Добив на крипто валута

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Добив на крипто валута

Мнениеот novanova » 15 Фев 2017, 15:09

johnkill написа:
novanova написа:Това е с 9500 GT. Пробвах и GF 440 / Имам и 1050 , 1080, 750 но не съм пробват с тях. Каква валута може да де копае с прилична карта и в кой басейн.

само с 1080 ще имаш някакъв свестен добив на валута ZEC. става и 1050 и 750 може би но за нищожни количества стотинки. Най лесно с тея карти тегли майнера на найсхеш - https://www.nicehash.com/?p=nhmintro
там само си слагаш адреса и то показва колко пари копаш

Така и направих. Копа! Обаче искам да го накарам да копа ZEC. сега не съм наясно какво копае, може пак BTC да копа.
В найсхаш акаунта си съм добавил
Manage my pools
Algorithm
Equihash
My saved pools
pool - zec-us.suprnova.cc
Remove
Pool URL
stratum+tcp://zec-us.suprnova.cc:2143 Username
worker1 Password .......
Всичко това обаче едва ли има значение при положение че никъде в копачката не ме е питало за парола , потребител и тн. Тоест това описание на басей не е вързано към миньора?
Как да го накарам да копа ZEС. Благодаря предварително.
novanova
 
Мнения: 7
Регистриран на: 13 Фев 2017, 16:45

Re: Добив на крипто валута

Мнениеот johnkill » 15 Фев 2017, 18:58

novanova написа:Всичко това обаче едва ли има значение при положение че никъде в копачката не ме е питало за парола , потребител и тн. Тоест това описание на басей не е вързано към миньора?
Как да го накарам да копа ZEС. Благодаря предварително.


Ти си добавил адрес в Найсхеш а копаеш в друг сайт - Suprnova. Как да стане това.
Значи инсталираш програмата и в полето биткойн адрес слагаш твоя адрес. После натискаш бутона Бенчмарк и там където е видеокартата махаш всички отметки освен Equihash. Тя е за ZEC. Пускаш един път да си тества скоростта само на този миньор. След това затваряш този прозорец и в началния на програмата натискаш старт.
По принцип последната версия е бъгава и не копае с процесор но скоро ще я оправят и може да тестваш и процесора какво може да копае да подпомага прихода.
самия т работник (worker) е BTC адреса ти и няма нужда от парола. Ако се мъчиш да пуснеш директно миньора без програма е друга работа.
Проверяваш изкопаното тука - https://www.nicehash.com/?p=myminer
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Добив на крипто валута

Мнениеот youngcaesar92 » 26 Мар 2017, 20:43

Received 0.00500000BTC TXID bf2c2a2e9cd177aec0dd42a805744bb07d7b8350261e148f6ea7f235214daa75. Generate Bitcoin online https://bitminer.io/
Много добър сайт добивам по 15 лв. на ден от него просто оставям компютъра си сам да ги добива
https://bitminer.io/
youngcaesar92
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Мар 2017, 20:35

Re: Добив на крипто валута

Мнениеот johnkill » 26 Мар 2017, 21:56

youngcaesar92 написа:Много добър сайт добивам по 15 лв. на ден от него просто оставям компютъра си сам да ги добива

Ти сериозно ли? Тея скамери ги хвалиш?
Да не си на нещо твърдо?
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Добив на крипто валута

Мнениеот Abadon » 06 Дек 2017, 15:47

novanova написа:Здравейте. Имам създаден портфейл в блокчейн. Реших да поровя в басейните. Направих си акаунт в slushpool. Добавих 3 работника. Дръпнах си guiminer. Пускам го да дълбае с първият работник в slushpool и резултатите са следните.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И така няколко дена.
Въпросите които ме вълнуват са: Така ли трябва да се случват нещата?
Какво означават 0.00000001 NMC , които получавам от време на време.
Възможно ли е малката сторост 5 - 21 МHs да е проблем и на не позволява формирането на резултати по големи от пренебрижимо малките, за да започне изплащане.
Не търся някакъв финансов резултат. Искам да видя, че работи. Благодаря ВИ предварително.


Аз копая в Slush също.

В този pool не са добре дошли копачи с видео карти. Тук се копае само с ASIC-ци, които генерират десетки, дори стотици TH/s, биткойни отдавна не могат да се копаят с видео карти.

NMC e съкращение на name coin, който в Slush се добива като отпаден продукт от BTC.

Slush обменят добитите NMC-та, към BTCи печалбата се изплаща на копачите в BTC....
Abadon
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Окт 2017, 14:48

Предишна

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin