Първи стъпки в миньорството

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Първи стъпки в миньорството

Мнениеот vpp » 11 Май 2017, 11:32

Здравейте, имам някои аматьорски въпроси. От около месец копая Zcash с gtx 1070. Направих си Jaxx портфейл и постоянно сменям адресите които ми дава в config файла на майнъра. Такъв ли е принципа на работа или няма нужда да ги сменям ръчно? Мисля да взимам още една карта. Има ли значение дали е същия модел от същия производител или просто трябва да е gtx 1070? Четох някъде, че при повече от една карта не трябва да има такава в основния Pcie порт? Понеже използвам гейм машината ми ще мога ли да пускам някоя игра от време на време? Предполагам ще се отразява на хашрейта.
Благодаря предварително на отзовалите се :)
vpp
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Май 2017, 10:10

Re: Първи стъпки в миньорството

Мнениеот Zmejsky » 11 Май 2017, 12:13

Къде копаеш . ?
2 рата карта може да е и друга , дори има ентусиасти с амд н видиа на 1 комп .
Четох някъде, че при повече от една карта не трябва да има такава в основния Pcie порт?

Може да има , но това ограничава в повечето случаи броя на използваемите пци Е слотове на дъното
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Първи стъпки в миньорството

Мнениеот vpp » 11 Май 2017, 12:23

Във flypool копая за сега. Най-близкия слот изглежда няма да е, но остава още един използваем. А за това с адресите така ли е?
vpp
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Май 2017, 10:10

Re: Първи стъпки в миньорството

Мнениеот Zmejsky » 11 Май 2017, 12:28

Нещо не фащам за какви адреси говориш , е не знам в тоя пул как е .
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Първи стъпки в миньорството

Мнениеот milan_gl » 11 Май 2017, 13:38

На 11 Май 2017 си се регнал и искаш веднага да се светнеш за всичко . Просто няма начин :lol: Всички колеги да ти напишат по няколко реда в тази тема пак няма да влезеш в час . Има няколко профилни теми в този форум където е засегната апаратната част на майнинга поне още толкова за софтуера . Залягай и чети че нещо ти прозират познанията и въпросите ти звучат като на парволак .
Аватар
milan_gl
 
Мнения: 280
Регистриран на: 18 Яну 2014, 08:27
Местоположение: Варна

Re: Първи стъпки в миньорството

Мнениеот vpp » 11 Май 2017, 13:43

Примерно такъв адрес ли миньор ли каквото е там: t1MhH3LwCUD49oLL5Tz3TWJzHGHUbHcnYWK.
От настройките на сайта го правя кога да изплаща зкеша. След като го плати тея букви и цифри се сменят. Продължава ли изкопаното след това да идва пак в моя портфейл или вкарвам в конфиг файла новите символи?

Аз днес съм се регнал ама не пречи да чета от по-рано :wink: Ако може с един линк да ме насочиш аз ще свърша останалото.
vpp
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Май 2017, 10:10

Re: Първи стъпки в миньорството

Мнениеот 2GOOD » 11 Май 2017, 14:40

vpp написа:Примерно такъв адрес ли миньор ли каквото е там: t1MhH3LwCUD49oLL5Tz3TWJzHGHUbHcnYWK.
От настройките на сайта го правя кога да изплаща зкеша. След като го плати тея букви и цифри се сменят. Продължава ли изкопаното след това да идва пак в моя портфейл или вкарвам в конфиг файла новите символи?

Аз днес съм се регнал ама не пречи да чета от по-рано :wink: Ако може с един линк да ме насочиш аз ще свърша останалото.


Този Jaxx не съм го пробвал, но повечето портфейли си пазят старите адреси поне до 100 нови. Като цяло Jaxx e за обикновенни потребители - начинаещи. Препоръчвам да изпзолваш официални портфейли ако се занимаваш сериозно.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Първи стъпки в миньорството

Мнениеот vpp » 11 Май 2017, 15:10

Може ли да препоръчате някой портфейл. Гледам в cryptocompare и тези, които поддържат zcash, windows освен Jaxx са още два-три. Какво се разбира под "официални"?
vpp
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Май 2017, 10:10


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, shulio, Spenchoni, viniamin