Книжки за трейдъри

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Книжки за трейдъри

Мнениеот filchef » 08 Фев 2016, 00:09

Откривам тая тема за да обсъждаме и споделяме книжки за трейдинг

Пускам тук една книжка за начинаещи трейдъри на английски е книжката и е PDF файл

Rockefeller - Technical Analysis For Dummies.2nd.Edition

Тъй като форума позволява да се качват файлове до 3МБ се наложи да я разделя на части както следва
нулев- Rockefeller - Technical Analysis For Dummies.2nd.Edition.zip
първа част - Rockefeller - Technical Analysis For Dummies.2nd.Edition.z01
втора част - Rockefeller - Technical Analysis For Dummies.2nd.Edition.z02
трета част - Rockefeller - Technical Analysis For Dummies.2nd.Edition.z03
Състои се от 4 части които трябва да сложите в обща папка и да разархивирате като разархивирате .zip файла.
Това е нулевия зип файл
Прикачени файлове
Rockefeller - Technical Analysis For Dummies.2nd.Edition.zip
Rockefeller - Technical Analysis For Dummies.2nd.Edition
(1.73 MiB) 689 пъти
Последна промяна filchef на 08 Фев 2016, 00:56, променена общо 3 пъти
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Книжки за трейдъри

Мнениеот filchef » 08 Фев 2016, 00:26

това е първа част
тъй като форума не приема тип на файла .z01 добавих на края едно .zip което трябва да изтриете - за целта трябва да укажете на Уиндос да показва разширенията на файловете.
Оригиналния файл който архиватора прави е с разширение .z01
Rockefeller - Technical Analysis For Dummies.2nd.Edition.z01
Прикачени файлове
Rockefeller - Technical Analysis For Dummies.2nd.Edition.z01.zip
трябва да изтриете разширението .zip
(2.8 MiB) 643 пъти
Последна промяна filchef на 08 Фев 2016, 00:44, променена общо 2 пъти
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Книжки за трейдъри

Мнениеот filchef » 08 Фев 2016, 00:30

втора част
За нея се отнася същото писано за първа част - трябва да изтриете разширението .zip
Прикачени файлове
Rockefeller - Technical Analysis For Dummies.2nd.Edition.z02.zip
трябва да изтриете разширението .zip
(2.8 MiB) 648 пъти
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Книжки за трейдъри

Мнениеот filchef » 08 Фев 2016, 00:34

трета последна част
За нея се отнася същото писано за първа част - трябва да изтриете разширението .zip
Прикачени файлове
Rockefeller - Technical Analysis For Dummies.2nd.Edition.z03.zip
трябва да изтриете разширението .zip
(2.8 MiB) 588 пъти
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Книжки за трейдъри

Мнениеот farmdve » 08 Фев 2016, 01:14

Материята ми е интересна, ама ей това е, че шанса ти е 50/50(може би по-малко) да улучиш прогнозата си. Познавам хора, които в края на 2014-та се учиха на форекс, и на демо, и на реална, май са все още на минус, а ги гледам са доста ентусиазирани.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Книжки за трейдъри

Мнениеот filchef » 08 Фев 2016, 13:37

farmdve написа:Материята ми е интересна, ама ей това е, че шанса ти е 50/50(може би по-малко) да улучиш прогнозата си. Познавам хора, които в края на 2014-та се учиха на форекс, и на демо, и на реална, май са все още на минус, а ги гледам са доста ентусиазирани.

Аз първите три години в периода 2001 - 2005 докато търгувах бях само на загуба от тогава съм с променлив успех някой месеци съм на плюс други на минус но годишно не мога да се оплача - всяка печалба над банковата лихва по депозитите която в момента клони към 0 си е добре.Не съм играл на пазара на облигации но май че се справям по добре от това да си купя облигации и да режа купони - не са ми толкова много средствата за да си го позволя.От друга страна имам известни загуби от дългосрочните вложения в акции поради стагнацията на пазара и падането на цените им но те са относителни щото акциите които подбирам за дългосрочна инвестиция трябва задължително да дават дивидент ако корпорацията излезе на печалба и не бъде гласувано нещо друго на общото събрание на акционерите.

Пуснах тая книжка за начинаещи и ако има интерес ще пусна някой класики като книгите на Елдер,Мърфи и Швагер но ако видя че няма интерес няма да се занимавам - като гледам статистиката до сега има 0 тегления.Тия класики ги имам и на английски и на руски като на мен руския ми е по добър но съм ги теглил за някой справки и на английски.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Книжки за трейдъри

Мнениеот innergy » 08 Фев 2016, 18:28

http://knigi-free.ru/texnicheskij-analiz-m-kan/

Това е много добро. Имам я "физическа".. :D :D
Долу има линк за сваляне в .djvu формат. На руски е.

И др. http://knigi-free.ru/
innergy
 
Мнения: 238
Регистриран на: 19 Ное 2013, 18:41

Re: Книжки за трейдъри

Мнениеот filchef » 08 Фев 2016, 19:16

innergy написа:http://knigi-free.ru/texnicheskij-analiz-m-kan/

Това е много добро. Имам я "физическа".. :D :D
Долу има линк за сваляне в .djvu формат. На руски е.

И др. http://knigi-free.ru/

Не е добро качеството на книжката в .djvu формата а и е сканирана 2по2 страници но се чете - прегледах я и е полезна за начално запознаване с материята.

Някога като почнах да се уча станах член на един руски форум - той тогава беше много активен но от 5-6 години е с затихващи функции но през годините събра доста голяма трейдърска библиотека - линковете които са в екселския файл който прикрепям са към съответни теми в които са поствани книгите трябва да разбирате малко руски за да можете да теглите книжки въпреки че повечето книжки ги има и на английски.Имайте в предвид че нещо директното чукване върху линковете (не в екселския файл а в съответната тема на форума) ги отваря в нова страница като крякозабли в Фаерфокса - трябва да застанете на връзката и с десен клавиш на мишката да му дадете да съхрани линка като...(Save Link As...)
Прикачени файлове
Spisok.zip
(501.18 KiB) 654 пъти
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Книжки за трейдъри

Мнениеот filchef » 09 Фев 2016, 08:49

Наскоро ми затрябва да погледна как се пресмята един от индикаторите на една статия която четох и открих тоя сайт който е доста полезен за обучение и за бърза справка за някой индикатор - не съм гледал графиките му и другите му инструменти щото ползвам тия на брокерите ми и Метатрейдъра за форекс и за биткойн и лайткойн.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Книжки за трейдъри

Мнениеот filchef » 12 Фев 2016, 23:57

Виждам че има интерес към книжките затова пускам още една тя е в PDF формат и съм я разбил на 4 части с WinRar.
Ако нямате WinRar понеже е платена програма може да я разархивирате със 7-zip като сложите 4 те файла в обща папка цъкнете на първата от 4-те части и с десен бутон на мишката отидете на падащото меню на 7-zip и от опциите да изберете да се разархивира тук.
Това е книгата - Elder, Alexander - Trading for a Living
Това е настолно четиво на огромен брой трейдъри от цял свят засяга както психологията на трейдинга така и основите на техническия анализ въпреки че е доста стара нито психологията на пазара нито техническия анализ са се променили.

Книжката я имам и на руски ако на някой му трябва да пише в темата или на лично.

част 1
Прикачени файлове
Elder, Alexander - Trading for a Living.part1.rar
Сложете 4-те части в обща папка и стартирайте разархивирането от първата
(2.9 MiB) 626 пъти
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin