Примерна конфигурация - 6х rx580

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Примерна конфигурация - 6х rx580

Мнениеот crpman » 18 Юни 2017, 17:39

Здравейте пичове. Препоръчаха ми този форум като място, където мога да намеря така по професионална помощ.
Спрямо някои калкулатори гледах, че с такава машина може да се копат около 3 етириума на месец което прави към 1000$ според вас това постижимо ли е и има ли голямо значение в кой басейн ще копам?
Разбира се след време може копането на етириум да не е оферта особенно ако минат на proof of stake както четох, но това не означава, че нема да може да се копат други валути?

Ще бъда благодарен на всякаква информация от ваша страна.
crpman
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Юни 2017, 15:19

Re: Примерна конфигурация - 6х rx580

Мнениеот kemanow » 19 Юни 2017, 03:45

Здравей, точно поради тези изчисления ( 6 карти да правят 3 етера , или 2 карти 1 етер ) с мой приятел решихме да пробваме. Проблема в момента е че няма такива карти. Поръчахме и сглобихме целия комп. и сега си чакаме 2те GPU-та, а докато чакаме ще пробваме да инсталираме операционна систем ( Линукс Убунту) понеже сме студенти в Германия и не ни се плащат 100 евро за windows 10, а и се допитахме и като цяло хора ползващи операционната система са доволни. Нашата машина е следната :
1. Дънна платка "AsRock b250m Pro 4"
2. CPU "Intel Pentium G4400 3.3Ghz'"
3. SSD Intenso 128gb (2.5'')
4. DD4 RAM Intenso 4gb
5. Захранване "Thermaltake Cologne" 730W
6. и две видео карти rx580, само че не сме избрали още производител (или MSI или Sapphire - 4gb)
Това дъно поддържа 4 видео карти, само че с това захранване къде сме го купили ще могат да се захранят само две видео карти...
А ти избрал ли си кавки точно искаш да са ти компонентите ? След като стартираме с копаенето ще напиша точно кое как сме направили със софтуерната част.
kemanow
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Юни 2017, 00:48

Конфигурация за mining.

Мнениеот j0p3t0 » 19 Юни 2017, 13:54

Здравейте,
Първо да кажа, че съм доста нов в сферата на копаенето (все още не копая дори). Насочил съм се към Ether mining и имам няколко въпроса:
1. От къде си поръчвате компоненти за да сглобите компютър за копаене?
2. Как да разбера за даден бюджет коя е най - оптималната конфигурация
3. При настоящите цени/движения на Ether каква печалба (приблизително) може да се очаква на месец при конфигурация струваща 5000лв ?
Всякакви други насоки и препоръки за добре дошли.
Благодаря предварително!
поздрави
j0p3t0
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Юни 2017, 12:13

Re: Конфигурация за mining.

Мнениеот stylius » 19 Юни 2017, 14:55

j0p3t0 написа:Здравейте,
1. От къде си поръчвате компоненти за да сглобите компютър за копаене?
2. Как да разбера за даден бюджет коя е най - оптималната конфигурация
3. При настоящите цени/движения на Ether каква печалба (приблизително) може да се очаква на месец при конфигурация струваща 5000лв ?


1. От където има. Проблема е, че видео карти няма никъде в Европа, та винаги е с изчакване. Българските магазини получават бройки от време на време, но са адски надценени и се изкупуват бързо. Също така рекетират да си купуваш дъно, рам и процесор също от тях, така че не е особено изгодно. В момента в Amazon.de има няколко карти които са с доставка 3-4-5 седмици, това на мен ми се струва най-добър вариант, понеже са си на добри цени.
2. Няма такова нещо, като оптимална конфигурация. В момента сглобяваш каквото има. Оглеждай се по магазините за дънни платки с по 5 или 6 PCIe слота. Ако има с повече - по-добре, но там цените скачат много.
3. За тази цена са много надценени компонентите или тоя който я е сглобявай си е сложил голяма комисионна. Ако сам сглобяваш, спокойно можеш да минеш с до 400-500лв за компоненти без картите и без захранванията. Сложи още 300-400 за захранване, другото са карти според броя PCIe слотове на дъното и екстендери (20-тина лв на бр.). При мен с внимателно планиране риг с 6 карти ми излезе около 3500, но цените варират, така че до към 4000лв ако си го сглобиш сам ще е добре.

До тук с цената. Колко излиза печалбата? Зависи. Всяка карта има капацитет на копаене. За етер това е MH/s (мегахешове в секуда). Умножаваш капацитета на картите по бройката и получаваш крайния капацитет. Примерно 6бр RX 580 с флашнат биос правят средно по 30MH/s или общо 180MH/s за целия риг. След това смяташ тока и цената на етера. Ето един калкулатор за груби сметки:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/15HZUw7byRggJj-8luE0ilq7luMHqzqdzYYbVoiH8TsU/edit?usp=sharing
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Примерна конфигурация - 6х rx580

Мнениеот crpman » 20 Юни 2017, 12:31

Здравейте пичове, намерих на 1 място rx580 и rx570 карти като ми казаха, че до няколко дни трябва да имат наличности, но свършвали прекалено бързо и сигурно днес-утре ще решиме с моя човек дали ще взимаме(дали ще пробваме да вземем) или ще почакаме още малко.

По принцип мога да ви пусна линк от къде съм ги намерил, но не съм сигурен дали няма да се изтълкува като спам затова ако искате ми пишете на ЛС да ви пратя линка към сайта...да сме сигурни, че няма да нарушим правилата на форума! :)
crpman
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Юни 2017, 15:19

Re: Примерна конфигурация - 6х rx580

Мнениеот marincho » 20 Юни 2017, 19:29

Ти май заради този линк се регистрира. :lol:
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Примерна конфигурация - 6х rx580

Мнениеот Stuxnet » 22 Юни 2017, 19:09

kemanow написа:...в Германия и не ни се плащат 100 евро за windows 10.


Windows-a задължително ли трябва да е лицензиран или може "от другия" модел?
Stuxnet
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Юни 2017, 14:59

Re: Примерна конфигурация - 6х rx580

Мнениеот johnkill » 22 Юни 2017, 19:22

Stuxnet написа:
kemanow написа:...в Германия и не ни се плащат 100 евро за windows 10.


Windows-a задължително ли трябва да е лицензиран или може "от другия" модел?


всякакви може
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Примерна конфигурация - 6х rx580

Мнениеот kodinov » 03 Юли 2017, 20:05

днес си поръчах 18 видеокарти:
18 x PowerColor Radeon RX 580 Red Devil 8GB GDDR5 directx 12 Eth mining Gpu

Първо търсих в БГ сайтове, но нищо. Горното поръчах от Малайзия и очаквам доставката до седмица. Едната карта струва $160, минимална поръчка 10 бройки. Ако някой има интерес от този модел видеокарта, има и други модели при този търговец, моля да пише на лично съобщение.

Аз също имам нужда от помощ при сглобяването и софтуера, така че бих бил благодарен за всякаква помощ. Ако някой компетентен се интересува, може и има възмижност за задачата, да ми пише на лично. Естествено за услугата ще се заплати, под заплати имам вредвид хубав хонорар от рода на около 1000 лв.

С уважение
Иван Кодинов
[email protected]
kodinov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Юли 2017, 18:29

Re: Примерна конфигурация - 6х rx580

Мнениеот marincho » 03 Юли 2017, 20:29

Почти се вързахме. :hand:
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], gorgar, ionicle, Sando_83, Spenchoni, viniamin