Bitcoin team funding ? Разяснение

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Bitcoin team funding ? Разяснение

Мнениеот nikolovv » 24 Май 2017, 00:44

Изгледах няколко клипа и наистина се запалих по дигиталната валута , ако някой може да разясни дали това е напълно реално и дали съществуват алтернативни такива начини да изкарваш пари на "автопилот"? Благодаря :) :btc: :btc: :btc:
nikolovv
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Май 2017, 00:41

Re: Bitcoin team funding ? Разяснение

Мнениеот 2GOOD » 24 Май 2017, 01:18

nikolovv написа:Изгледах няколко клипа и наистина се запалих по дигиталната валута , ако някой може да разясни дали това е напълно реално и дали съществуват алтернативни такива начини да изкарваш пари на "автопилот"? Благодаря :) :btc: :btc: :btc:


Ако говориш за Биткойн Майнинг - да реално е .. на теория настройваш една машина и тя носи пари, на практика е малко по-сложно ;)

В момента най-доходоносно е да се копаят алтернативни криптовалути като етериум, зет кеш и други - те се копаят с ригове с видео карти.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Bitcoin team funding ? Разяснение

Мнениеот nikolovv » 24 Май 2017, 09:37

Не не , виж в youtube какво излиза за bitcoin team funding , ясно ми е mininga какво е :)
nikolovv
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Май 2017, 00:41

Re: Bitcoin team funding ? Разяснение

Мнениеот dob » 24 Май 2017, 10:00

Николов,

то хич не си е автопилот, а си е начинание като всяко друго - трябват си основните неща - знания, умениия, инвестиция, време, поддръжка, управление, помещение, ток та даже и бизнес-план, Иначе е хубаво, ако ти е интересно.

По принцип, това не са пари от въздуха. Идеята е криптирани поредички да станат платежно средство и хората да започнат да си пазаруват с него. По този начин се отнемат функциите на централни банкери, национални резерви и системи за разплащания, а хората сами си обменят от компютър на компютър парите. Тогава стойността на парите наистина се определя от пазара, а не от решението на някакви костюмари какъв да бъде лихвения процент или колко пари в оборот да пуснат - напечатат.

Като казах напечатат, работата по печатане /съхранение и транспорт/ на парите струва също пари - за лева мисля, че е около 2-3 стотинки, ако не и 6-7. Та миньорите в крипто света печелят от създаването на криптовалутата - т.е. те са нещо като монетен двор. Само, че те са много и всеки с един комп и една видеокарта може да бъде печатар. Основателят така го е измислил, обаче, че количеството се саморегулира и колкото са повече печатарите, толков ае по-голяма трудността на печатане /понятие което ще научиш защото е и технологично/. тъй, че спокойно, няма да станеш милионер за една нощ.

Но стойността идва от това, колко неща в света се купуват/продават с тях и какви са очакванията за бъдещето. През 2010 едно бтц е било стотинки, сега е хиляди левове. Т.е ., ако нещо попречи тези пари да са в оборот или само се зададе опасност за тях - те веднага могат да станат пак стотинки.

Като казах костюмари най-голямата опсаност идва от тях - те се съпротивляват всячески - обясняват, че тези пари са непроследими и ги използват престъпници, други пък се мъчат да сложат ръка и на тях, като ги централизират и напъхат в мазетата при валутите, златото и др. и пак да управляват 'лихвата' и количеството в оборот.

Айде дерзай и успех!
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: Bitcoin team funding ? Разяснение

Мнениеот dob » 24 Май 2017, 10:05

ох боже, що се хванах да обяснявам, това си е едно просто предложение за участие в хедж фонд, който е уж и за дарение за каузи, като заиграват с биткойна, като нещо извънземно и спуремощно. Извинявай за обяснението по-горе, то няма общо с хеджирането ...
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: Bitcoin team funding ? Разяснение

Мнениеот 2GOOD » 24 Май 2017, 11:48

nikolovv написа:Не не , виж в youtube какво излиза за bitcoin team funding , ясно ми е mininga какво е :)


Аз пък не съм прочел заглавието :D
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Bitcoin team funding ? Разяснение

Мнениеот nikolovv » 24 Май 2017, 15:15

Като цяло mininga ми е ясен , но не мисля че то има нещо общо със fundinga , за това питам ако някой се е занимавал с това да даде малко информация .
nikolovv
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Май 2017, 00:41

Re: Bitcoin team funding ? Разяснение

Мнениеот dob » 24 Май 2017, 17:38

..ем той фъндинга си е фъндинг, дали с бобови зърна, сол, злато, сечени монети, УС долари или биткойни, се си е същото, не виждам к'во общо има с тоя форум?
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: Bitcoin team funding ? Разяснение

Мнениеот nikolovv » 24 Май 2017, 18:43

Тъй като не съм пуснал темата в раздел mining , понеже не е това ,което ме вълнува за биткойн , не виждам защо да не е мястото тук за темата ? https://www.youtube.com/watch?v=_RMroEJC-EM ето го въпросното клипче :) няма смисъл от спорове , моля само ако хора които са наясно със клипа да отговорят за да не се спами излишно.
nikolovv
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Май 2017, 00:41

Re: Bitcoin team funding ? Разяснение

Мнениеот 2GOOD » 24 Май 2017, 19:24

Просто когато се събират пари за нещо биткойн е много по-удобен от традиционните методи по ред причини. Лесни, бързи и евтини транзакции (не точно в момента, но все пак) няма ограничения за националност, валута, принадлежност и т.н. В този ред на мисли, по-лесно и бързо мога да се наберат средства за добър проект. Но не там е въпрос, можем да разгледаме Биткойн просто като пари от ново поколение и като всички пари те обикновено се печелят по един или друг начин.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], ionicle, Spenchoni, viniamin