Начинаещ и Antminer L3+

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Начинаещ и Antminer L3+

Мнениеот KUM4o » 27 Юни 2017, 08:42

Здравейте от няколко дни чета форума и ентусиазма нахлу в мен като буря. Интересни са били тези монетки и добива им така да го наречем. От прочетеното до тук за биткойн изобщо не си и мисля там е трудно, защото трябват яки машина за много кеш. Вниманието ми е насочено към LTC и етер и разглеждайки хардуерите ми хареса Antminer L3+. Инвестицията е около 3500 със захранването и по различните калкулатори му дават около 1000 долара месечно доходност. Аз не се блазня за толкоз дори и 400лв да ми влизат в джоба съм достатъчно доволен. Въпросите са ми дали тази копачка наистина ще оправдае средствата? Приятелче с видео карти копаещ етер ми сподели, че месечно взима около 600-1000лв като мощността му е около 100-120MH/s. На антмайнера му дават 504, което ме навежда на мисъл, че поне няма да е по-зле от видео картите. Ако някой има желание да сподели и да помогне със съвет му благодаря предварително.
KUM4o
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Юни 2017, 01:02

Re: Начинаещ и Antminer L3+

Мнениеот stylius » 27 Юни 2017, 10:00

За LTC не мога да говоря, нямам опит, но предвид цената, едва ли с един Antminer ще можеш да вземаш толкова пари на месец от LTC. Може някой друг колега с опит с ASIC-и и LTC да каже повече.

Колкото до Етер, все още няма ASIC, който да му поддържа хеш алгоритъма и за това може да се копае само с видео карти. С Antminer не става. Там ще ти трябва доста по-голяма инвестиция, за да можеш да си докарваш такъв месечен доход, а карти в наличност в момента няма.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Начинаещ и Antminer L3+

Мнениеот KUM4o » 27 Юни 2017, 10:46

А инвестицията в карти и риг каква е за етер? Има ли алтернативни карти справящи се добре на тези, които в момента ги няма на пазара?
KUM4o
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Юни 2017, 01:02

Re: Начинаещ и Antminer L3+

Мнениеот stylius » 27 Юни 2017, 11:04

Грубо инвестицията за риг е 3500-4000лв, ако си направиш сам проучването и си купиш частите. На места се продават готови риг-ове, но са 5000+лв.

Алтернативата е да се ползват по-слаби и по-евтини карти. Примерно 2 RX 560 са точно на половина на производителност и на цена сравнено с 1 RX 570. Проблема при тоя вариант, че че всяка карта ползва PCIe слот на дъното и дъна с 6 и повече PCIe слота се намират много трудно. Та за да вържеш повече карти (за същата производителност трябват 2 пъти повече), трябват 2 компютъра или 1 компютър с "1 pcie -> 3 pcie" райзер-и, които също не са евтини.

Друг вариант е да си поръчаш от Амазон и да чакаш близо месец за доставката на картите.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Начинаещ и Antminer L3+

Мнениеот KUM4o » 27 Юни 2017, 11:41

Гледам добри отзиви за gtx1070 дали е оферта да започна с две такива карти като постепенно добавям още?
KUM4o
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Юни 2017, 01:02

Re: Начинаещ и Antminer L3+

Мнениеот olele » 27 Юни 2017, 11:44

да
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

Re: Начинаещ и Antminer L3+

Мнениеот litecoin » 17 Юли 2017, 22:29

Е и аз да напиша първия си коментар :-)
До колкото разбирам има все още хора който искат да копаят LTC с видеокарти.
Че някой може да си позволи средствата и времето за пробване няма лошо, все пак тези карти винаги може да ги ползва да копае и други монети.
Няма да се правя на професор да давам съвети и прочие.
Всеки който мисли да копае LTC трябва първо преди да е купил някоя глупост да прочете това тук:

https://www.litecoinpool.org/beginners-guide

Това е официалния басейн и всичко е точно и ясно.
Аз съм твърдо убеден в стабилноста на LTC, Чарли Лии се труди яко да държи монетката конкурентна.
I love all hard forks to Bitkoin BTC take it for free BCH , BTG , B2X , SBTC , Bitkoin Platinum , Bitkoin Uranium , Bitkoin Cash Plus , Bitkoin Silver and all others.
Аватар
litecoin
 
Мнения: 22
Регистриран на: 17 Юли 2017, 18:18
Местоположение: Izola - Slovenia


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, shulio, UserX1XO, viniamin