БИОС, но едва ли е по различно от флашване на телефон/ таблет и т.н.....Четеш гледаш пробваш докато стане - Като се омажеш няколко пъти ще стане.
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Re: Запитване за конфигурация

Мнениеот johnkill » 12 Юли 2017, 09:49

nork написа:Nissmo - Повечето отговори на въпросите са ДА! Не ми се е налагало да флашвам БИОС, но едва ли е по различно от флашване на телефон/ таблет и т.н.....Четеш гледаш пробваш докато стане - Като се омажеш няколко пъти ще стане.

Дали? :) Ако картите ти са с един биос като моите не е точно така. Нямаш ли човек, който може да презаписва биоси ... ги хвърляш ... или продаваш за без пари за части. Но все пак никой не се е родил научен и това ще видиш как става.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Запитване за конфигурация

Мнениеот Nissmo » 12 Юли 2017, 10:18

Тогава има смисъл да се захванеш поне от гледна точка на приятния гъдел да намериш границите на производителност на машината и да си ручкаш платчици и кабелчета. Голямо удоволствие ми достави да си измисля и направя сам стойката на рига, от един стари стелажи за магазин :lol: После дългото чакане и търсене и ровене да си намеря картии и така доста е забавно. А и не една карта и дъно съм омазвал през годините докато се науча кое да пипам и кое не xD . Странно ми е хората които чули че има пари в туй нещо копането не седнали да прочетат какъв е принципа на копане, различните крипто валути, блокчейн...... купили някакви карти и търсят да платят на някой да им го сглоби и настрои рига, интересно ми е като забие някой път машината или се омаже драйвер какво ще правят :lol: пък ако изкопат нещо как ще го обърнат в пари не ми се мисли.
Nissmo
 
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Юни 2017, 19:58

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ionicle, Spenchoni, viniamin