Помощ с хардуер

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Помощ с хардуер

Мнениеот eti_i » 26 Юни 2017, 16:32

Здравейте, от скоро чета относно добива на виртуална валута. Бих искала ако някой има желание да ми даде малко съвети относно окомплектоването на хардуера,за максимална съвместимост и добра работа. Коя според вас е най новата и най добра видео карта, това което чета е че е AMD Radeon RX 580. Извинявам се ако има такава тема, но незнам до колко ще е актуална,заради скоростта на усложнение на алгоритъма, а и в същото време в момента малко съм се объркала, затова търся малко съдействие от вас. Благодаря за отделеното време :D
eti_i
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Юни 2017, 16:16

Re: Помощ с хардуер

Мнениеот stylius » 26 Юни 2017, 18:18

Здравей,

Radeon RX 580 има най-добрия баланс между капацитет на копаене, енергийна ефективност и цена на картата. На същото ниво е и Radeon RX 480, реално е същия чип. Близо до тях са Radeon RX 570 и Radeon RX 470, които са леко по-слаби в добива, но и с малко по-ниска цена.

Друг вариант е 2бр. RX 560 биха стрували колкото 1 RX 570 и биха копали пак толкова. Проблема на този подход е, че се хабят 2 PCIe слота на дъното, вместо 1. За повече карти ще трябват повече дъна.

Картите на nVidia не са добра идея, заради цената на самия хардуер. Примерно nVidia 1070 би копала почти толкова, колкото RX 580, но за доста повече пари.

В момента има адски голям недостиг на хардуер, а където го има наличен е с мега надути цени и с голямо чакане за доставка (повече от месец). За това ситуацията е, че всеки копае с каквото може и малко хора търсят ефективността.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Помощ с хардуер

Мнениеот eti_i » 28 Юни 2017, 10:23

Благодаря ви за отговора и полезната информация. Казахте че видеокартите са с много надута цена,поради липса на карти, каква е нормалната цена за една такава карта AMD и очаква ли се скоро да се разреши проблема( ако не се лъжа четох някъде че правят подобрения )
eti_i
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Юни 2017, 16:16

Re: Помощ с хардуер

Мнениеот stylius » 28 Юни 2017, 14:43

За RX 580 нормална цена е 500-600лв, в зависимост от производителя, размера на паметтта, вносителя и т.н. В момента в Ebay.de има за по 230-300 евро, но с 1 месец чакане.

За кога ще се реши проблема - никой не може да прогнозира. Най-вероятно е когато падне цената на етера и хората спрат да купуват карти за копане и почнат да продават старите. Дето се вика, дано да не става скоро. :D

Скоро ATI ще пуснат ново поколение карти с кодово име VEGA, но аз се съмнявам това да оправи наличностите, по-скоро и тяхното намиране ще е трудно.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Помощ с хардуер

Мнениеот eti_i » 28 Юни 2017, 16:16

Ооооо никакъв спад, само покачване.

Искаше ми се от бг да закупя нещата заради гаранцията, иначе в много чужди сайтове има.

Относно останалия хардуер, какво мислите за дъно ASRock H81 Pro(но май и с неговото намиране е проблем) и процесор не съм се ориентирала още защото чета че не играе особенно важна роля и можело да се сложи най евтиния вариант, като цяло май ми привлече погледа Intel Celeron G1840(има го и е евтин, но не съм убедена че ще издържи). Рам 4гб. или 6гб би трябвало да е ок. и твърд диск около 100гб. Ако е в компютърна кутия с най мощният вентилатор, ако е на стойка без вентилатор.
eti_i
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Юни 2017, 16:16

Re: Помощ с хардуер

Мнениеот eti_i » 28 Юни 2017, 16:27

Забравих да спомена дъно BIOSTAR TB250-BTC, към което не съм подбрала процесор за момента
eti_i
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Юни 2017, 16:16

Re: Помощ с хардуер

Мнениеот stylius » 28 Юни 2017, 16:33

eti_i написа:Забравих да спомена дъно BIOSTAR TB250-BTC, към което не съм подбрала процесор за момента


Ако намериш такова дъно, вземай, 6 PCIe слота си е най-добрия вариант за копачки. Точно Celeron-ите са най-добре. Копането не става с процесор, той ти трябва просто да инсталираш OS-а. Скоро и аз си взех точно 1840, като най-евтино го намерих в България, да не повярваш. :)
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Помощ с хардуер

Мнениеот eti_i » 29 Юни 2017, 23:32

Много ти благодаря за всички съвети, ще пробвам да окомплектовам една копачка и да видим какво ще стане.
eti_i
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Юни 2017, 16:16

Re: Помощ с хардуер

Мнениеот eti_i » 01 Юли 2017, 15:50

Здравей отново, от цялото ровене за видео карти, установих че незнам и немога да разбера с кое точно копае видео картата, с битовете или с херците? Дали ще можеш да ми обясниш функцията на параметрите на видео картите.
eti_i
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Юни 2017, 16:16

Re: Помощ с хардуер

Мнениеот danisapfirov » 01 Юли 2017, 15:59

Ако имаш картите само се ориентирай към някои пул.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, linbgman, shulio, teomihsav, UserX1XO