Нов съм и имам няколко въпроса :)

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Нов съм и имам няколко въпроса :)

Мнениеот stoyan00 » 02 Май 2016, 15:27

Здравейите, нов съм тук въобще с цялата система и искам да се занимавам с копаене на litecoin и имам нужа от вашите съвети,така нека да започна
1.Заслужава ли си да се копае с usb miners спрял съм се на това нещо и мисля да зема 2-3 http://www.aliexpress.com/item/free-shi ... 60b04ee769
2.А пък дали е по-изгодно с видео карти да се копае? Да кажем 3xgtx 750 ti oc (тъй като сега съм с такава,а тя не е хич зле за парите си :) )
3.Трява ли ми някакво специално дъно с crossfire за да мога да копая с примерно с 3 карти ? Това е сегашното ми http://www.asrock.com/mb/intel/h97%20anniversary/
4.Как се измерва по колко mh/s се прави на ден,тъй като ползвах калкулатор в някакъв сайт,но така и нерезбрах
Благодаря ви за вниманието ви :D
stoyan00
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Май 2016, 15:14

Re: Нов съм и имам няколко въпроса :)

Мнениеот bradli » 02 Май 2016, 15:58

Никой не копае лайт с карти отдавна.
Има асици за това.
Дъното би трябвало да ти свърши работа. Само екстендери ти трябват за др карти.
За всеки алгоритъм различен мгх ти дава.
В момента повечето копат eth
bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: Нов съм и имам няколко въпроса :)

Мнениеот peshan » 02 Май 2016, 16:32

USB миньора е и 8 GB флашка и копае с 144 KH/s в нормален режим и с 220 KH/s овърклокнат , което ще рече, че в идеалния случай ще изкарва по 0.0022 Лайт-а на ден. Въпреки, че харчи 2-2.5 W ( а за овърклока задължително трябва и вентилаторче да се сложи ) ще може да изкара 1 цент на денонощие , НО с безплатен ток ( нали ще е нужно и устройство, което да го управлява)

Тук си сметни при каква скорост и ток какво ще изкараш с различни машини - http://www.coinwarz.com/cryptocurrency/ ... e&e=CEX.io (линкът е директен с параметрите на USB миньора)
SHA256 - 9 еруптера + 5 Lancelot-a + Antminer S1 , Scrypt - 6 x ZEUS blizzard 8.4 MH
Аватар
peshan
 
Мнения: 184
Регистриран на: 13 Юни 2013, 18:44

Re: Нов съм и имам няколко въпроса :)

Мнениеот zigzag » 03 Май 2016, 01:41

1.Не си заслужава да копаеш каквито и да е валути с машинки.
2.Единствено с видео карти е изгодно в момента и това е временно, спре ли етера и до там. За етери 750 ti са слабички. За някой алготитми са ОК.
3.Става и твоето, Но трябва да го оборудваш с екстендери с допълнително захранване с мулекс букси. crossfire не се ползва за копане.
4.Всеки алгоритъм и всеки копач в зависимост от настройките има различна скорост. Инфо има в нета.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Нов съм и имам няколко въпроса :)

Мнениеот s7efani » 28 Юли 2016, 10:07

Добре, колегата е задал добри въпроси като за начало, ама няма ли някакъв наръчник или тема, където всеки да представи своят копач и да видим аджеба, колко от какво се изкарва?
Мястото на жената е в леглото........гола
s7efani
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Юли 2016, 09:57


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, ionicle, Kartoff, shulio, UserX1XO, viniamin