Биткойн начин за връщане

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Биткойн начин за връщане

Мнениеот fitiware » 24 Фев 2016, 15:22

Здравейте закупих си на стойност около 210 лв от София - сградата на "Интерпред" кв. Дървеница . Бяха на телефона ми . Това стана преди 4 седмици . и преди 4 седмици ги изпратих на адрес на лаптопа от биткойн протмоне което не е направило все пише ,че му остават някакво време да направи нещо си но иззпълва целия хард на лаптопа . Става въпрос за Bitcoin Core . Ако го оставя да завърши процеса ще си получа ли биткойна ? Имали друг начин да си го получа ?
fitiware
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Фев 2016, 15:14

Re: Биткойн начин за връщане

Мнениеот flavius » 24 Фев 2016, 15:49

Добре дошъл.

Трябва да оставиш програмата да се сихронизира с мрежата. Това може да отнеме 2-3 дни и приблизително 63 GB дисково пространство. След това ще можеш да изпратиш Биткойните на друг адрес посредством програмата.

Bitcoin Core вече не е най-оптималния вариант за съхранение на Биткойни точно поради бавното синхронизиране и използваното пространсто. След това може да разгледаш примерно Electrum https://electrum.org/#download
flavius
 
Мнения: 65
Регистриран на: 10 Окт 2013, 12:27

Re: Биткойн начин за връщане

Мнениеот Monero » 24 Фев 2016, 15:59

а защо не си прочел първо подробно как стоят нещата с биткойн преди да тръгнеш да инвестираш пари? Първо вероятно си се набутал доста, защото този банкомат продава най-скъпо от всички БГ exchanger-и. Следи цените на БГ exchanger-ите тук: http://coinwisdom.bg който продава най-евтино за даден период купи от него.Второ колко свободно място имаш на хард диска на лаптопа си, защото блокчейна(базата с данни на биткойн) със всички транзакции от първата до сега е вече към 65 GB.Ще си получиш парите когато wallet-а се синхронизира(т.е. изтегли цялата информация със всички тразакции до момента)Последно бях чел че тази синхронизация става вече за около 4-5 дни... Внимавай да не затриеш .dat файла защото ако това стане можеш да отпишеш тези пари който си вкарал в биткойни.Трябваше да ползваш някой light клиент като Електрум: https://electrum.org/#home или ако искаш да са ти в телефона друг сигурен портфейл е: Mycelium има го за Android и iOS:

https://play.google.com/store/apps/deta ... llet&hl=en
https://itunes.apple.com/us/app/myceliu ... 12290?mt=8
Последна промяна Monero на 24 Фев 2016, 16:19, променена общо 1 път
Monero
 
Мнения: 19
Регистриран на: 11 Яну 2016, 07:30

Re: Биткойн начин за връщане

Мнениеот Monero » 24 Фев 2016, 16:01

хехе flavius ме изпревари... значи и ти смяташ че блокчейна е долу горе вече към 60 - 65GB. Имай предвид че изпращането на пари при биткойн е "one way" това което изпратиш няма начин да си го възстановиш както при някой централизирани payment системи... само че току-що прочетох това: "If you have an older computer, it may never sync because the files seem to get corrupted often after a week or two of trying."
Monero
 
Мнения: 19
Регистриран на: 11 Яну 2016, 07:30

Re: Биткойн начин за връщане

Мнениеот fitiware » 24 Фев 2016, 17:36

Благодаря на Всички за приветстването в Форума . Не е минало над 60 гб протмонето . Ми до миналата година много биткойнт съм закупил от този банкомат . За сега не ми трябва биткойнт . Ще оставя да сингорнизира . Много съм Ви благодарен ,че ме разбрахте за какво имам имах предвид . Благодарен съм и за отговорите . Пускам сега програмата . Остават ми свободни 10 гб . С някоя програма ще увелича Ц дисково пространство и така . Мерси пак .
fitiware
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Фев 2016, 15:14

Re: Биткойн начин за връщане

Мнениеот 2GOOD » 24 Фев 2016, 17:42

Възможно е да преместиш папката на портфейла на D:\ дял.

За целта спираш биткойн портфейла (File-Exit) отваряш с експлорера:
C:\Users\TvoetoPotrebitelskoIme\AppData\Roaming
Там ще намериш папка Bitcoin, първо и много важно действие е да си направиш бакъп на портфейла, копираш файла wallet.dat на флашка или някъде другаде, но без DropBox, GoogleDrive и подобни. След това Cut на цялата папка Bitcoin и я преместваш в D:\
Ако не си с последната версия на BitcoinCore препоръчвам да я инсталираш. След стартиране на биткойн портфейла има опция да посочиш път до папката.

Успех
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Биткойн начин за връщане

Мнениеот fitiware » 24 Фев 2016, 18:33

Благодаря . Значи преди малко с една програма един приятел добави от Д партриция на харда към Ц партиция още ГБ и харда стана към 110 гб . Като синХронизацията продължи от там дето е стигнала . Ц партицията всички файлове на програмите си остават нищо не се погубва . Много добра програмка за виндолс . Програмата е EaseUS Partition Master 9.2.1 Professional Edition . Ако става варянт за добавяне усигоряване на памет . Биткоре протмонето е последна верясия а харда до преди малко беше 65 гб .
fitiware
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Фев 2016, 15:14

Re: Биткойн начин за връщане

Мнениеот jkminkov » 25 Фев 2016, 14:13

някой ползвал ли е опцията на NTFS файлова система за компресиране на файловете от блокчейна при новия формат, стария даваше около 7% компресия на цялата директория.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, silversurfer, Spenchoni, viniamin