ANTMINER S5 BATCH 4 Дали си струва?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

ANTMINER S5 BATCH 4 Дали си струва?

Мнениеот Elfenlied » 04 Яну 2015, 11:55

Здравейте!
Съвсем нов съм в процеса на "копаенето" (не съм започнал още) и имам няколко въпроса
Доста разглеждах форума но за съжаление не успях да намеря това което търсех, или поне не обобщено

1.Мисля да закупя 3-4 https://bitmaintech.com/productDetail.h ... 9X1obn0693 от тези машини като за начало
Дали инвестицията е добра?

2.Някой ако разбира от свързването на тези машини ще съм много благодарен ако може да сподели как точно става
Може ли да се направи свързана система от 4те машини, да се свържат към 1 компютър с един софтуер или трябва за всяка отделна машина да си има отделен с отделен софтуер?
В тази връзка ще ми трябва ли отделен компютър който да извършва функцията на контролен център и ако да, колко трябва да е силен (процесор, антивирусна програма, хард диск....)?

3.Каква точно роля играе бързината на интернета при този процес (бързина на сваляне, бързина на качване)?

Благодаря предварително!
Elfenlied
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Яну 2015, 11:32

Re: ANTMINER S5 BATCH 4 Дали си струва?

Мнениеот Spoon.Net » 04 Яну 2015, 12:36

мравките са самостоятелни машини. трябва ти кабел по който DHCP сървър да раздава адреси и да тече нет /тъпо рутерче/. не съм настройвал, но е елементарно като гледам интерфейса му. дали си заслужава никой не може да ти каже. по добрата инвестиция в момента е да си купиш бтц и да чакаш цена. в момента е много нисък курса.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: ANTMINER S5 BATCH 4 Дали си струва?

Мнениеот Elfenlied » 04 Яну 2015, 13:42

Добре, значи те действат като самостоятелни машини на които им трябва само интернет?
А при това положение портфейлът, и софтуерът нужен за копаенето къде се инсталира?
Също така как се настройват в кой "пуул" да копаят?
Elfenlied
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Яну 2015, 11:32

Re: ANTMINER S5 BATCH 4 Дали си струва?

Мнениеот peshan » 04 Яну 2015, 14:11

В сайта всичко си пише - https://bitmaintech.com/files/download/ ... 0guide.pdf
SHA256 - 9 еруптера + 5 Lancelot-a + Antminer S1 , Scrypt - 6 x ZEUS blizzard 8.4 MH
Аватар
peshan
 
Мнения: 184
Регистриран на: 13 Юни 2013, 18:44

Re: ANTMINER S5 BATCH 4 Дали си струва?

Мнениеот Elfenlied » 04 Яну 2015, 20:42

Прочетох цялото опътване, но никъде не видях да се споменава за " портфейл" или връзка с компютър и друг софтуер изобщо
Така като гледам 100% ще ми трябва монитор, клавиатура и мишка, или поне при настройването. Освен това не се споменава дали няколко от тези копача могат да се свързват да копаят синхронизирано или всеки от тях копае по отделно и единственото което ги свързва е рутера
Моля някой ако имат опит с тези системи да помогне
Elfenlied
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Яну 2015, 11:32

Re: ANTMINER S5 BATCH 4 Дали си струва?

Мнениеот larry12 » 04 Яну 2015, 20:54

колега питаш елементарни неща, неща които без да си прочел по добре изобщо да не се захващаш да копаеш и да си дадеш парите на вятъра. седни почети 2-3 дни и едва тогава прецени дали ти се занимава... в момента с тая цена на Биткойна по-добре си купи направо монети от някъде вместо да се набутваш на хардуер който незнаеш дори как да използваш.


пс :
машината се настройва еднократно през лаптоп, след това си копае сама без компютър можеш да закачиш много мравки на 1 рутър не е проблем.

следенето става по интернет (басейна в който копаеш) гледаш си ги с квото ти е кеф лаптоп, телефон и т.н.

адрес/портфейл си направи най-добре в blockchain.info
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: ANTMINER S5 BATCH 4 Дали си струва?

Мнениеот Elfenlied » 04 Яну 2015, 22:36

larry12 написа:колега питаш елементарни неща, неща които без да си прочел по добре изобщо да не се захващаш да копаеш и да си дадеш парите на вятъра. седни почети 2-3 дни и едва тогава прецени дали ти се занимава... в момента с тая цена на Биткойна по-добре си купи направо монети от някъде вместо да се набутваш на хардуер който незнаеш дори как да използваш.


пс :
машината се настройва еднократно през лаптоп, след това си копае сама без компютър можеш да закачиш много мравки на 1 рутър не е проблем.

следенето става по интернет (басейна в който копаеш) гледаш си ги с квото ти е кеф лаптоп, телефон и т.н.

адрес/портфейл си направи най-добре в blockchain.info


Ето това ми трябваше да знам. Благодаря!
Elfenlied
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Яну 2015, 11:32

Re: ANTMINER S5 BATCH 4 Дали си струва?

Мнениеот LT530 » 05 Яну 2015, 07:26

Elfenlied написа:Ето това ми трябваше да знам. Благодаря!


$340 за 1.1 TH/s? На половината цена може да си вземеш същата мощност. Пак няма да има избиване в близките 3 месеца но поне може да докараш малка печалба евентуално ако уцелиш цена за продаване.
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: ANTMINER S5 BATCH 4 Дали си струва?

Мнениеот larry12 » 05 Яну 2015, 08:31

заинтересувах се и аз....как се взима 1.1Тх/с за 170$ ?
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: ANTMINER S5 BATCH 4 Дали си струва?

Мнениеот LT530 » 05 Яну 2015, 09:45

larry12 написа:заинтересувах се и аз....как се взима 1.1Тх/с за 170$ ?


Така, само дето малко се е вдигнала цената
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin