Съвсем начинаещ - Моля за базистна помощ

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Съвсем начинаещ - Моля за базистна помощ

Мнениеот skycat » 20 Авг 2015, 00:14

Здравейте.

Първо да се представя накратко - занимавам се от години с "пари от интернет", занимавал съм се с PTC сайтове, игри, които плащат пари и какво ли не. Имам сметки в Пейпал, Пейза и т.н, знам как да ги използвам, как да ги захранвам от моя сметка, как да тегля пари към моя реална сметка и как да ги използвам при онлайн пазаруване.
Реших да се пробвам да си копая монети и аз - Бит'ове, Дарк'ове или каквото и да е - да си ги изкарвам сам.
Четох, четох, но явно пак не е достатъчно, или може би не попадам на достатъчно ясна тема, която да ми изясни въпросителните. Имам следните проблеми:
1. Не успях да се ориентирам що е това "портфейл" за тези коини, т.е. как се борави с него? Преди време теглих някакъв на лайт коин (бях решил да се пробвам да копая с една конфигурация на видеокарти), но след 2-3 дена синхронизиране, така и нищо не се случи, да не казвам, че хич не мога да се ориентирам в този портфейл - как мога да си управлявам изкараните средства, т.е. как мога да ги пренасочвам, да плащам, да получавам и т.н.? Този не-малък проблем ме отказа тогава от започването на това начинание, но сега имам по-добри условия за разполагане на машини, както и по-изгоден вариант за ток за бъдещите машинки..
2. След четене тук, а и на други места, разбрах, че за моите нужди е най-практично е да копая с ASIC машини (искам самостоятелни бойни единици, а не части от конфигурации за компютър, флашки и т.н.) и по тази причина се насочих към AntMiner S5 - изглежда не се продава по-нова версия, а и на сайта на производителя виждам, че вече се продават ваучери за отдалечено копаене, което за мен е глупаво - то ако има файда, никой няма да си купува машина, а само ваучер.
В моята ситуация, аз нямам проблем с тока, НО имам проблем с габаритите на машината - трябва да е нещо дребничко, а не да се намира в отделно помещение :) До колкото се ориентирам, мравката е с размери приблизително на един UPS, което мен ме устройва перфектно. Е, все пак не живея в съседство на АЕЦ Козлодий, така че е желателно енергоемкостта да е в разумни граници :)
Един колега беше писал, че мисли да си купува 4 мравки наведнъж, но след това не е писал какво се случва. По тази причина аз мисля да си закупя 1 и да видя как ще потръгне - ако в рамките на няколко месеца виждам положителен резултат, може би ще инвестирам в още техника, но като начало, мисля, че S5 е с добри параметри и може да започне да работи самостоятелно.
В тази насока не ми стана ясно какво захранване трябва да си купя ако си поръчам S5 - Ако може някои да ми напише точни модели, ще съм благодарен, понеже това, което предлагат производителите на S5 е за няколко мравки едновременно и е скъпичко, т.е. ако се прецака нещо по ток, ще ме е яд. Предпочитам да дам тука стотина и малко лева за компютърно захранване, но.. искам вие да ме посъветвате. Като начало е достатъчно това захранване да е подходящо за до 2 мравки.
Също така може ли някои да ми обясни по-подробно за тези портфейли - гледах клипчета, но английския не ми е майчин и някои неща не ги разбрах, разбрах, че различните мравки могат да се насочат към един портфейл, но не разбрах как, също така при тези мравки не разбрах как стои въпроса с портфейла - къде се съхранява и как се борави с него, поне вариантите с компютърните миньори, портфейла се съхранява на хард'а, а при мравките не виждам някакъв сторидж..
Ако някои ме вземе присърце и ми даде нужния ритник да си проясня нещата и да стартирам начинанието, ще се опитам да не го оставям разочарован от споделената информация и помощ. ;)

Благодаря на всички, които ще се отзоват със съвет или по-сериозна помощ.

Поздрави
skycat
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Авг 2015, 09:25

Re: Съвсем начинаещ - Моля за базистна помощ

Мнениеот guBaHe » 20 Авг 2015, 09:20

За захранването - за две мравки малко трудно ще минеш с компютърно захранване за стотина лева. За една S5 за да си спокоен ти трябва спред мен поне 750W захранване, като 12в шината да може да държи 650W (мравката я дават с консумация 580-590W) - ти си направи сметката какво трябва да ти е захранването. Има сървърни захранвание (2000w) на които им се запояват кабели с накрайници и захранват 3 мравки без проблеми (в повечето случаи). Едно такова захранване излиза около 200+ лв.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 528
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Съвсем начинаещ - Моля за базистна помощ

Мнениеот skycat » 20 Авг 2015, 10:15

Ако ще слагам повече мравки, съм по-склонен да си взема такова. Иначе съм виждал захранващ блок (компютърен), обаче на който кабелите към съответните дивайси излизат на куплунг и се включват само необходимие (примерно не се ползва флопи или 6 или 8 пиновия за 12V и само 1 хард и 1 DVD и т.н.) но не съм сигурен каква марка е това захранване. Иначе съм наясно, че 400-450 ватово, особено китайско няма как да се случи прожекцията на филма..

Също така сега се сещам пак да питам - ако ползвам примерно 2 мравки и отделно 1 компютър за копаене - как се навръзват всички неща към 1 портфейл? Предполагам, че си има такъв начин.

Ще се радвам ако някои ми отдели повечко време, може и на лични и да ми обясни малко по-подробно. Мога да предоставя също така и скайп да си говорим вместо да пишем. Имам опция и за Teamviewer също
skycat
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Авг 2015, 09:25

Re: Съвсем начинаещ - Моля за базистна помощ

Мнениеот milan_gl » 20 Авг 2015, 10:41

Не става така , мравки и бръмбари към един портфейл ! Виж нокията на баща ми , пералнята на майка ми и моноинжекциона на трабанта ми , става към едни портфейл ? xD

p.s. Прощавай колега ама толкова неща ти прозират в познанията а пък се набутваш на такава дебела инвестиция .
Аватар
milan_gl
 
Мнения: 280
Регистриран на: 18 Яну 2014, 08:27
Местоположение: Варна

Re: Съвсем начинаещ - Моля за базистна помощ

Мнениеот skycat » 20 Авг 2015, 12:02

p.s. Прощавай колега ама толкова неща ти прозират в познанията а пък се набутваш на такава дебела инвестиция .[/quote]


Ми ще ми прозират, как няма да ми прозират - чета, пиша и никои не отговаря - от къде да ги придобия тези познания? Както съм написал, имам познания в друга област, но понеже ми преведоха едни малко над 1000 лв ми се иска да ги инвестирам в друго, което да ми носи приходи. Като видя, че нищо не се получава, ще ги изтегля и ще ги похарча за глупости.
Не разбирам какво му е лошото на това да питам - вярвам, че всеки "разбирач" може да ми покаже нагледно за 10 мин в TeamViewer и да ми се изяснят много неща вместо да чета 1 месец на развален английски и други прецакани езици, на които не можеш да напсуваш един обект по поне 6 възможни различни начина.. Така че..
skycat
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Авг 2015, 09:25

Re: Съвсем начинаещ - Моля за базистна помощ

Мнениеот deyan_rashkov » 20 Авг 2015, 13:13

с тези крипто валути се занимавам от около година и малко повече . но това което успях да науча до момента е много над средното ниво . има различни стратегии за доходност които научаваш с времето и след като се "опариш" така че бзплатна информация няма. но като цяло криптовалутите са си едно приятно хоби да убиваш времето вкъщи и да разширяваш кръгозора си. моето мнение което не задължавам да е вярно че единственият тип техника която винаги остава с добра рентабилност и добра остатъчна стойност ако решиш да спреш да се занимаваш са видеокартите защото към момента има над 20 различни алгоритъма за над 500 различни криптовалути деривати на биткойн. асиците са само два типа sha256 и scrypt алгоритъм , като копаенете на вторият с асици излиза на печалба само в китай и щата мисисипи където електричството е към 4 цента на киловат. същото важи и за първият цената на тока ти трябва да е под 10 цента на киловат усреднено, каквато е за щастие и в България даже и когато купуваш като краен потребител от чез, евн и тн.
като едно добро начало ако все още имаш видео картиможеш да започнеш от най доходните към момента за видеокарти алгоритми lyar2ver2 и quark .
като един сносен вариант за начало може да ти предложа да разгледаш сайта https://www.nicehash.com/?p=gstarted където има така една добре структурирана базисна информация за това как да настроиш копаещите видеокарти и да ги насочих към басейните на найсхаш
deyan_rashkov
 
Мнения: 247
Регистриран на: 28 Юни 2014, 10:59

Re: Съвсем начинаещ - Моля за базистна помощ

Мнениеот skycat » 20 Авг 2015, 13:24

deyan_rashkov написа:като едно добро начало ако все още имаш видео картиможеш да започнеш от най доходните към момента за видеокарти алгоритми lyar2ver2 и quark .
като един сносен вариант за начало може да ти предложа да разгледаш сайта https://www.nicehash.com/?p=gstarted където има така една добре структурирана базисна информация за това как да настроиш копаещите видеокарти и да ги насочих към басейните на найсхаш


Евала, един човек да ми обърне внимание :) Аз не съм казал, че искам безплатна информация, но исках да видя кой самарянски ще се подхвърли да ми помага :) Ако бях написал "плащам си", щеше да стане страшно :P
Намислил съм нещо в тази насока, но искам да видя как ще потръгнат нещата.

По написаното от теб - Моя проблем с видеокартите е, че изискват по-голяма площ и голямо охлаждане а в моя случай е малко по неприемливо, за сметка на това моя ток в момента изключително евтин, аз и за това съм се решил да метна едни 1000 лв примерно за една мравка, подходящо захранване и т.н. за да видя като ПОЧТИ не си заплащам тока, за колко време ще избия тези пари и ако всичко ме удовлетворява, може да инвестирам в още мравки и да си направя мравуняк :) Но преди да започна да давам каквито и да е пари, ми се иска да знам точно с какво се захващам, точно колко ще ми струва и т.н. а не да ги дам парите и после да се снимам с машинариите :) Не обичам да се захващам с мъгляви неща, за това пуснах и темата по този начин. Сега ще се захвана да изчета от линка каквото мога да науча.

Благодаря
skycat
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Авг 2015, 09:25

Re: Съвсем начинаещ - Моля за базистна помощ

Мнениеот deyan_rashkov » 20 Авг 2015, 13:57

в момента една видео карта nvidia gtx750Ti на старо може да се вземе за 170 лв в гаранция, като повечето са добри изработки с живот над 40000 часа работа на 99% натоварване, тя харчи 60W в работен режим докато копае е на 65 градуса на 40% работа на вентилатора и е доста тиха , дъно BTC Pro H81 e е към 70 лв на старо за 6 видеокарти , с процесора и рам 2 гб и някакъв стар малък диск ще ти стъпи на 200-230 лв едно ползвано захранване 650 вата е към 80 лв с което може да захраниш 5 видеокарти, екстендърите са по 10 лв макс общо ще ти излезе към 1100 лв. такава конфигурация на ден ще вади 0,01324 BTC на quark , като приспаднеш разхода за тока ще е към 0,01 BTC грубо на месец 120 лв и винаги може да минеш на по- доходен алгоритъм. за S5 алгоритъма е един и доходноста е по-ниска
deyan_rashkov
 
Мнения: 247
Регистриран на: 28 Юни 2014, 10:59

Re: Съвсем начинаещ - Моля за базистна помощ

Мнениеот marcoin » 20 Авг 2015, 16:05

Мисля че изобщо не ти трябва да се хвърляш на видео карти, защото трябва да си напреднал и да отделяш доста време да следиш машинката и тенденциите. Аз имам мравуняк от S5 и да ти кажа и с него не е по лесно. Много е важно температурата на помещението, захранването ти да е стабилно и други дребни неща. Според мен най удачния вариант е да си купиш биткойни и да сложиш на депозит и зимата като му се качи цената да осребриш. Това е много лесен вариант със същия риск като копането, но с много ама много по-малко грижи около копачите. Сега леко съжалявам че се набутах за мравуняк а не си направих един депозит.
marcoin
 
Мнения: 174
Регистриран на: 08 Май 2015, 21:50

Re: Съвсем начинаещ - Моля за базистна помощ

Мнениеот milan_gl » 20 Авг 2015, 16:08

Лесен .... ама не е интересен !
Аватар
milan_gl
 
Мнения: 280
Регистриран на: 18 Яну 2014, 08:27
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Sevo, silversurfer, Spenchoni, veznata, viniamin