Възвращаемост на инвестиция

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Възвращаемост на инвестиция

Мнениеот boyan_z » 28 Дек 2015, 16:46

Здравейте. Нов съм във света на биткойните и копането им. Искам да попитам хората с опит, за колко време са възвърнали инвестициите си в машини и какво е нормално да се очаква.
В момента разглеждам ANTMINER S7, и от сметките ми излиза че мога да очаквам нормално да ми се върне инвестицията на 7-ми месец.
Според вас заслужава ли си? Споделете вашият опит?
boyan_z
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Дек 2015, 13:29

Re: Възвращаемост на инвестиция

Мнениеот bradli » 28 Дек 2015, 19:54

Разгледай темите във форума. Има доста изписано
bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: Възвращаемост на инвестиция

Мнениеот Sando_83 » 28 Дек 2015, 20:21

А сметна ли разходите за ток и ддс то на машината и доставката като ги сметнеш ще се окаже че няма да я за 7 месеца а за 12 горе долу и като слежим за 12 месеца напред и покачването на трудноста нещата отиват по дяволите извинявай че съм толкова краен но ситуацията в момента е много натопорчена
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Възвращаемост на инвестиция

Мнениеот larry12 » 28 Дек 2015, 20:44

Колега разбирам че си нов но във форума има поне 20 идентични теми, не е нужно всеки да пуска нова.
Да не говорим че информацията в гугъл относно биткойн е кажи речи безкрайна.

Отваряш калкулатора (някой от хилядите) сядаш и смяташ :

https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty

От ляво можеш да видиш кога и с колко ще се покачи трудноста на мрежата т.е. с колко ще ти падне добива, от ляво си въвеждаш скоростите с които разполагаш, вадиш едни 5-6% от това което виждаш и ще добиеш представа.

Можеш да ползваш и форумският калкулатор на @2GOOD

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=1



С 2 думи, 7-10-12 месеца в биткойн света са безкрайно много време.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Възвращаемост на инвестиция

Мнениеот boyan_z » 28 Дек 2015, 21:09

Благодаря за отгворите. Като цяло търсех по-скоро личен опит - колко време е отнело при вас да излезете на плюс или не; с какви машини сте почнали?
Иначе 7 месеца съм ги смятал с калулатора от форума точно, но и с друг излизаха подобно число.
boyan_z
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Дек 2015, 13:29

Re: Възвращаемост на инвестиция

Мнениеот davidorento » 30 Дек 2015, 06:54

7м я камилата я камиларя :) По добре си купи койни в момента /но и внимавай от къде,защото се навъдиха доста мошеници..справка подписа ми :) / отколкото да инвестираш в оборудване
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin